Як знайти серійний номер свого ноутбука для обслуговування та завантаження драйверів

| | 0 Comments| 7:20 AM
Categories:

Усі ноутбуки, незалежно від виробника, мають серійні номери. Ці серійні номери є унікальними для кожного ноутбука і відрізняються від серійного номера ноутбука. Серійний номер ноутбука використовується для ідентифікації вашого конкретного ноутбука. Серійний номер може бути використаний, коли вам потрібно відвезти ноутбук на обслуговування, або він може бути корисним, якщо вам потрібно завантажити драйвери. Зазвичай серійний номер ноутбука вказується на нижній частині ноутбука, і в деяких випадках, наприклад, HP, можливо, доведеться вийняти батарею, щоб прочитати його. Це майже завжди наклейка, і рідко вона друкується на справжньому корпусі ноутбука. Тим не менш, наклейки з часом вицвітають. Якщо вам потрібно знайти серійний номер свого ноутбука, вам потрібен більш надійний спосіб знайти його. Натомість можна використовувати PowerShell.

  Як відновити старі версії файлів на OneDrive

Знайдіть серійний номер ноутбука

Відкрийте PowerShell і виконайте таку команду;

gwmi win32_bios | fl SerialNumber

Результатом цієї команди буде серійний номер вашого ноутбука. Це може бути просте число або поєднання цифр і букв. Немає фіксованої довжини, як довго або наскільки малим буде серійний номер. Це залежить від того, як виробник вашого ноутбука розподіляє їх.

Звичайно, ви все ще можете подивитися на нижню частину ноутбука, якщо наклейка все ще неушкоджена. Метод PowerShell найкраще підходить, якщо наклейка з серійним номером знаходиться всередині гнізда батареї або якщо наклейка вицвіла з часом, або якщо ви не хочете перевертати ноутбук.

  Як підключити будь-який розумний пристрій до HomeKit (за допомогою Raspberry Pi)

Серійний номер вашого ноутбука може мати іншу назву, якщо ви подивитеся на наклейку на нижній частині системи. На зображенні вище зображено нижню частину ноутбука Dell Inspiron. Серійний номер називається сервісною міткою.

Наведена вище команда була перевірена як на ноутбуці Dell, так і на ноутбуці HP, і вона повернула правильний серійний номер для обох. Швидше за все, це буде працювати і для інших виробників, оскільки це інформація, яка додається до BIOS системи.

Використання серійного номера ноутбука

Хоча всі ноутбуки мають унікальний серійний номер, вони не всі використовуються однаково. Деякі виробники можуть призначати лише серійний номер для відстеження систем, які вони продали. Інші можуть значно використовувати його, як Dell і HP. Варто також зазначити, що серійний номер — не єдиний ідентифікаційний номер, доданий до ноутбука. Виробники також можуть використовувати інші додаткові цифри, наприклад, код експрес-послуги на попередньому зображенні. Цей код не можна виявити за допомогою PowerShell. Якщо вони важливі, сфотографуйте їх, коли вперше купуєте свій новий ноутбук, і зберігайте це зображення в безпечному та легкодоступному місці.

  Ryzen 4000: чи буде ваш наступний ігровий ноутбук AMD замість Intel?