Як знайти GUID диска та тома в Windows 10

Диски та томи в Windows 10 мають унікальний ідентифікатор, який називається GUID. GUID для томів зберігається десь у реєстрі, але вам доведеться покопатися, щоб знайти його. Якщо вам потрібно знайти один або обидва GUID диска і тома в Windows 10, і ви віддаєте перевагу найпростіший спосіб, ви можете скористатися утилітою Diskpart і простою командою PowerShell.

GUID диска

Відкрийте командний рядок з правами адміністратора та введіть наступне. Якщо вам потрібно знайти GUID для зовнішнього диска, спочатку підключіть його.

Diskpart

Це запустить утиліту Diskpart. Тепер вам потрібно перерахувати всі диски, підключені до вашої системи, за допомогою наведеної нижче команди

list disk

Ви отримаєте список підключених дисків, і кожному диску буде присвоєно номер. Число вказує на те, як ви будете посилатися на диск у команді, тому, якщо ви хочете знайти GUID для диска 0, вам потрібно вибрати його за допомогою команди;

select disk number

Після вибору диска запустіть цю команду, щоб знайти його GUID.

uniqueid disk

GUID тома

Найпростіший спосіб знайти GUID тому у вашій системі – це скористатися PowerShell.

Відкрийте PowerShell з правами адміністратора і виконайте таку команду. Вам не потрібно його будь-яким чином змінювати. Команда поверне список усіх томів та їх GUID.

GWMI -namespace rootcimv2 -class win32_volume | FL -property DriveLetter, DeviceID

Виконання команд, перерахованих у двох вищезазначених розділах, не призведе до будь-якої втрати даних. Ви можете запустити їх для системного диска, поки він використовується. Якщо ви боїтеся виконувати команди з командного рядка або PowerShell, ви завжди можете знайти програму, яка зможе прочитати ці дані з вашої системи.

Тут також важливо зазначити, що обсяги не те саме, що диски. Диск може мати кілька томів, і Windows 10 не призначає GUID дискам. Натомість призначає їх томам. Якщо ви запустите команду PowerShell у розділі GUID тома цієї статті, ви побачите, що результати повертають більше одного GUID для дисків C і D. Це тому, що в той час як диск, про який йде мова, мав лише два диски, ці диски були розділені на кілька томів.

Коли у вас є GUID для диска та томів у вашій системі, використовуйте їх у будь-якому місці.