Як контролювати швидкість вентилятора процесора в Linux

| | 0 Comments| 1:05 AM
Categories:

Швидкість вентилятора ЦП зазвичай регулюється автоматично. Це корисно різними способами — це гарантує, що ваша система може належним чином охолоджуватися залежно від поточних температур і налаштувань енергозбереження, — але іноді цього просто недостатньо.

Регулювання швидкості вентилятора процесора вручну — це чудовий спосіб визначити пріоритетність таких переваг, як тиша чи охолодження відповідно до ваших уподобань. Найкраща частина полягає в тому, що ви можете легко досягти цього у своїй системі Linux за допомогою fancontrol або інших програм контролю швидкості вентилятора.

Встановіть програму керування швидкістю вентилятора на Linux

Якщо ви хочете застосувати найпростіший підхід до керування швидкістю вентилятора процесора в Linux, Кулеро може бути правильною програмою для вас. Він надає можливість переглядати загальний огляд ефективності охолодження вашої системи, а також деталі продуктивності окремих пристроїв.

  Як грати в Dead Rising 4 на Linux

Ви можете легко встановити програму як Flatpak. Після встановлення ви зможете налаштувати окремі вентилятори на певні профілі швидкості охолодження. Ви також можете створити спеціальний профіль швидкості охолодження, якщо у вашій системі є потреби, які не покриваються зручними попередніми налаштуваннями Coolero.

Використовуйте утиліту fancontrol для керування швидкістю вентилятора

Якщо ви віддаєте перевагу працювати з простішими інструментами, ви можете виявити, що fancontrol пропонує правильне рішення для вас. Перш ніж ви зможете використовувати fancontrol, вам потрібно буде встановити базову утиліту lm-sensors.

Відкрийте термінал за допомогою Ctrl + Alt + T і введіть наступне, щоб встановити lm-sensors і fancontrol:

 sudo apt update
sudo apt install lm-sensors fancontrol

Далі вам потрібно буде перевірити, які датчики доступні у вашій системі. Введіть наступне, щоб шукати датчики (наприклад, вбудовані датчики ЦП і контролери пам’яті) і перевірити, чи потрібні додаткові модулі ядра:

 sudo sensors-detect 

Нарешті, вам потрібно буде налаштувати fancontrol, ввівши:

 sudo pwmconfig 

Після завершення роботи pwmconfig буде створено файл конфігурації в каталозі /etc. Ви можете повторно налаштувати fancontrol, відредагувавши файл конфігурації за допомогою текстового редактора, наприклад nano.

  Як використовувати домашню потокову передачу Steam, щоб грати в ігри Windows на Linux

Після того як ви введете наступну команду, ваша система запустить вентилятори відповідно до того, що ви вказали у файлі /etc/fancontrol:

 sudo systemctl start fancontrol 

Ніколи не слід вручну вимикати чи зменшувати швидкість вентилятора під час екстремальних робочих навантажень, які призведуть до нагрівання комп’ютера — інакше ви ризикуєте пошкодити апаратне забезпечення.

Ретельно регулюйте швидкість вентилятора в Linux

Використання fancontrol або інших програм керування швидкістю обертання вентилятора є чудовим способом контролювати вашу систему та отримати найкращі переваги від вашої системи. Якщо робити це неправильно, це також пов’язано з різними ризиками. Важливо ретельно керувати швидкістю вентилятора, щоб збалансувати ефективність і цілісність роботи.

  Як вивести команди Linux у файл