Як зробити так, щоб програми KDE виглядали нормально в Gnome за допомогою теми Adwaita-Qt

| | 0 Comments| 12:28 PM
Categories:

Linux має великий асортимент програм з відкритим вихідним кодом, написаних з великою кількістю різноманітних інструментів. У спільноті ці набори інструментів часто називають по імені (GTK і Qt). Ці два фреймворки дуже відрізняються один від одного, і це спричиняє деякі невідповідності в темах робочого столу. Протягом багатьох років багато хто намагався вирішити цю проблему. У середовищах робочого столу на основі Qt (наприклад, KDE Plasma) є тема, завдяки якій програми, подібні до GTK/Gnome, виглядають як вдома. Виявляється, є також зусилля, щоб програми Qt виглядали менш чужими на настільних комп’ютерах GTK. Все це реалізовано за допомогою теми Adwaita-Qt.

ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок у кінці цієї статті.

У цій статті ми навчимо вас, як завантажити та встановити Adwaita-Qt. Крім того, ми розповімо, як застосувати його для додатків Qt на всіх сучасних робочих середовищах GTK Linux.

Встановіть Git

Почніть з встановлення пакета Git у свою операційну систему. Вам також потрібно буде встановити cmake і мати фреймворк Qt.

Ubuntu

sudo apt install git cmake qt5* lxqt-config

Debian

sudo apt-get install git cmake qt5* lxqt-config

Arch Linux

sudo pacman -S git cmake qt5-base lxqt-config

Fedora

sudo dnf install git cmake qtbase5-common-devel qt5-qtbase-devel lxqt-config

OpenSUSE

sudo zypper install git cmake lxqt-config

sudo zypper install patterns-openSUSE-devel_qt5

Інші Linux

Тема Adwaita-Qt на Github є некомпільованим вихідним кодом. Як наслідок, він працюватиме на будь-якому за допомогою відповідних інструментів. Інструментами, необхідними для компіляції цього коду, є Cmake, бібліотеки розробки Qt5 і Git. Крім того, вам потрібно буде встановити програму LXQt Config, щоб швидко застосувати тему до програм Qt.

  Як змінити свій план Netflix

Відкрийте термінал і скористайтеся диспетчером пакетів для пошуку «qt5 development», «cmake», «git» і «lxqt-config». Встановіть ці пакети. Якщо всі вони встановляться успішно, ви зможете правильно створити тему Adwaita-Qt.

Будівля Adwaita-Qt

Почніть процес збірки, використовуючи інструмент git, щоб отримати вихідний код за допомогою клону.

git clone https://github.com/FedoraQt/adwaita-qt.git

Введіть щойно клоновану папку adwaita-qt за допомогою команди CD.

cd adwaita-qt

На цьому етапі вам потрібно буде створити папку для збірки інструмента Cmake Builder. За допомогою mkdir створіть нову папку збірки всередині ~/adwaita-qt.

mkdir build

Перейдіть з adwaita-qt до підпапки build.

cd build

Використовуйте інструмент Cmake, щоб налаштувати код і створити файли побудови.

cmake -DCMAKE_INSTALL_PREFIX:PATH=/usr ..

Тепер йде частина компіляції. У терміналі запустіть команду make.

make

Запуск make має зайняти деякий час, тому нехай термінал буде. Ви побачите багато рядків, коли компілятор об’єднує Adwaita-Qt. Компілятор завершить роботу, коли термінал дозволить вам вводити знову.

  Як змінити зображення профілю в Strava

Остання частина процесу компіляції – установка. Щоб встановити Adwaita-Qt для всієї системи, запустіть команду install за допомогою sudo.

sudo make install

Крім того, можна встановити тему Adwaita-Qt для одного користувача, видаливши sudo. Встановлення теми одним користувачем означає, що тему Adwaita-Qt потрібно повторно встановити для кожного користувача, якому потрібен доступ до неї.

make install

Увімкнення Adwaita-Qt

Adwaita-Qt не є темою GTK. Натомість це Qt за своєю природою. Оскільки темою є Qt, а не GTK, жоден із сучасних настільних комп’ютерів не має способу її застосувати. Саме через це раніше в посібнику ми встановили lxqt-config. Цей інструмент є важливою частиною робочого столу LXQt. Однак він працює практично скрізь.

Запустіть інструмент LXQT-Config, натиснувши Alt + F2 і ввівши lxqt-config у підказці.

Всередині інструмента конфігурації знайдіть «Зовнішній вигляд» і натисніть на нього. Якщо тема Adwaita-Qt створена правильно, вона повинна відображатися в списку. Клацніть на ньому, щоб повідомити системі використовувати його як обкладинку Qt за замовчуванням.

  Як вибрати маршрутизатор для потреб домашньої мережі

Примітка: вам може знадобитися перезавантажити ПК, щоб зміни вступили в силу.

Після того, як інструмент конфігурації застосовує обкладинку, запустіть програму на робочому столі Linux, яка використовує Qt, а не GTK. Підтвердьте, що він використовує правильну тему. Якщо тема не застосовується, поверніться до lxqt-config і спробуйте ще раз.

Вимкніть тему

Adwaita-Qt чудово справляється з тим, щоб додатки Qt виглядали менш недоречними в настільних середовищах, таких як Gnome Shell, Cinnamon тощо. Проте, якщо ви не великий шанувальник цієї теми, це зрозуміло. Не багато людей вирішують дотримуватися теми Adwaita на користь спеціальної. Якщо ви хочете вимкнути тему, це так само просто, як повернутися до lxqt-config.

Потрапивши всередину, виберіть кнопку «Зовнішній вигляд», як і минулого разу. Щоб вимкнути тему, виберіть іншу (не Adwaita-Qt), щоб «вимкнути її». Потім відкрийте термінал і видаліть вихідний код зі своєї домашньої папки.

rm -rf ~/adwaita-qt

Після вимкнення теми в lxqt-config програми Qt більше не повинні використовувати Adwaita-Qt.