Як знімати чудові фотографії iPhone вночі або при слабкому освітленні

Сучасні iPhone можуть робити приголомшливі фотографії при слабкому освітленні. Навіть якщо у вас немає останньої, найкращої моделі, ці поради щодо фотографування допоможуть вам зробити кращі фотографії після заходу сонця.

Використовуйте нічний режим (якщо він у вас є)

Нічний режим доступний через вбудовану програму iPhone Camera. Ви можете отримати доступ до нього, торкнувшись значка на головному екрані, за допомогою ярлика Центру керування або з екрана блокування.

Функція автоматично активується на підтримуваних моделях, коли сцена досить темна. Наразі лише iPhone 11, 11 Pro і 11 Pro Max підтримують нічний режим. Ви дізнаєтеся, що він активний, коли побачите жовту піктограму Місяця та кількість секунд, протягом яких буде проведена експозиція.

Технічно нічний режим працює лише за допомогою стандартного ширококутного об’єктива 1x; надширокий об’єктив 0,5x не підтримує його взагалі. На iPhone 11 Pro можна знімати в нічному режимі за допомогою двократного телеоб’єктива, але це все одно використовує стандартну камеру 1x з цифровим зумом.

Щоб отримати найкращі результати на будь-якій моделі iPhone 11, ви захочете робити фотографії в нічному режимі за допомогою ширококутного об’єктива 1x.

Ви не можете змусити iPhone знімати в нічному режимі, але ви можете налаштувати експозицію, коли з’явиться значок. Торкніться його, щоб побачити повзунок у нижній частині сцени. Перетягніть повзунок ліворуч, щоб збільшити тривалість експозиції — це дозволить більше світла проникнути у сцену.

На зображеннях нижче ви можете побачити, наскільки краще нічний режим для зйомки в темних умовах. Обрізане зображення ліворуч було зроблено на iPhone X, а зображення праворуч — на iPhone 11.

Apple розробила нічний режим, щоб він працював, коли ви тримаєте свій iPhone, тому невеликі рухи не зіпсують ваші знімки. Однак ви отримаєте набагато кращі результати, якщо зможете тримати свій iPhone максимально нерухомим. Віддалені місця, як зірки, виглядатимуть ще краще, якщо ваш iPhone буде повністю нерухомим під час знімка.

  Як повернути гроші за гру GOG

З огляду на це, iOS 14 додала посібники в нічному режимі. Вони схожі на посібники, які з’являються, якщо ви спробуєте зробити фотографію, повернувши iPhone лицьовою стороною вниз. Коли ви знімаєте в нічному режимі, на екрані з’являться два знаки плюс (+). Тримайте їх накладанням, щоб зменшити розмиття зображень.

Ви також можете закріпити свій iPhone на штативі, щоб отримати найкращі результати. Потім ви можете використовувати свій Apple Watch як віддалений тригер або налаштувати вбудований таймер на спрацьовування, щоб вам не доводилося торкатися свого iPhone і ризикувати перемістити його.

Немає нічного режиму? Без проблем!

Незалежно від того, чи є у вас останній iPhone чи ні, тримайте пристрій якомога нерухомим під час зйомки при слабкому освітленні, щоб отримати кращі результати. Оскільки iPhone повинен сповільнити витримку, щоб пропустити більше світла в сцену, будь-який рух призведе до розмитого зображення. Тому ми настійно рекомендуємо використовувати штатив.

Також корисно працювати в межах обмежень вашого пристрою. Камери смартфонів мають, як відомо, маленькі датчики, які також значно обмежують їх можливості в умовах слабкого освітлення. Більші датчики на бездзеркальних і цифрових дзеркальних камерах можуть захоплювати набагато більше світла.

Однак знання всього цього дозволить вам знімати, використовуючи переваги вашого пристрою.

Нічна сцена, знята на iPhone 4.

По-перше, вибирайте добре освітлені об’єкти та розумно використовуйте світло у своїх зображеннях. Поставте об’єкти під світло прожекторів або використовуйте світіння свічки, щоб тонко висвітлити частини сцени, якщо решта затьмарена темрявою.

У програмі «Камера» налаштуйте остаточну експозицію, натиснувши й утримуючи, щоб зафіксувати фокус і експонувати певну частину сцени. Потім ви можете провести пальцем вгору або вниз по екрану, щоб збільшити або зменшити кількість світла в сцені.

  35 чудових зображень для вашого комп'ютера

Ви не отримаєте результатів, які конкурують із нічним режимом з точки зору точності зображення, але це не означає, що ваші фотографії все одно виглядатимуть погано.

