Як зробити своїми руками різдвяні вогники: 8 способів

Ви можете зробити власні різдвяні вогники, які підійдуть саме для вашого будинку. Ці відеопосібники, поради та проекти допоможуть вам створити святкове світлове шоу, яке неодмінно вразить ваших сусідів.

1. Різдвяне освітлення індивідуальної довжини

Якщо ви хочете окреслити частини свого будинку різдвяними вогниками, що робити, якщо нитки занадто довгі для розмірів вашого будинку? У такому випадку для акуратного завершення ви захочете вкоротити святкові вогні, щоб отримати точну посадку.

Майстер-електрик Спаркі Іззі пропонує багатий багаж знань у цьому відеопосібнику щодо процесу встановлення різдвяних вогників. Він радить купувати пасма без вставлених лампочок, відомих як порожні розетки. Розмістіть їх там, де вам потрібно на будинку, а потім відріжте зайве. Додайте штепсельну вилку на кінці нитки, щоб з’єднати її з гніздовою вилкою на стандартному шнурі живлення або навіть іншу шнурку, якщо перша була закороткою.

Потім ви можете вкрутити лампочки правильного розміру для патронів на струнах, як правило, C7 або C9, перш ніж встановлювати їх ззовні вашого будинку. Спаркі Іззі використовує гарячий клей, щоб міцно приклеїти розетки до цегляних стін; він каже, що вони залишаться спати протягом усього святкового сезону, але їх легко видалити практично без пошкоджень.

Інші корисні поради включають додавання міток до світлових ниток, щоб показати, де вони повинні розміщуватися на ключових точках будинку, таких як верхівка даху, щоб полегшити їх повторне встановлення наступного святкового сезону.

2. Індивідуальні світлі нитки для водостоків

Гайок по догляду за газонами знає багато про газони, а також про різдвяні вогники! У цьому відео він показує, як нарізати нестандартні різдвяні світлові нитки для водостоків, щоб окреслити лінію даху. Як і Спаркі Іззі, він надає перевагу використанню порожньої розетки, а пізніше вкручує світлодіодні різдвяні лампочки.

У цьому відео він показує, як прикріпити ваші лампові стійки до водостоків за допомогою пластикових затискачів Elite, які обходять лампочки та міцно їх фіксують. Спочатку він вимірює жолоб, а потім відрізає світле пасмо на потрібну довжину для акуратного завершення. Корисна порада: обрізати дріт під кутом, щоб запобігти потраплянню дощової води, коли ви приєднуєте штекер до кінця нитки.

3. Лампочки C7 проти C9

Два найпопулярніші типи лампочок для нестандартних різдвяних вогнів — C9 і C7, але в чому різниця? Ерік з Christmas Lights Etc пояснює все в цьому порівнянні. Він розглядає такі ключові аспекти, як форма («C» означає форму свічки) і розмір.

Менші лампи C7 зазвичай використовуються для кущів і кущів на відкритому повітрі або для невеликих житлових приміщень, оскільки вони не надто великі. Більші лампи C9 зазвичай використовуються для освітлення дахів, високих дерев або доріжок.

Лампочки також мають різні розміри гвинтових цоколів: E12 для лампочок C7, E17 для C9. Тож вам потрібно переконатися, що вони підходять до гнізд стрингера на ваших різдвяних ліхтарях спеціальної довжини.

4. Керуйте різдвяними вогнями за допомогою Raspberry Pi

Для справді вражаючого світлового шоу на відкритому повітрі ви можете керувати різдвяними вогниками за допомогою плати мікроконтролера або одноплатного комп’ютера. Популярним вибором для цієї мети є Raspberry Pi, який доступний у ряді моделей.

Тут Том з Tom’s Tech Show пояснює, як керувати різдвяними вогниками за допомогою Raspberry Pi. Хоча ви можете використовувати контакти GPIO Pi, Том натомість підключає Pi за допомогою USB-кабелю до плати реле, яка може вмикати та вимикати окремі світлові рядки — він використовує окремі ланцюги для білого, червоного, зеленого та синього. Корисні посилання під відео включають схему підключення та весь комп’ютерний код на Bitbucket.

5. Різдвяне світлове шоу з адресованими світлодіодними стрічками RGB

Альтернативою використанню стандартних лампочок для зовнішнього різдвяного освітлення є використання ниток або смужок адресних світлодіодів RGB, які можуть світитися будь-яким кольором. У цьому проекті Geek Den плата мікроконтролера Arduino програмується за допомогою Бібліотека FastLED для керування світлодіодними стрічками, які покривають контури будинку.

Одна з ключових переваг використання світлодіодних ламп RGB полягає в тому, що вони спрощують підключення будинку для різнокольорового світлового шоу: вам знадобляться лише окремі нитки RGB-світильників замість того, щоб додавати три (червоний, зелений, синій) або чотири (з білі) одноколірні пасма для покриття кожної зони.

6. Кольорове миття вашого дому

Альтернативою звичайним рядкам різдвяних вогнів є використання адресних світлодіодних стрічок RGB, які можна розрізати на будь-яку довжину, просто зробивши шматочок між будь-якими двома світлодіодами на смузі.

У цьому прикладі світлодіодні стрічки RGB встановлено вздовж нижньої частини даху. Вони настільки яскраві, що забарвлюють стіни внизу, створюючи анімований ефект освітлення. У цьому випадку для керування освітленням використовується додаток для смартфона, але ви також можете підключити стандартні адресні світлодіодні стрічки RGB до мікроконтролера або одноплатного комп’ютера та створити власні анімації.

7. Різдвяне світлове шоу з проектуванням

Зробивши ще один крок далі, ви можете покращити своє різдвяне освітлення, висвітлюючи анімаційні сцени на стінах вашого будинку за допомогою проектора. Потужний «короткофокусний» проектор зазвичай використовується на відстані приблизно від 20 до 30 футів, щоб охопити всю фасадну частину будинку.

Замість того, щоб просто проеціювати стандартний фільм або анімаційну сцену, ви можете зробити це набагато ефектнішим за допомогою «відображення проекції». Ця техніка передбачає налаштування анімації або відео так, щоб вони відображали реальні фізичні особливості будівлі, такі як двері та вікна; це може призвести до приголомшливих оптичних ілюзій. Можливо, вам знадобиться додати екрани або аркуші, щоб зробити проекції більш яскравими.

8. Синхронізуйте різдвяні вогні з музикою

Останній крок — синхронізувати власні різдвяні вогні з музикою. Хороша новина полягає в тому, що це не так складно, як ви думаєте.

Програмне забезпечення для секвенування, яке працює на комп’ютері, наприклад Vixen, Light-O-Rama або xLights, контролює світлові рядки. Спочатку ви повідомляєте програмному забезпеченню форму вашого будинку та розташування світильників. Потім ви можете запрограмувати їх на часовій шкалі, синхронізуючи світлові ефекти з ключовими моментами у вибраній музичній доріжці.

Для найкращого керування та найкращих ефектів вам слід використовувати адресні лампи RGB, де кожен піксель можна регулювати окремо. У цьому випадку один або кілька одноплатних комп’ютерів або мікроконтролерів підключаються між світлом і основним комп’ютером.

Створіть власні різдвяні вогники

Тепер ви знаєте основи, ви можете почати створювати власне різдвяне світлове шоу для свого дому. Який би спосіб ви не вибрали, це не так складно, як можна було б очікувати, і ви зможете створити щось ефектне до свята.