Як зробити USB для Windows з терміналу Linux

Починаючи з Windows 8, зробити інсталяційний носій Windows USB стало простіше, ніж будь-коли. Настільки легко, користувачі можуть створити Windows USB з терміналу Linux. Це дуже виснажливий процес, але що стосується створення інсталяційних дисків Windows, термінал є найшвидшим і найбезпечнішим способом.

ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок у кінці цієї статті.

Першим кроком є ​​розділення флеш-накопичувача USB. Програми встановлення Windows USB мають бути в певному форматі: точніше Fat32. Це також означає, що, зробивши інсталятор таким чином, ви будете змушені використовувати режим UEFI. Не любите UEFI? Не слідуйте цьому посібнику! На вашому USB-накопичувачі має бути щонайменше 4 Гб місця. В ідеалі використовуйте той, який мав 8 ГБ місця.

Підключіть USB-флеш-накопичувач, потім у терміналі запустіть команду блокування списку (lsblk). Ця команда відкриє всі блокові пристрої на ПК з Linux. Визначте мітку /dev/ вашого USB-флеш-накопичувача. Пам’ятайте про його розмір. Це допоможе вам визначити, що таке диск. Потім запустіть команду parted:

Примітка: у цьому прикладі ярлик /dev/ флеш-накопичувача USB — /dev/sdd. Ваш може відрізнятися. Обов’язково змініть його на те, що показує lsblk.

sudo parted /dev/sdd

Всередині інструменту розділів GNU Parted створіть нову таблицю розділів. Оскільки Windows USB має бути UEFI, ця таблиця розділів має бути у форматі GPT.

mklabel gpt

Відповідайте так на будь-які запитання GNU Parted щодо створення нової таблиці розділів. Потім створіть нову файлову систему в новій таблиці розділів з:

mkpart primary fat32 1MiB 100%

Потім вийдіть з GNU Parted з:

quit

Нарешті, відформатуйте новий розділ за допомогою команди mkfs.

sudo mkfs.vfat -F32 /dev/sdd1

Після форматування USB підключіть його до ПК. Не встановлюйте флеш-накопичувач USB у файловий менеджер. Замість цього створіть нову папку під назвою USB за допомогою команди mkdir.

mkdir ~/USB
sudo mount /dev/sdd1 ~/USB

Монтаж файлу ISO

USB-накопичувач має належний формат і готовий для зберігання файлів Windows. Наступним кроком є ​​монтування Windows ISO як циклічного пристрою для вилучення файлів. Це трохи складно, але ви можете отримати офіційний ISO Windows 10 від Microsoft. Важливим є монтаж як петлевий пристрій. Користувачі не можуть просто клацнути правою кнопкою миші на ISO і витягти дані в Linux, оскільки дані всередині приховані (якщось).

Деякі файлові менеджери підтримують монтування образів дисків у вигляді циклу, хоча це непросто. Найкращий і найпростіший спосіб отримати доступ до такого роду даних – через термінал.

Крок 1: створіть папку для монтування Windows ISO за допомогою команди mkdir.

mkdir ~/WindowsISO

Крок 2: Змонтуйте ISO за допомогою команди mount.

sudo mount -o loop /home/username/path/to/windows/ISO/file.iso ~/WindowsISO

Якщо файл ISO змонтовано успішно, ви побачите, що він з’явиться під час виконання команди lsblk.

Щоб відключити ISO-файл Windows, скористайтеся командою umount. Зрозумійте, що ISO не відмонтується, якщо вміст ISO не використовується. Не намагайтеся відключити його, оскільки файли копіюються.

sudo umount ~/WindowsISO

Виготовлення USB

І ISO, і USB-накопичувач монтуються у відповідні області. Тепер настав час зробити інсталяційний носій. Це робиться за допомогою команди cp. Однак перед переміщенням файлів термінал потребує root-доступу. Це тому, що USB-накопичувач монтується як root, і звичайний користувач не може додавати нові файли та папки до ~/USB. Отримайте кореневу оболонку за допомогою:

sudo -s

Потім скопіюйте весь вміст ISO на USB-накопичувач. Зрозумійте, що цей процес займе деякий час. Для найкращих результатів використовуйте порт USB3, оскільки вони, як правило, швидші при передачі файлів.

cp -r /home/username/WindowsISO/* /home/username/USB

Копіювання закінчено, як тільки ви зможете знову ввести текст у вікні терміналу.

Примітка: обов’язково змініть «ім’я користувача» в команді на ім’я вашого користувача.

Після завершення передачі відключіть USB-флешку з папки ~/USB за допомогою команди umount.

sudo umount /dev/sdd1

Якщо він відмовляється відключатися і каже «пристрій зайнятий», спробуйте виконати примусове відключення за допомогою:

sudo umount /dev/sdd1 -l

Швидка порада

Створення носіїв інсталяції Windows USB в терміналі може бути виснажливим. Щоб заощадити час у майбутньому, розгляньте можливість використання інструмента Gnome Disks для створення повного образу вашого USB-флеш-накопичувача. Це створить повну копію таблиці розділів та файлів у ній. Потім, коли вам потрібно встановити Windows, просто створіть резервну копію безпосередньо на USB!

Майте на увазі, що необроблена резервна копія IMG USB-накопичувача може мати весь розмір флеш-накопичувача. Наприклад: маєте флешку на 32 ГБ з Windows 10? Дискова утиліта Gnome може вивести файл резервної копії розміром 32 ГБ. Для найкращих результатів використовуйте флеш-накопичувач на 8 ГБ.

Дізнайтеся більше про те, як це зробити тут.

Висновок

Windows завжди була, як відомо, набридла своїми інсталяційними дисками. У минулому, просто створити інсталятор USB на чомусь іншому, ніж Linux, звучало як неспроможна мрія, і користувачі були змушені використовувати «офіційний інструмент USB». З появою UEFI та більш універсальних стандартів користувачі тепер можуть зробити інсталяційний USB, схвалений Microsoft, безпосередньо з терміналу Linux!