Як зробити свій сайт швидким за 6 простих кроків.

Categories:

Ось кілька методів підвищення швидкості веб-сайту, які не можна пропустити.

Якщо ваш веб-сайт не завантажується протягом 3 секунд, ви можете втратити потенційний прибуток і втратити вищий рейтинг у пошуковій системі. Подібним чином, якщо ви недостатньо безпечні, ви даєте можливість хакерам послідувати за вашим веб-сайтом з метою втрати репутації та бізнесу.

Отже, неможливо уникнути налаштувань безпеки та продуктивності для кращої та безпечної взаємодії з користувачем.

Отже, коли ми говоримо про оптимізацію продуктивності, ми чуємо такі речі, як увімкнення стиснення, мінімізація файлів, кешування, використання полегшених тем, збереження мінімуму плагінів тощо.

Вони чудові, але в цій статті ми перерахували багато іншого, що ви можете застосувати до будь-якої платформи, наприклад WordPress, Joomla, Magento, Drupal, Node.js тощо.

Давайте подивимося, що у вас уже є, а що ні.

Хороший пакет хостингу

Іноді єдина помилка, яку ви робите, — це вибір поганого веб-хостингу та план спільного хостингу.

Але особисто я вважаю, що справа не в поганих господарях. В основному йдеться про наддешеві підписки на хостинг.

Щось не так, коли ваші щомісячні рахунки за хостинг коштують менше чашки кави.

Припустімо, що загальний хостинг – це переповнений автобус, у який ніхто не хоче сісти, але все одно пробирається через «привабливу» ціну.

Найприбутковіші речі спільного хостингу — це початкові знижки та незрівнянна непрозорість інформації про те, скільки веб-сайтів спільно використовують один сервер.

Дозвольте мені повідомити вам це; ці числа зазвичай обчислюються сотнями.

Це призводить до частих вузьких місць із зашумленими сусідами, і велика частина таких веб-сайтів ніколи не живе достатньо, щоб побачити першу сторінку пошуку Google.

Зрештою, перейдіть на VPS або виділені сервери для важливих проектів.

Мережа доставки вмісту

CDN, скорочення від мережі доставки контенту, є другим у черзі після того, як ви виберете хороший пакет веб-хостингу.

  9 додатків для KYC і підтвердження особи для безперебійної реєстрації

Це потрібно всім, хто має глобальну аудиторію. Причина в тому, що ви не можете розмістити веб-сайт всюди; він залишається розміщеним в одному місці. Отже, відстань грає спойлер, коли японський користувач намагається отримати доступ до вашого веб-сайту, розміщеного в Нью-Йорку, США.

Однак підписка на CDN, як-от Cloudflare, вирішує цю проблему локалізації. CDN розміщує копії ваших веб-сайтів у своїй серверній мережі та обслуговує запити з найближчого сервера. Це зменшує навантаження на один центральний сервер, який може бути розташований на відстані океану.

Крім того, на основі CDN ви можете користуватися вищим рівнем безпеки, ніж те, що може запропонувати звичайний веб-хост.

Увімкніть IPv6

IPv6 швидший за IPv4. LinkedIn виявив покращення на 40% у Європі, а Facebook приблизно на 10-15% завдяки доступу через IPv6.

Будь ласка, подивіться на графік впровадження IPv6 Google у всьому світі.

Приблизно 42% користувачів підключаються до Google через IPv6, але лише 21,2% веб-сайтів підтримують IPv6.

Цікаво, що Cloudflare виявив, що веб-сторінки з підтримкою IPv6 завантажуються на 27% швидше, ніж їхні аналоги IPv4.

Отже, ваш веб-сайт має IPv6? Не впевнений! Ви можете перевірити це онлайн.

Якщо це не так, ось як ви можете це зробити.

Більшість постачальників CDN, таких як Cloudflare, Incapsula, CacheFly, AKAMAI, пропонують IPv6. Ви можете перевірити панель керування, щоб увімкнути їх.

Якщо ви не використовуєте CDN і хостинг на VPS, як-от Linode, DigitalOcean тощо, перегляньте це, щоб дозволити IPv6 у веб-серверах Nginx і Apache.

Наявність IPv6 нічому не зашкодить і буде цікавою для швидкого виграшу приблизно на 10% зменшення часу завантаження сторінки.

Виберіть HTTP/3 або HTTP/2

HTTP – це технологія, що розвивається, яка використовується для завантаження веб-сторінок, коли ми відвідуємо будь-яку URL-адресу у веб-переглядачах.

Все почалося з HTTP/0.9 у 1991 році, а потім були такі оновлення, як HTTP/2 і найпопулярніший HTTP/3.

HTTP/2 має багато переваг порівняно з HTTP/1.1, зокрема:

 • Сервер push
 • Мультиплексування
 • Пріоритезація ресурсів
 • Стиснення заголовка
 • Низька затримка

Зараз його використовують 39,3% веб-сайтів і він у сім разів швидший за HTTP/1.1. Перейшовши на HTTP/2, можна очікувати скорочення часу завантаження сторінки на 30-40%.

  PSA: вимкніть RCS перед переходом на новий телефон

Перевірте, чи на вашому веб-сайті ввімкнено HTTP/2.

Однак HTTP/2 має свої проблеми.

