techukraine.net techukraine.net Як керувати ризиками безпеки API для посилення захисту

Як керувати ризиками безпеки API для посилення захисту

| | 0 Comments| 6:16 PM
Categories:

Використання інтерфейсів прикладного програмування (API) стрімко зросло. Зараз організації покладаються на численні API для ефективного виконання повсякденних функцій. Зростання використання API привернуло увагу хакерів до API, спонукаючи їх до розробки інноваційних способів використання вразливостей API.

Чому безпека API є надзвичайно важливою та що ви можете зробити, щоб керувати ризиками безпеки API? Давай дізнаємось.

Чому варто зосередитися на безпеці API?

API мають вирішальне значення в сучасних мобільних, SaaS і веб-додатках. Організації використовують API у клієнтських, партнерських і внутрішніх програмах. Оскільки API розкривають логіку додатків і конфіденційні дані, такі як інформація, що дозволяє ідентифікувати особу (PII), хакери постійно намагаються отримати доступ до API. Зламані API часто призводять до витоку даних, завдаючи фінансової та репутаційної шкоди організаціям.

Відповідно до Palo Alto Networks та дослідження ESG92 відсотки опитаних компаній стикалися з інцидентами безпеки, пов’язаними з API, у 2022 році. З цих компаній 57 відсотків компаній мали численні інциденти безпеки, пов’язані з API. Тим не менш, важливо підвищити безпеку API, щоб запобігти атакам API.

Ось кілька способів, які допоможуть мінімізувати поширені ризики безпеки API та захистити конфіденційні дані.

1. Застосуйте безпечну автентифікацію та авторизацію

Автентифікація означає, що запит на доступ до ресурсу API надходить від законного користувача, а авторизація гарантує, що користувач має авторизований доступ до запитуваного ресурсу API.

Впровадження безпечної безпечної автентифікації та авторизації API є першою лінією захисту від несанкціонованого доступу до ваших ресурсів API.

  Розуміння UCaaS у підключеному світі [+6 Solutions for SMBs]

Ось основні методи автентифікації для API.

Ключ API

У цьому методі автентифікації клієнт матиме ключ API, який знають лише клієнт і сервер API. Коли клієнт надсилає запит на доступ до ресурсу API, до запиту додається ключ, щоб API знав, що запит законний.

Виникла проблема з методом автентифікації ключа API. Хакери можуть отримати доступ до ресурсів API, якщо вони заволодіють ключем API. Отже, надзвичайно важливо шифрувати запити API та відповіді API, щоб запобігти крадіжці ключів API хакерами.

Ім’я користувача та пароль

Ви можете реалізувати метод імені користувача та пароля для автентифікації запитів API. Але майте на увазі, що хакери використовують різні хитрощі для злому паролів. Клієнти API також можуть ділитися своїми іменами користувачів і паролями з ненадійними сторонами. Таким чином, метод імені користувача та пароля не забезпечує оптимальної безпеки.

Взаємний TLS (mTLS)

У методі взаємної автентифікації TLS і кінцеві точки API, і клієнти мають сертифікат TLS. І вони автентифікують один одного за допомогою цих сертифікатів. Підтримка та застосування сертифікатів TLS є складним завданням, тому цей метод не широко використовується для автентифікації запитів API.

Автентифікація JWT (веб-токен JSON)

У цьому методі автентифікації API Веб-токени JSON використовуються для автентифікації та авторизації клієнтів API. Коли клієнт надсилає запит на вхід, включаючи ім’я користувача, пароль або будь-який інший тип облікових даних для входу, API створює зашифрований веб-токен JSON і надсилає маркер клієнту.

Потім клієнт використовуватиме цей веб-токен JSON у наступних запитах API для автентифікації та авторизації.

OAuth2.0 із OpenID Connect

OAuth пропонує послуги авторизації, що дозволяє користувачам автентифікувати себе, не повідомляючи паролі. OAuth2.0 базується на концепції лексем і часто використовується з OpenID Connect механізм аутентифікації. Цей метод автентифікації та авторизації API зазвичай використовується для захисту API.

  9 онлайн-клубів для найкращих рекомендацій щодо читання

2. Застосуйте контроль доступу на основі ролей

Контроль доступу на основі ролей (RBAC), який використовує принцип безпеки найменших привілеїв, визначає рівень доступу до ресурсу на основі ролі користувача.

