Як знайти приховані програми на Android

Незважаючи на те, що телефони Android досить популярні та використовуються багатьма, є речі, які бентежать як новачків, так і досвідчених власників Android. І ні, ми не говоримо про отримання привілеїв root для вашого пристрою Android або переупакування операційних систем для видалення шкідливих програм.

Одне з найактуальніших питань, яке ви можете знайти в деяких місцях в Інтернеті та онлайн-форумах Android, — це те, чи можете ви бачити приховані програми на своєму телефоні, і як саме ви можете це зробити.

Ми розуміємо нагальність оволодіння стародавнім мистецтвом виявлення прихованих програм на вашому телефоні, тому ми навчимо вас, як розкрити будь-яку частину прихованого програмного забезпечення, яке може бути встановлено на вашому пристрої Android, незалежно від того, чи працює воно у фоновому режимі чи неактивне та просто сидіти без причини.

Чому Android приховує програми?

Перш за все, ви повинні розуміти, що кожен телефон Android має набір прихованих програм, які він постачається. Причина, чому ви не можете бачити всі програми, — це та ж сама причина, чому у вас немає прав root на телефоні Android: щоб захистити свій пристрій від неправильного використання.

Багато програм, які приховані за замовчуванням, просто працюють у фоновому режимі і будь-яким чином взаємодіють з ними, тим більше, якщо їх вимкнути або видалити взагалі, це може перетворити весь ваш пристрій на дуже дороге прес-пап’є. Це означає, що ви можете заблокувати його або зробити непридатним для використання, не перепрошиваючи на ньому нову ОС.

Однак варто згадати, що крім цих програм, які є життєво важливими для нормального функціонування вашого телефону та операційної системи, ви також можете знайти шкідливі програми, такі як кейлоггери або трояни віддаленого доступу (RAT).

Ще одна річ, яку варто знати, це те, що телефони Android по суті дуже схожі один на одного, з невеликими особливостями, які відрізняються від одного виробника до іншого. По суті, найбільше значення має версія Android.

Тому телефон Samsung, який працює на Android 10, буде дуже схожий, скажімо, на пристрій LG, який працює під управлінням тієї ж ОС. Як ми вже говорили, ви можете знайти деякі особливості, але це не повинно бути чимось незвичайним.

Як знайти приховані програми на Android

Хоча деякі версії Android більш суворі щодо того, як ви взаємодієте з прихованими або системними програмами, ви повинні мати принаймні можливість бачити, що працює на вашому пристрої, навіть якщо ви не можете зробити з цим мало або нічого.

Деякі виробники Android дозволяють виконувати деякі дії з системними програмами, наприклад, примусове закривати їх або очищати кеш, з метою усунення несправностей. З огляду на це, спробуйте такі методи, щоб перевірити, чи є якісь приховані програми, запущені у вашій системі:

1. За допомогою програми Налаштування:

Відкрийте програму Налаштування
Перейдіть до розділу Програми або Програми
Натисніть кнопку з трьома крапками десь у верхньому правому куті екрана
Торкніться кнопки Показати приховані програми

Зауважте, що іноді кнопка Показати приховані програми доступна як Показати системні процеси або щось подібне. Натискання цієї кнопки повинно розширити список програм, доступних на вашому пристрої, щоб ви також могли побачити приховані програми або системні процеси.

2. Використання панелі програм

Відкрийте панель програм (проведіть пальцем вгору на головному екрані або торкніться кнопки ящика програм)
Торкніться кнопки з трьома крапками у верхньому правому куті екрана
Виберіть параметр Приховати програми

Якщо ви не можете знайти кнопку Сховати програми, замість цього ви зможете побачити параметр налаштувань головного екрана. Спробуйте перейти на екран конфігурації головного екрана та натисніть кнопку Сховати програми, коли вона стане доступною.

Залежно від вашого пристрою тепер ви зможете бачити одну з двох речей:

Екран, на якому ви можете керувати прихованими програмами, роблячи приховані програми видимими або додаючи нові програми до списку, щоб їх можна було приховати
Нова вкладка у верхній частині панелі програм, що містить купу програм, які раніше не були видимі. У цьому сценарії ви можете видалити приховані програми, просто перетягнувши їх звідти й опустивши їх на панель програм за замовчуванням або натиснувши кнопку – поруч із їх значком, щоб повністю видалити їх із телефону.

3. Використання спеціальної програми запуску

Ми вже пояснювали, що пристрої Android можуть діяти по-різному один від одного, і більшість із них пропонують власну персоналізовану версію операційної системи Android. Однак це не означає, що ми не можемо возитися і знайти спосіб обійти обмеження, якщо ми знайдемо такі.