Наприклад, він страждає від блокування голови лінії. Тут будь-яка проблема підключення TCP може призвести до блокування всіх потоків. Але з HTTP/3 на основі UDP втрата одного пакета не впливає на кожен інший потік.

Крім того, HTTP/3 дозволяє зменшити затримку, уникаючи рукостискання TLS під час повторного підключення. Загалом HTTP/3 має всі переваги HTTP/2, але без пов’язаного з цим перетягування.

Перевірте, чи на вашому веб-сайті ввімкнено HTTP/3.

Ви можете перевірити підтримку HTTP/3 або HTTP/2 у свого веб-хосту. Крім того, ваш постачальник CDN може мати простий перемикач на бажану версію HTTP.

Оптимізація зображення

Ніхто не хоче проходити крізь стіну тексту, що робить зображення неминучою частиною кожної веб-сторінки. З іншого боку, наявність зображень на веб-сторінці робить її важкою та збільшує час завантаження сторінки.

Отже, рішення вимагає надання зображень у порівняно легшому форматі, наприклад WebP або AVIF. Це не тільки суттєво зменшує розмір (у деяких випадках більше ніж на 80%), але й якість виведення залишається практично незмінною.

Тепер ви можете конвертувати та завантажувати безпосередньо в ці формати нового покоління. Або підпишіться на сторонню службу конвертації, наприклад Optimole, щоб робити це на льоту.

Скоротіть зайві HTTP-запити

Веб-сайт ніколи не завантажується як одне ціле. Натомість кожен елемент, текст, зображення, CSS, JavaScript тощо, надходить як HTTP-запит.

І всі інші умови залишаються рівними, веб-сторінка з меншою кількістю. HTTP-запитів завантажується швидше, ніж один із більшою їх кількістю.

Зрештою, у наших інтересах зробити кількість HTTP-запитів якомога меншою.

Зі свого особистого досвіду WordPress я можу сказати, що вибір легкої теми, як-от Generate Press, допомагає. Крім того, зменшення кількості плагінів також сприяє створенню швидкого та безпечного веб-сайту.

Однак це окрема тема, яка потребує особливої ​​уваги.

Зокрема, позначте це, щоб зменшити кількість запитів HTTP, якщо у вас є веб-сайт WordPress.

Перейдіть на веб-безпечні шрифти

Ми всі хочемо, щоб наші веб-сайти виглядали унікальними та зручними для користувачів. І перший крок, який багато роблять, це перехід на інший шрифт.

  Як захистити свій Google Диск на iPhone та iPad за допомогою Face ID або Touch ID

І, на щастя, є кілька безкоштовних варіантів, зокрема шрифти Google. Однак це додасть кілька запитів HTTP. І що ще гірше, ваш веб-сайт повернеться до системних шрифтів, якщо сторонній сервер шрифтів колись вийде з мережі.

Щоб протистояти цьому, деякі веб-майстри самостійно розміщують шрифти на своїх веб-сайтах, що є кроком до самостійності. Однак він все одно додає файл, який потрібно завантажити з вашого сервера на пристрій користувача. Це означає додаткові HTTP-запити, які спричиняють зниження продуктивності, незалежно від того, наскільки воно невелике.

Отже, є певні веб-безпечні шрифти, які можна використовувати для максимально швидкої роботи без ризику заміни шрифтів під час збою сервера. Ці шрифти називаються системними і поширені серед ПК з Windows, Mac, систем Linux, iOS, Android тощо.

Ось декілька веб-безпечних шрифтів:

 • Arial
 • Вердана
 • Требюше-МС
 • Тахома
 • Times New Roman
 • Грузія
 • Вплив і т.д.

Використовуйте кешування

Кешування означає локальне зберігання даних. Це забезпечує найшвидше завантаження веб-сайту під час повторного відвідування. Крім того, експерти часто рекомендують використовувати кешування, щоб скоротити час завантаження.

Наприклад, WordPress має багато плагінів кешу, таких як WP Fastest Cache. Крім того, можна розгорнути кешування браузера, відредагувавши файл .htaccess.

Однак він заснований на платформі, і існують різні способи його реалізації.

Асинхронне завантаження

Це ще одна сторінка з мого особистого досвіду WordPress. Насправді сталося те, що Google Search Console видала попередження про мої понад 40 публікацій у блозі, які не пройшли основний тест на веб-показники.

Основні веб-показники — це оцінка сторінки Google, яка є важливою для всіх, хто намагається отримати високі позиції в пошуковій системі.

Щоб краще зрозуміти це, перегляньте цей аналіз Pagespeed в одній із статей techukraine.net:

Завдяки нашим розробникам WordPress він відмінно пройшов ці випробування.

Але в моєму особистому проекті я особливо зазнав невдач у найбільшому малюванні вмісту (LCP) і першому малюванні вмісту (FCP). Зокрема, LCP становив 3,3 секунди, а FCP – близько 2,4 секунди.

Будучи блогером із досвідом, не пов’язаним із ІТ, я не міг оптимізувати його далі. За моїми шкалами я ставив усі правильні галочки: преміальна тема, без додаткових плагінів, системні шрифти, зображення WebP, хмарний хостинг тощо.

Що допомогло, так це один перемикач у плагіні Jetpack boost WordPress:

У двох словах, він завантажує сторонній Javascript асинхронно, додаючи атрибути async або defer до тегів

x