Як користуватися біткойн-банкоматом?

Categories:

Ви можете використовувати біткойн-банкомат, щоб купити або продати свої біткойни за кілька простих кроків.

Біткойн-банкомати вже не є новою концепцією в крипто-просторі. Попит і використання таких криптографічних банкоматів з часом зростає.

За даними Grand View Research, обсяг ринку глобальних криптобанкоматів у 2021 році становив 75 мільйонів доларів США. Крім того, очікується, що між 2022 і 2030 роками цей ринок матиме 61,7% річних темпів зростання (CAGR).

У січні 2023 року засновники Bitshop придбали Genesis Coin Inc, найбільшу у світі програмну платформу для банкоматів Bitcoin. Крім того, це придбання є однією з останніх і значущих подій, пов’язаних із простором криптовалютних банкоматів.

Джерело: Coin ATM Radar

На момент написання статті у всьому світі встановлено понад 38 000 криптографічних банкоматів. Крім того, у Північній Америці розташовано понад 36 000 таких банкоматів.

По-перше, давайте розберемося з біткойн-банкоматами.

Що таке біткойн-банкомат?

Як випливає з назви, біткойн-банкомат схожий на банкомат (ATM) банку. Проте біткойн-банкомат дозволяє купувати або продавати біткойн та інші криптовалюти.

У біткойн-банкоматах цей апарат підключається до вашого крипто-гаманця, а не до вашого банку. У результаті ви можете використовувати свій гаманець для надсилання та отримання біткойнів або інших підтримуваних криптовалют.

Джерело: en.wikipedia.org

Біткойн-банкомати доступні на АЗС, в аеропортах, кафе та магазинах. Однак мінімальний і максимальний ліміти транзакцій відрізняються залежно від компанії, яка керує криптографічним банкоматом.

Повідомлялося, що Канада була першою країною, яка відкрила біткойн-банкомат у жовтні 2013 року. Наразі крипто-банкомати розташовані по всьому світу, з майже 94% у Північній Америці. Крім того, у Сполучених Штатах приблизно 87% від загальної кількості криптобанкоматів.

Як ви знаєте про біткойн-банкомат, давайте перевіримо, як він працює!

Як працюють біткойн-банкомати?

Біткойн-банкомати мають майже ті ж фізичні характеристики, що й традиційні банкомати, для зручності користувачів. Ви можете відвідати цю електронну машину, щоб купувати та продавати біткойни за допомогою свого крипто-гаманця.

Ціна біткойна та інших підтримуваних криптовалют регулярно оновлюється на пристрої. Крім того, ця ціна в реальному часі уточнює кількість криптовалют, які ви можете придбати відповідно до наявного у вас фонду.

  Обійти інформацію про: налаштування та перемикання параметрів конфіденційності на панелі інструментів [Firefox]

Окрім біткойнів, деякі банкомати для біткойнів також дозволяють купувати основні криптовалюти. Приклади таких підтримуваних криптовалют включають Bitcoin Cash, Ethereum і Litecoin.

У більшості випадків вам потрібно платити за допомогою фіатних валют, щоб купити біткойни та інші криптовалюти. Тоді як ви не можете здійснювати транзакції за допомогою кредитних і дебетових карток банку.

Функції, які надають біткойн-банкомати, відрізняються залежно від компанії, яка пропонує цю послугу. Крім того, ці компанії також визначають комісію, що стягується за транзакцію з криптовалютою.

Біткойн-банкомати стягують комісію на основі фіксованого відсотка від загальної вартості транзакції. Отже, виберіть машину, яка стягує менше комісій, ніж інші.

Як користуватися біткойн-банкоматом?

Ви можете виконати наведені нижче кроки, щоб використовувати біткойн-банкомат:

Крок 1. Знайдіть найближчий біткойн-банкомат

Перший крок — знайти банкомат Bitcoin у вашому місці. Наприклад, ви можете використовувати Coin ATM Radar, щоб швидко знаходити банкомати Bitcoin поблизу.

Джерело: Coin ATM Radar

Ви можете ввести своє поточне місцезнаходження в локаторі банкоматів Bitcoin або виконати пошук за своєю адресою. Крім того, ви також можете перевірити відстань до різних банкоматів, щоб вибрати зручний.

