Як клонувати SSD вашого Steam Deck для легшого оновлення

| | 0 Comments| 12:07 PM
Categories:

Ключові висновки

  • Оновлюєте SSD вашого Steam Deck? Клонування — найкращий шлях. Це економить час і переносить усі ваші файли, налаштування та ігри на новий SSD.
  • Ви можете використовувати Macrium Reflect, щоб клонувати свій старий SSD на новий. Обов’язково збережіть файл зображення резервної копії та відновіть його на новому SSD.
  • Після відновлення образу на новий SSD встановіть його на Steam Deck. Він має завантажитися без необхідності перевстановлювати SteamOS або входити в систему.

Ви оновлюєте свій SSD Steam Deck, але не хочете налаштовувати пристрій з нуля? Ось як клонувати ваш SSD для легшого оновлення.

Чому клонування SSD вашого Steam Deck краще

Jhet Borja/MakeUseOf

Встановлення нового твердотільного накопичувача у вашу Steam Deck не завантажує автоматично SteamOS, вашу реєстраційну інформацію чи ваші ігри. Якщо ви хочете просто підключити свій новий SSD до Steam Deck, не налаштовуючи пристрій з нуля, клонування — найкращий спосіб.

Клонування вашого старого SSD змусить вашу Steam Deck подумати, що це той самий, але з більшим обсягом пам’яті. Усі ваші файли, налаштування Steam Deck, дані для входу, ігри тощо розпізнаються Steam Deck однаково.

Якщо ви бажаєте встановити твердотільний накопичувач більшого розміру для своєї Steam Deck, спочатку клонуйте на нього свій старий, щоб ви могли негайно почати завантажувати на нього нові ігри, а не метушитися над встановленням SteamOS.

  Як отримати свій Spotify Iceberg

Як клонувати SSD вашого Steam Deck на новий

Клонування старого SSD на новий заощадить вам багато часу. Вам не потрібно буде випробовувати трудомісткий процес ручного створення образу SteamOS, входу в систему, очікування оновлень і відновлення всіх ваших старих налаштувань. Ось як ви можете це зробити…

Крок 1. Завантажте Macrium Reflect на окремий ПК

Оскільки в цьому посібнику ми не будемо використовувати корпус SSD, нам знадобиться окремий ПК із слотом NVMe/SATA M.2 на материнській платі.

На ПК ми збираємося використовувати Macrium Reflect, щоб клонувати старий SSD на новий.

Зареєструйтеся та створіть a Macrium Reflect обліковий запис і завантажте безкоштовну пробну версію, оскільки вона містить усе необхідне для цього процесу.

Скопіюйте свій реєстраційний код, натисніть «Завантажити пробну версію» на домашній версії та запустіть налаштування.

Під час налаштування поставте прапорець для 30-денної пробної версії та введіть свій реєстраційний код, коли його буде потрібно.

Після завершення налаштування та інсталяції Macrium Reflect на ПК можна переходити до наступного кроку.

Крок 2: створіть образ вашого старого SSD

Якщо у вас є лише один слот для SSD на материнській платі, то створення образу вашого SSD – єдиний шлях.

Jhet Borja/MakeUseOf

Спочатку вийміть старий твердотільний накопичувач Steam Deck. Якщо ви не знаєте, як це зробити, перегляньте цей посібник зі встановлення твердотільного накопичувача Steam Deck, оскільки пізніше ви також використовуватимете його для встановлення свого оновленого твердотільного накопичувача.

Далі, вимкнувши комп’ютер і від’єднавши його від мережі, установіть NVME або M.2 SSD на материнську плату. Оскільки Steam Deck використовує SSD розміром 2230, ви, швидше за все, не зможете його прикрутити. Але це нормально, якщо ви не збиваєте його або не пересуваєте ПК занадто багато під час процесу.

  Пояснення кешування периферії за 5 хвилин або менше

Тепер увімкніть ПК і відкрийте Macrium Reflect. Виберіть свій старий твердотільний накопичувач Steam Deck у списку дисків і натисніть Зображення цього диска… під ним.

