Як зробити ваш розумний дім легшим для інших людей

Розумні будинки — це зручність, яка може автоматизувати ваш будинок і надати вам легке керування з будь-якого місця. Але з дітьми, великою родиною та гостями все швидко ускладнюється. Ось кілька способів зробити ваш розумний дім легшим для інших людей.

Розумний будинок настільки ж потужний, як і користувач

Якщо ви вже встановили розумні замки, а розумний термостат, розумні ліхтарі та розумні розетки, ви вже на шляху до дому, наповненого зручністю та дистанційним керуванням. Але проблема часто виникає у людей у ​​вашому домі, які недостатньо технологічно підковані, щоб створити розумний дім. Вони можуть не знати, як увімкнути та вимикати пристрої, і незручно використовувати голосові команди. За допомогою кількох простих кроків ви можете полегшити роботу маленьким дітям, великій родині та навіть гостям, які приїжджають вперше.

Створюйте прямі голосові команди

Одна з найкращих речей у розумному домі — це вказувати йому, що робити з вашим голосом. Звичайно, ви можете керувати ними традиційним способом, але можливість поговорити з домом і вимкнути світло, увімкнути телевізор і змінити термостат дуже задовольняє. Однак це вірно лише тоді, коли це працює з першої спроби. Якщо у вас виникнуть проблеми з успішним використанням голосових команд, то всім іншим буде гірше. Тому обов’язково згрупуйте свої пристрої та назвіть ці групи та самі пристрої належним чином.

  Як сортувати за датою в Microsoft Excel

Якщо у вас вдома є маленькі діти, можливо, вам доведеться дещо змінити назви пристроїв і груп. Намагайтеся шукати слова з меншою кількістю складів, які легко вимовляти. І Google Assistant, і Alexa чудово працюють під час прослуховування п’ятирічної дитини і напрочуд добре з трирічним. Але чим складніше дитині вимовити команду, тим важче її буде зрозуміти вашому голосовому помічнику.

Найкращим варіантом є коротше й менше слів, і це одна з переваг правильного групування елементів. У відповідних групах вони можуть сказати «увімкнути світло» в кімнаті замість «увімкнути світло у вітальні» чи на кухні тощо. Члени сім’ї та гості також виграють від цього, оскільки не варто пам’ятати про це.

Надайте традиційні засоби керування, коли це можливо

Два зовнішні перемикачі розумні; середній перемикач традиційний. Лівий перемикач вимкнено.

Розумні лампочки — це фантастично, але якщо інші люди у вашому домі неохоче користуються голосовими помічниками, то єдиний спосіб керувати вашими розумними лампочками — це програма. Це не завжди хороший варіант, особливо для дітей або гостей. Інший варіант – використання розумні вимикачі світла замість цього. Вони дуже схожі на тумблер освітлення і мають перевагу керування кількома лампами (якщо перемикач зазвичай це робить), спілкуючись з вашим розумним будинком про поточний стан освітлення (увімкнено або вимкнено).

  Як винести свій розумний дім на вулицю

Завдяки розумному вимикачу ваше освітлення ніколи не розсинхронізується з вашими програмами та голосовими помічниками, і будь-хто, хто не хоче використовувати опції Smarthome, все одно може керувати освітленням. Те ж саме стосується розумних замків із традиційною замковою щілиною або пін-кодом. Завдяки ключу або PIN-коду вашим дітям і гостям не потрібно буде завантажувати програму, щоб відімкнути ваші двері.

Створіть інформаційну панель, якщо традиційні елементи керування недоступні

Іноді просто неможливо забезпечити традиційний варіант керування, наприклад, за допомогою розумних світлодіодних стрічок або розумних штекерів. Голосові помічники можуть допомогти, але якщо це не спрацює, то найкращим рішенням може бути перепрофілювання старого планшета на приладову панель розумного дому. Приладова панель може дати загальне уявлення про можливі елементи керування в будинку та проста у використанні як кнопки ввімкнення та вимкнення. Якщо можливо, встановіть планшет десь, щоб його можна було легко знайти.

Як варіант, Google Home Hub, Echo Show, Echo Spot та інші розумні дисплеї забезпечують екранне керування розумним будинком. Вони потребують певної навігації, щоб дістатися до потрібного екрана, тому окрема панель приладів може бути більш інтуїтивно зрозумілим варіантом для гостей та дітей.

Розмістіть інструкції на видимих ​​місцях

Якщо все інше не допомагає, особливо з домашніми гостями, іноді корисно мати добре написані інструкції в місцях, які легко знайти. Поруч із цими пристроями розмістіть таблички в місцях, які зазвичай використовуються, із зазначенням того, що сказати вашому Google Home або Alexa, наприклад «щоб вимкнути світло, скажімо, що Alexa вимкне світло» та, можливо, інші корисні пропозиції, як таймери.

  Як переглядати 3D-персонажів Хеллоуїна в AR за допомогою телефону

Чим більше ви полегшите своїх гостей у використанні голосових команд, тим зручніше вони будуть пробувати їх самостійно. Може бути корисно мати деякі пропозиції за межами арени розумного дому, наприклад, таймери та перетворення вимірювань на кухні. Якщо вам потрібно, щоб вивіски були часто помітні, подумайте про щось, що поєднується з зовнішнім виглядом вашого будинку, як дошка для кухні.

Ви навіть можете використовувати креслення Alexa, щоб створити власні навички Alexa, щоб люди могли запитати у Alexa деякі основні інструкції, які ви надаєте. Amazon надає вбудовані навички, які ви можете швидко розвинути, щоб давати інструкції гостям, няням і навіть нянькам — і вони навіть достатньо розумні, щоб надавати різні інструкції в різний час доби. Але ви також можете створити власні навички, щоб допомогти людям навчитися керувати вашим розумним будинком.

З будь-якою новою технологією найкраще знизити бар’єр входу якомога більше. Якщо ви зробите так, що використання пристроїв розумного дому здається менш страхітливим, то діти, сім’я та гості матимуть більше сміливості експериментувати з тим, що працює, а що ні. Часто цей експеримент може навчити вас декільком речам про розумні будинки, про які ви не здогадувалися, або допомогти визначити сфери, які можна покращити. Просто уникайте перевантаження людей, і ви повинні бути на шляху до більш корисного розумного дому для всіх.