Як зробити класичну відеоігрову консоль на базі Linux за допомогою RecalboxOS

| | 0 Comments| 11:05 PM
Categories:

Багато людей купують Raspberry Pi, ODroid та інші дошки для хобі, щоб використовувати їх як дешевий медіацентр, який можна створити самостійно, який може відтворювати на ньому все, що завгодно. Однак є й інші цікаві речі, які можуть зробити власники цих дощок, наприклад створити класичну відеоігрову консоль на базі Linux.

Ретро-сцена для власників Pi значною мірою загнана в кут Retro Pi, і не дарма: вони створюють чудовий безкоштовний продукт, який полегшує емуляцію на телевізорі. Проте Retro Pi — не єдина доступна емуляційна операційна система. Якщо ви шукаєте щось більш корисне, встановіть RecalboxOS.

У цьому підручнику ми зосередимося на інсталяції RecalboxOS на Raspberry Pi. Хоча Pi — не єдиний пристрій, який чудово підтримує цю операційну систему Linux. Якщо ви зацікавлені у його використанні, вам знадобиться Raspberry Pi 1/2/3, Odroid або традиційний ПК.

Інсталяційний диск

Для використання RecalboxOS необхідно створити інсталяційний диск. Дії відрізняються залежно від типу машини, на яку ви його встановлюєте. Якщо ви плануєте використовувати цю ОС на традиційному ПК, завантажте цю версію ОС. Він розроблений спеціально для роботи на будь-якому стандартному ПК. Пам’ятайте, що для флеш-пам’яті вам знадобиться USB-накопичувач об’ємом не менше 2 ГБ.

  Як витягти кадри з GIF в Linux

Крім того, якщо ви плануєте встановити RecalboxOS на Raspberry Pi або Odroid, вам потрібно буде повністю завантажити інше зображення. RecalboxOS має зображення, доступні для Raspberry Pi 1, Pi 2, Pi 3, Pi Zero, Odroid XU4 та Odroid C2.

Зрозумійте, що для використання RecalboxOS на Odroid або Raspberry Pi потрібна високошвидкісна SD-карта. Купуючи SD-карту, перегляньте опис «висока продуктивність» тощо.

Завантаживши правильне зображення для свого пристрою, завантажте останню версію Програма для прошивання USB/SD-карти Etcher. Ця програма дуже добре працює з цим посібником, оскільки користувачі Mac, Windows і Linux можуть використовувати її без проблем.

Коли Etcher закінчить завантаження, розпакуйте файл AppImage з архівного файлу. Потім відкрийте файловий менеджер Linux і двічі клацніть витягнутий файл Etcher. Натисніть опцію у спливаючому вікні, і програма повинна миттєво відкритися.

Потім підключіть SD-карту (або USB-флеш-накопичувач, якщо ви використовуєте версію для ПК) і натисніть кнопку «Вибрати зображення», щоб відкрити діалогове вікно браузера файлів. У браузері файлів знайдіть файл образу RecalboxOS, який ви завантажили, і виберіть його, щоб відкрити його за допомогою Etcher. Щоб почати процес створення, натисніть «Flash!»

  Як використовувати пальчикову команду в Linux

Перепрошивка RecalboxOS за допомогою Etcher займе кілька хвилин, тому наберіться терпіння. Коли це завершиться, вийміть SD (або USB) з ПК, підключіть його до пристрою та ввімкніть його, щоб почати процес встановлення.

Встановіть RecalboxOS

Під час підключення пристрою ви повинні побачити екран встановлення. Залежно від пристрою, на який ви встановлюєте, екран встановлення може виглядати по-різному. Для дощок для хобі, таких як Pi та Odroid, це автоматичний процес. Нічого не натискайте і дозвольте RecalboxOS витягнути себе на SD-карту.

RecalboxOS займе більше кількох хвилин (залежно від швидкості вашої SD-карти), щоб розпакувати та створити повністю функціональний розділений накопичувач. Коли це завершиться, сіре меню встановлення зникне і заміниться чорним екраном. Не хвилюйтеся, вам також не потрібно буде возитися з цим екраном. Наберіться терпіння і чекайте наступного екрана.

Після завершення екранів завантаження RecalboxOS має бути готовий до використання.

Використання RecalboxOS

Грати на RecalboxOS досить просто. Підключіть сумісний ігровий контролер і дочекайтеся підказки «виявлено геймпад». Натисніть і утримуйте кнопку, яку RecalboxOS просить натиснути, і незабаром ви потрапите в меню конфігурації контролера.

Використовуйте кнопки вгору та вниз на геймпаді, щоб вибрати різні емулятори. Почніть гру, натиснувши кнопку «А» або «Пуск» на геймпаді. Потрібно кинути? Натисніть кнопку «A» на геймпаді USB/Bluetooth, виберіть «Закрити вміст», потім «Вийти».

  Як встановити тему значків Flat Remix на Linux

Додавання файлів ПЗУ до RecalboxOS

Вам потрібно додати ще кілька відеоігор у вашу систему RecalboxOS? Підключіть SD-карту та отримайте доступ до встановленого пристрою з надписом «SHARE». У «SHARE» зайдіть у файловий менеджер, клацніть правою кнопкою миші та виберіть «відкрити в корені». Якщо у вас немає цієї опції, перейдіть до терміналу Linux і введіть:

sudo name-of-filemanager

Усередині змонтованого розділу «SHARE» знайдіть папку «roms». Усередині цієї папки є десятки емуляторів. Nintendo 64, PSP, SNES, NES, Sega тощо. Щоб додати ПЗУ для певних систем, знайдіть потрібну папку та помістіть ПЗУ всередину.

Примітка: перед додаванням нових дисків прочитайте текстовий файл readme в папці емулятора та дотримуйтесь інструкцій.

Коли будуть додані нові диски, відключіть SD-карту, підключіть її назад до пристрою та завантажте резервну копію RecalboxOS. Ви повинні відразу побачити нові файли ROM.