Він запитає вас, де ви хочете зберегти файл зображення. Я вирішив створити нову папку, щоб потім пам’ятати, звідки її взяти. Macrium Reflect стискає зображення до 40% від їх початкового розміру, тож подбайте про наявність принаймні стільки вільного місця, де ви його зберігаєте.

Назвіть образ резервної копії та клацайте OK, доки не почнеться створення файлу зображення. Це може зайняти від кількох хвилин до години залежно від розміру накопичувача та його обсягу. Мій SSD на 64 ГБ зайняв лише п’ять хвилин.

Якщо ваша материнська плата має два слоти SSD, ви можете натиснути «Клонувати цей диск…» замість створення образу. Потім ви можете виконати аналогічні дії, але пропустіть процес відновлення образу, безпосередньо скопіювавши розділи старого SSD на новий. Цей метод є швидшим, оскільки він виконує клонування за один крок.

Крок 3. Відновіть резервну копію на вашому новому SSD

Тепер, коли ваш образ резервної копії готовий, ви можете вимкнути комп’ютер, замінити старий SSD на новий і виконати резервне копіювання комп’ютера.

Перш ніж відкрити Macrium Reflect, знайдіть «Створити та відформатувати розділи жорсткого диска» на панелі пошуку Windows. Це відкриє диспетчер дисків.

Знайдіть свій новий твердотільний накопичувач — він має бути чорним, якщо ним раніше не користувалися. Клацніть його правою кнопкою миші та виберіть «Перетворити на диск GPT». SteamOS найкраще працює зі схемою розділення GPT, тому найкраще використовувати її.

Відкрийте Macrium Reflect і на панелі верхнього меню натисніть «Відновити» > «Знайти зображення або файл резервної копії для відновлення…».

  Чи є у ChatGPT проблеми з конфіденційністю?

Коли ви знайдете файл зображення, який ви створили раніше, виберіть його в Macrium Reflect і натисніть «Відновити».

З’явиться спливаюче вікно, у якому ви зможете вибрати, куди ви хочете відновити зображення. Натисніть «Вибрати диск для відновлення…» і виберіть свій новий SSD.

Натисніть «Копіювати розділи» > «Точне зміщення та довжина». Це візуалізує розділи на новому SSD. Не турбуйтеся про порожнє місце, залиште це поле порожнім, оскільки SteamOS негайно використає його, щойно ви завантажите Steam Deck.

Натисніть «Далі», доки не стане доступною кнопка «Готово». Почнеться вставлення зображення на новий SSD. Це може зайняти деякий час, залежно від масштабу всієї операції.

Крок 4. Вставте свій новий SSD у Steam Deck

Після того, як образ старого SSD буде скопійовано на ваш новий SSD, ви можете вимкнути ПК і встановити диск на Steam Deck.

Jhet Borja/MakeUseOf

Увімкніть Steam Deck, і він має завантажитися без необхідності перевстановлювати SteamOS або взагалі входити в систему.

Якщо SteamOS якимось чином не вдається знайти, вимкніть Steam Deck і перейдіть до BIOS.

Ви можете відкрити BIOS, утримуючи кнопку збільшення гучності та кнопку живлення. Ви повинні відпустити кнопку живлення, коли почуєте дзвінок, але все одно утримуйте кнопку збільшення гучності, доки не з’явиться BIOS.

Jhet Borja/MakeUseOf

Виберіть Завантажити з файлу > eps > efi > steamos > steamcl.efi. Ви вручну завантажуєте SteamOS за допомогою цього методу, і наступного разу, коли ви вмикаєте Steam Deck, вам не потрібно буде робити це знову, якщо у вас на Steam Deck немає іншої ОС.

Тепер ви можете негайно завантажити свої ігри, не турбуючись про налаштування Steam Deck з нуля. Ми сподіваємося, що цей посібник полегшив вам процес оновлення вашого SSD.