Додайте нічний режим на будь-який iPhone за допомогою NeuralCam

Нічний режим NeuralCam ($4,99) використовує машинне навчання та обчислювальну фотографію, як і нічний режим на iPhone 11. Програма знімає кілька кадрів із нерухомої сцени, а потім змішує їх разом, щоб збільшити значення експозиції та загальну точність. Результатом є фотографії, які можна використовувати при дуже слабкому освітленні.

@neuralcamapp #NeuralCam Акція iPhoneXR проти Neuralcam на iPhoneXR проти нічного режиму на iPhone11 pro ? pic.twitter.com/brosFe0SgE

— позначка бетер (@bether69) 7 листопада 2019 року

Технологія Apple тісно пов’язана з апаратним забезпеченням останніх iPhone, тому не очікуйте ідентичних результатів. Процес також може зайняти трохи більше часу, ніж на iPhone 11, залежно від віку вашого пристрою. Старші iPhone також мають менш розвинені датчики та обробку сигналу зображення, що вплине на кінцевий результат.

Однак тут ще є чим виправдати ціну в 5 доларів, якщо ви збираєтеся зберегти свій поточний iPhone ще рік-два. Додаток навіть покращує фотографії при слабкому освітленні, зроблені за допомогою фронтальної камери.

Повністю ручний режим із довгою витримкою

Якщо ви готові докласти трохи більше праці до своїх знімків, ви можете робити фотографії в темряві, знімаючи з довгою витримкою 30 секунд або більше. Для цього вам знадобиться такий додаток, як Камера повільного затвора (1,99 дол. США), що дозволяє знімати довгі витримки.

Ми перевірили деякі з найбільш відомих додатків для ручної камери, в тому числі Посібник (3,99 дол. США), 645 PRO Mk III ($3,99), і ProCam 7 ($13,99). Однак вони дозволяли лише тривалі витримки 1/4 секунди або менше. Ймовірно, це обмеження в API камери, наданому Apple.

Як Slow Shutter Cam знімає таку довгу витримку, залишається трохи загадкою. Можливо, програма знімає кілька експозицій по 1/4 секунди, а потім змішує їх, підвищуючи експозицію. Хоча це не справжня тривала витримка, результати говорять самі за себе.

  Crunchyroll не працює? Ось як виправити, як Crunchyroll не завантажується

Під час тестування ми виявили, що нам потрібно було переконатися, що сцена не була експонована так довго, щоб яскраві моменти не були висвітлені.

Щоб використовувати камеру Slow Shutter Cam, просто завантажте та запустіть її, а потім торкніться значка Налаштування. Тут ви можете вибрати режим зйомки (торкніться «Низьке освітлення» для нічних знімків) та загальний час експозиції. Експериментуйте, щоб отримати найкращі результати. Також вкрай необхідний штатив.

Торкніться кнопки «Меню», щоб побачити деякі інші функції програми. Настроюваний таймер стане в нагоді, щоб уникнути торкання екрана під час зйомки, а інтервалометр дозволяє знімати уповільнені кадри з довгою витримкою.

Спалах – це останній засіб

Ваша камера iPhone має спалах. Ви можете ввімкнути його, торкнувшись значка блискавки в програмі Камера. Хоча спалах певною мірою освітлює вашу сцену, результати можуть бути невдалими. Найкраще використовувати його лише для портретів і лише тоді, коли немає іншого джерела світла.

Оскільки спалах спрямований спереду, він не зніме сцену в особливо приємному освітленні. Якщо вам потрібно використовувати спалах на своєму iPhone, дотримуйтеся переднього спалаху для селфі. Це використовує екран вашого iPhone, щоб швидко висвітлити ваше обличчя яскравим світлом.

Оскільки розмір екрана трохи більше, ніж спалах камери, світло розсіюється більш приємним чином. Він заповнює деякі менш бажані риси обличчя, як-от зморшки та плями.

Продуктивність iPhone при слабкому освітленні покращується

Нічний режим — це величезний крок вперед для Apple. iPhone 11 був не першим пристроєм, який включив його, але його реалізація зараз є однією з найкращих для створення природних зображень.

Однак, якщо ви дійсно хочете досліджувати нічну фотографію, як-от зйомку міських пейзажів або навіть астрофотографію, смартфон все ще є поганим вибором. iPhone може знімати нічне небо, але йому не вистачає ручного керування та достатньо великого датчика, щоб вловити достатньо світла.

Це не означає, що ви все ще не можете робити дивовижні фотографії за допомогою iPhone. Додаток Камера точно може допомогти вам у цьому.