Крім того, ви також можете відфільтрувати біткойн-банкомати на основі їхніх операцій. Наприклад, ви можете вибрати банкомати, які пропонують опції купівлі та продажу.

Крок 2. Тримайте свій крипто-гаманець напоготові

Коли ви знайдете біткойн-банкомат, вам потрібно розблокувати свій мобільний пристрій і налаштувати крипто-гаманець. Ви можете використовувати наявний гаманець або створити новий для транзакції.

Ви можете використовувати свій крипто-гаманець для зберігання криптовалют, які купуєте. Крім того, ви також можете продати свої криптоактиви, доступні на гаманці.

Крок 3. Налаштуйте обліковий запис Bitcoin ATM

Біткойн-банкомати просять вас ввести особисту інформацію. Цей крок діє як процес перевірки.

Потрібно вказати ім’я, електронну адресу та номер телефону. Крім того, вам потрібно підтвердити свій номер телефону за допомогою коду підтвердження.

Крок 4. Відскануйте свій QR-код

Після завершення процесу перевірки вам потрібно відкрити свій криптогаманець. Потім виберіть QR-код, який представляє адресу вашого гаманця.

Банкомат Bitcoin оснащений вбудованим сканером QR-коду. Крім того, цей сканер миттєво виявить ваш код і вибере адресу вашого гаманця, щоб надіслати біткойн або інші криптовалюти.

Крок 5: Вставте фіатну валюту

Тепер вставте свою фіатну валюту в слот для внесення готівки банкомату Bitcoin. Переконайтеся, що банкомат підтримує вашу фіатну валюту.

Коли вашу валюту буде прийнято, автомат відобразить вартість біткойнів, які ви можете купити. Наприклад, припустімо, що біткойн торгується близько 20 000 доларів, а ви вставляєте 100 доларів; у цьому випадку ви отримаєте 0,005 Bitcoin (BTC) натомість.

  Як забезпечити постійну безпеку для вашого сайту за допомогою AppTrana

Крок 6: Підтвердьте свою транзакцію

Далі потрібно ще раз перевірити деталі транзакції. Переконайтеся, що значення Bitcoin та адреса гаманця точні.

Нарешті натисніть кнопку «ПІДТВЕРДИТИ» або «КУПИТИ», яка відображається на екрані. Ви отримаєте біткойни (BTC) у свій гаманець. Це простий процес, чи не так?

Тепер давайте перевіримо типи банкоматів Bitcoin.

Типи біткоін-банкоматів

Bitcoin ATM в основному складається з двох типів:

#1. Двонаправлені біткойн-банкомати

Двонаправлений тип біткойн-банкоматів дозволяє купувати та продавати біткойни. Більшість доступних машин відноситься до цього типу.

Ви можете знайти слоти для внесення та зняття готівки в кожному двонаправленому біткойн-банкоматі. Крім того, ця машина також оснащена сканером QR-коду.

#2. Однонаправлені біткойн-банкомати

Односпрямовані біткойн-банкомати підтримують лише одну форму транзакцій. Ви можете використовувати цю машину, щоб купувати чи продавати свої біткойни.

У випадку автоматів «лише купівля» ви можете вставити фіатну валюту та купити біткойн у свій гаманець. У той час як машини «лише для продажу» дозволяють вам перевести в готівку вартість біткойнів, яка є у вашому гаманці.

Як продати біткойни в біткойн-банкоматі?