Одним із чудових прикладів у цьому випадку є налаштування панелі програм. Панель програм Android за замовчуванням може не включати параметр Сховати програми, про який ми говорили в попередньому розділі. Однак Android пропонує цю функцію, тому ми обманом змусимо ваш телефон надати нам доступ до нього.

У цій ситуації ви можете встановити спеціальну панель запуску та спробувати отримати доступ до прихованих програм на вашому пристрої через неї. Ось деякі з найпопулярніших програм запуску Android, які підтримують функцію приховування програм:

Нова Launcher
Програма запуску Microsoft
Poco Launcher
Evie Launcher
U Launcher
Крісло 2

Після встановлення нової панелі запуску на телефон або планшет Android обов’язково запустіть початкові кроки налаштування та замініть панель запуску за замовчуванням на щойно встановлену, щоб уникнути проблем із сумісністю та конфліктів клавіш дій.

Зауважте, що кожна панель запуску має свій власний набір параметрів, тому те, що працює з одним запуском, може не працювати з іншими. Ось як ви можете приховати програми на Nova Launcher, наприклад:

Відкрийте екран налаштувань Nova Launcher
Торкніться кнопки ящиків програм і віджетів
Прокрутіть униз до розділу Групи ящиків
Торкніться кнопки Сховати програми
Виберіть зі списку програми, які потрібно приховати

Знаючи це, ви можете легко переглянути список, щоб перевірити, чи деякі програми на вашому телефоні вже приховані. Зауважте, що, хоча програми були приховані, вони не недоступні, оскільки ви можете легко дістатися до них за допомогою функції пошуку в ящику програм.

4. Використання Play Store

Зі зрозумілих причин це стосується лише телефонів Android, які підтримують мобільні служби Google і мають функції Play Store. Якщо ви стурбовані тим, що, можливо, встановили підроблену програму на свій телефон, ви можете перевірити її в Play Store.

Зауважте, що є багато програм, які обіцяють робити одну справу, але насправді вони служать іншій меті. Наприклад, ви можете знайти a додаток калькулятор це працює так само, як і будь-які калькулятори Android, якщо ви не введете PIN-код і не натиснете знак «=».

Після цього він запропонує вам інтерфейс, у якому ви можете керувати прихованими файлами на своєму пристрої, і якщо ваш пристрій має root-права, ви також можете використовувати його для заморожування або розморожування програм.

Щоб перевірити, чи програма дійсно така, якою здається, торкніться її значка й утримуйте його, а потім виберіть Деталі програми, коли контекстне меню стане видимим. Це перенесе вас на сторінку програми в Play Store, де ви зможете прочитати повний опис програми та її призначення.

5. Виконайте сканування

І останнє, але не менш важливе: якщо вас турбують схематичні додатки, встановлені на ваших пристроях, наприклад, кейлоггери або RAT, ви можете виконати повне сканування свого пристрою за допомогою антивірусу або вбудованого сканера Google Play.

Google Play часто сканує свій магазин на предмет уривчастого вмісту та видаляє всі програми, які суперечать його Умовам використання. На наше щастя, це включає кейлоггери або будь-які програми, які можна використовувати для шпигування за іншими.

Якщо ви спробували це зробити, але все ще підозрюєте щодо схематичних програм на своєму пристрої, останнє, що ви можете зробити, це виконати скидання до заводських налаштувань на телефоні Android, яке видалить усі програми, яких на пристрої не було, коли воно покинуло фабрику.

Однак варто зазначити, що на телефонах із root-додатком можна зробити певні програми постійними (навіть root), що означає, що вони можуть залишатися там після скидання до заводських налаштувань. Щоб вирішити цю проблему, вам потрібно буде відключити свій телефон і оновити образ ОС на вашому Android, щоб видалити будь-які ознаки шкідливих програм.

ВИСНОВОК про те, як знайти приховані шпигунські програми на Android

Загалом, якщо ви хочете знайти приховані програми на своєму телефоні Android, ви можете зробити це багатьма способами. Оскільки кожен виробник Android має певні особливості, можливо, вам доведеться вивчити параметри свого телефону, перш ніж знайти цю функцію.

Можна навіть використовувати спеціальні засоби запуску, щоб розблокувати деякі обмеження вашого пристрою щодо приховування програм або керування прихованими програмами.

Однак, якщо ви турбуєтеся, що хтось возиться з вашим телефоном за допомогою прихованих шкідливих програм, ви можете виконати сканування, скинути заводські налаштування, видалити root-права (звільнити свій пристрій) і навіть прошити нову мікропрограму, якщо ви все ще підозрюєте нечесну гру.