Впровадження контролю доступу на основі ролей гарантує, що лише авторизовані користувачі зможуть отримати доступ до даних відповідно до своїх ролей. Ніхто не матиме необмеженого доступу до всіх ресурсів API.

3. Зашифруйте всі запити та відповіді

Трафік API часто включає конфіденційну інформацію, таку як облікові дані та дані. Переконайтеся, що весь мережевий трафік (особливо всі вхідні запити та відповіді API) зашифровано за допомогою шифрування SSL/TSL. Шифрування даних запобігає розкриттю хакерами облікових даних користувача або будь-якого іншого типу конфіденційних даних.

4. Використовуйте шлюз API

Якщо ви не використовуєте шлюз API, вам доведеться вставити код у програму, щоб він міг повідомляти програмі, як обробляти виклики API. Але цей процес потребує додаткових розробок і може збільшити ризики безпеки API.

Використовуючи шлюзи API, компанії можуть керувати викликами API із зовнішніх систем через центральний шлюз за межами інтерфейсу програмування додатків.

Більше того, шлюзи API також спрощують керування API, підвищують безпеку API, покращують масштабованість і доступність.

Популярні шлюзи API включають Шлюз Amazon API, Шлюз API Azure, Шлюз Oracle APIі Шлюз Kong.

5. Застосуйте обмеження швидкості

Обмеження швидкості API дозволяє встановити обмеження на запити API або виклики, які клієнт може здійснювати до вашого API. Застосування обмежень на швидкість API може допомогти вам запобігти атакам розподіленої відмови в обслуговуванні (DDoS).

Ви можете обмежити запити API на секунду, хвилину, годину, день або місяць. І у вас є різні варіанти застосування обмежень швидкості API:

Коли ви використовуєте жорстку зупинку, ваші клієнти отримають помилку 429, коли вони досягнуть свого ліміту. У Soft Stop ваші клієнти матимуть короткий пільговий період для здійснення викликів API після закінчення ліміту швидкості API. Ви також можете застосувати Throttled Stop, дозволяючи вашим клієнтам робити запити API, коли ліміт вичерпано, але з меншою швидкістю.

  Як додати номери слайдів у PowerPoint

Обмеження швидкості API мінімізує загрози безпеці API та зменшує внутрішні витрати.

6. Обмежте доступ до даних

Переконайтеся, що відповіді на запит API не повертають більше даних, ніж те, що є релевантним або необхідним. Якщо виклик API призначений для поштового індексу, він має надавати лише поштовий індекс, а не повну адресу.

Відображення якомога меншої кількості відповідей API також покращує час відповіді.

7. Перевірте параметри

Запити API вимагають ряду вхідних параметрів. Для кожного запиту API ваша процедура API повинна перевіряти наявність і вміст кожного параметра. Це захищає цілісність вашого API і запобігає обробці зловмисного або неправильного введення.

Ви ніколи не повинні обходити перевірки параметрів.

8. Слідкуйте за діяльністю API

Складіть план моніторингу та реєстрації діяльності API. Це може допомогти вам виявити підозрілу діяльність зловмисників задовго до того, як вони зможуть зашкодити вашому серверу API або клієнтам API. Почніть реєструвати всі виклики та відповіді API.

Різні інструменти, напр Сематекст, Дотком-моніторабо Чеснодопоможе вам контролювати свій API у реальному часі.

9. Регулярно перевіряйте безпеку API

Не робіть тестування безпеки API лише частиною процесу розробки API. Замість цього постійно перевіряйте безпеку свого активного API. Це допоможе вашій групі безпеки виявити неправильну конфігурацію безпеки та вразливі місця API, які ваша команда розробників могла пропустити на етапі впровадження API.

Крім того, ваша команда безпеки повинна створити план реагування на інциденти для вирішення будь-яких інцидентів безпеки API.

Керуйте ризиками безпеки API для захисту цінних даних

Оскільки організації все частіше впроваджують API у свої процеси цифрової трансформації, зловмисники постійно шукають уразливості API, щоб використати їх. Отримавши доступ до вашого API, вони можуть викрасти конфіденційні дані. Тому ви повинні посилити безпеку API, щоб мінімізувати ризики безпеки API.