Ви можете дотримуватися цих загальних інструкцій, щоб продати свої біткойни за допомогою біткойн-банкомату:

 • Увійдіть у біткойн-банкомат, використовуючи облікові дані користувача. Якщо ви новий користувач, створіть новий обліковий запис.
 • Більшість біткойн-банкоматів пропонують два варіанти: «КУПИТИ BTC» і «ПРОДАТИ BTC». Виберіть «SELL BTC».
 • Введіть вартість біткойна, який ви хочете продати. Також зверніться до операторів біткойн-банкоматів щодо обмежень на зняття коштів.
 • Тепер відскануйте свій QR-код, який представляє адресу вашого криптогаманця. Ви також можете сканувати за допомогою мобільного пристрою або з роздрукованого документа.
 • Підтвердьте свою особу за допомогою підтвердження номера мобільного телефону. Ви отримаєте код підтвердження на свій мобільний пристрій; введіть цей код на пристрої.
 • Далі перевірте деталі вашої транзакції Bitcoin і натисніть «ПІДТВЕРДИТИ».
 • Дочекайтеся завершення транзакції. Після транзакції заберіть готівку в автоматі. Також не забудьте взяти квитанцію про транзакцію.
 • Примітка: після транзакції вартість Bitcoin (BTC) буде списано з вашого гаманця. Крім того, дебетована вартість включає комісію за банкомат Bitcoin.

  Переваги Bitcoin ATM

  Основні переваги Bitcoin ATM включають наступне:

  • Зручність: ви можете використовувати ці машини, щоб миттєво купувати та продавати біткойни.
  • Картки не потрібні: вам не потрібно мати кредитну чи дебетову картку, щоб купувати чи продавати біткойн.

  • Висока швидкість транзакцій: використовуючи біткойн-банкомати, ви можете виконувати транзакції швидше.
  • Зручно: ви можете будь-коли використовувати біткойн-банкомати, не турбуючись про час відкриття та закриття ринку.
  • Безпека: оскільки транзакція біткойн використовує технологію блокчейн, ваш фонд і криптовалюта безпечні.
    Розуміння інструментів IaC: Cloudformation проти Terraform

  Тепер давайте подивимося на проблеми, з якими стикаються банкомати Bitcoin:

  Проблеми для Bitcoin ATM

  #1. Високі комісії за транзакції

  Більшість біткойн-банкоматів стягують комісію в середньому близько 8%. Однак плата також може досягати 30%.

  Високі комісії за транзакції з біткойнами викликають серйозне занепокоєння у користувачів. Зниження комісії за транзакцію вирішить серйозну проблему для банкоматів Bitcoin. Крім того, низькі комісії також спонукатимуть людей використовувати цю машину для криптовалютних транзакцій.

  #2. Обмежена підтримка клієнтів

  Біткойн-банкомати знаходяться на ранній стадії розвитку, і клієнтам потрібні вказівки щодо деяких функцій апарату. Однак операторам машин потрібен час, щоб вирішити проблеми користувачів.

  Крім того, для усунення несправності програмного забезпечення та інших проблем з машиною зазвичай потрібні дні. Таким чином, забезпечення швидкого та ефективного вирішення проблем клієнтів буде мати вирішальне значення для впровадження біткойн-банкоматів.

  #3. Ліміт на операції

  Біткойн-банкомати мають обмеження на транзакції. Тому ви можете використовувати ці машини лише для проведення транзакцій між діапазоном значень, призначеним операторами. Крім того, ліміт транзакцій у банкоматах Bitcoin може змінюватися залежно від урядових постанов.

  Ви можете використовувати біткойн-банкомати для внесення та зняття біткойнів на суму до 10 000 доларів США. Збільшення верхнього ліміту транзакцій також може полегшити впровадження біткойн-банкоматів.

  #4. Обмежена доступність

  Хоча існують тисячі біткойн-банкоматів, більшість з них зосереджено в Північній Америці. Така висока географічна концентрація обмежує доступ більшої кількості населення до цих машин.

  Крім того, біткойн-банкомати недоступні у віддалених місцях, і іноді людям доведеться подорожувати довше, щоб знайти банкомат. Більша доступність біткойн-банкоматів може допомогти залучити більш глобальну участь у криптовалюті.

  Заключні слова

  Банкомати Bitcoin прості та зручні для користувачів. Ви можете виконати дії, згадані в цій статті, щоб використовувати біткойн-банкомат.

  Доступність біткойн-банкоматів залежить від вашого місцезнаходження. Крім того, ви можете використовувати трекер криптобанкомата, щоб знайти машину поблизу.

  Нарешті, перевірте комісії, які стягують оператори криптографічних банкоматів.

  Далі перегляньте найкращі криптовалютні подарункові картки.