techukraine.net techukraine.net Як знайти джерело відео в Інтернеті

Як знайти джерело відео в Інтернеті

| | 0 Comments| 9:55 PM
Categories:

Ви нещодавно бачили випадковий відеокліп і хочете знайти та переглянути повне відео? Або ви почули екстрену новину про інцидент на відео і хочете перевірити його достовірність? Незалежно від того, чому ви хочете розкрити джерело відео, є кілька способів зробити це.

Хоча деякі з цих методів вимагають ручної праці, інші використовують передові інструменти для полегшення процесу. Нижче ми розглянемо найпопулярніші методи, за допомогою яких можна відстежити джерело відео в Інтернеті.

1. Вручну знайдіть джерело відео

Виконання ручного пошуку в Google, Bing, Yandex і подібних пошукових системах є простим способом дізнатися, звідки прийшло відео.

Незважаючи на те, що він простий, це ненадійний метод і може зайняти багато часу, оскільки ви переглядаєте величезну кількість результатів пошуку. Також немає гарантії, що ви знайдете відео.

Щоб знайти джерело відео за допомогою цього методу, вам потрібно спочатку знайти в ньому підказки, наприклад тему відео, згадані імена осіб у відео або якийсь діалог зі сценарію.

Наприклад, якщо ви бачили відео, яке показує, як обробляється м’ясо на фабриці, у ньому може бути присутній один із керівників фабрики, ім’я якого згадується. Ви можете використовувати цю інформацію та інші підказки, такі як назва фабрики, як основу вашого пошуку.

  2 простих способи скинути PRAM і SMC на Mac

Після того, як ви зібрали ці підказки, ви можете змішати їх, щоб шукати відео за допомогою пошукової системи за вашим вибором. Потім подивіться на результати пошуку, представлені пошуковою системою, щоб побачити, чи зможете ви знайти потрібне відео.

Використовуючи інформацію, яку ви зібрали з відео, ви можете знайти джерело відео за допомогою інструмента розширеного пошуку відео Google.

Для цього потрібно ввести кілька слів із стенограми відео, вибрати мову, вибрати дату випуску та вибрати кілька інших параметрів. Потім інструмент покаже вам пов’язані відео на основі вашого введення.

Щоб знайти джерело відео за допомогою інструмента розширеного пошуку відео, запропонованого Google, виконайте наведені нижче дії.

 • Відкрийте Розширений інструмент пошуку відео.
 • Заповніть поля на основі інформації, зібраної раніше.
 • Щоб звузити результати пошуку, фільтруйте відео за мовою, тривалістю, часом тощо.
 • Натисніть кнопку Розширений пошук.
 • Google покаже вам результати, відповідні вашому пошуку, тож перегляньте їх і подивіться, чи знайдете ви потрібне відео.
 • 3. Зворотний пошук відео за допомогою знімків екрана

  Зворотний пошук відео за допомогою скріншотів є, мабуть, найпопулярнішим і найкориснішим способом пошуку джерела відео.

  Цей метод вимагає, щоб ви зробили знімки екрана з відео та завантажили їх у пошукову систему зворотного зображення, де алгоритм ідентифікує колір, пікселі та інші елементи та намагається знайти відео.

  Захопивши зображення, ви можете здійснити зворотний пошук зображень Зворотний пошук зображень Google або подібні послуги, які пропонують Bing, Prepostseo, IDQB тощо.

    Музичні бульбашки керують Google Music за допомогою всюдисущої плаваючої кнопки

  Інші варіанти включають Беріфікуватиякий виконує зворотний пошук зображення в кількох пошукових системах одночасно, Tineyeа також програми зворотного пошуку зображень, доступні на Android та iOS, наприклад Google Lens.

  Просто завантажте знімки екрана в будь-який із цих інструментів і подивіться, чи можуть вони привести вас до потрібного відео.

  4. Використовуйте елементи на екрані, щоб знайти джерело відео

  Екранні елементи у відео також можуть допомогти вам наблизитися до джерела. Більшість випадкових онлайн-сторінок і облікових записів перепублікують відео, взяті з інших джерел, нічого не змінюючи.

  Отже, якщо на відео є логотип оригінального видавця або назва бренду, ви можете використати цю інформацію, щоб знайти джерело. Тому уважно перегляньте відео та зверніть увагу на будь-які елементи на екрані, які ви знайдете.

  Якщо ви знайшли назву або логотип бренду у відео, дізнайтеся, якому бренду він належить, і відвідайте його профілі в соціальних мережах. Велика ймовірність, що ви знайдете відео там. Так само ви можете використовувати інші візуальні елементи для пошуку відео.

  Деякі видавці несправедливо використовують свої логотипи в чужому вмісті, щоб видати його за свій власний. Переконайтеся, що джерела автентичні та перевірені, перш ніж покладатися на них.

  5. Знайдіть джерело відео за допомогою розширення Fake News Debunker

  В основному використовується журналістами для пошуку джерела новин, ви також можете творчо використовувати розширення Fake News Debunker для пошуку джерел відео. Ось як використовувати розширення:

    Як додати верхні та нижні колонтитули в Google Docs
 • Перейти до Сторінка розширення Fake News Debunker і додайте його до свого браузера.
 • Після додавання клацніть розширення, а потім натисніть Відкрити панель інструментів.
 • Після цього перейдіть на вкладку «Відео» та перейдіть до розділу «Ключові кадри», де ви можете сегментувати відео.
 • Або вставте посилання на відео, або завантажте та завантажте його в розділ Джерело відео. Потім натисніть «Надіслати», і інструмент витягне кадри з кожного відеоряду як знімки екрана.
 • Клацніть правою кнопкою миші на будь-якому з цих скріншотів, розгорніть меню розвінчання фейкових новин у контекстному меню та виберіть пошукову систему за вашим вибором.
 • Перегляньте результати пошуку та перевірте, чи може пошукова система знайти відео. Якщо зворотний пошук не вдається в одній пошуковій системі, скористайтеся іншою.
 • Використання зображень із більшою кількістю візуальних елементів і чіткішим вмістом допоможе пошуковим системам швидше знаходити релевантні відео. Отже, уважно вибирайте зображення, яке ви хочете змінити.

  Легко знайдіть джерело відео

  Ви можете підтвердити автентичність вмісту у вірусному відео, з’ясувавши, звідки воно взялося. Сподіваємось, тепер у вас є ряд варіантів пошуку джерела відео. Можливо, вам доведеться уточнити пошук, щоб збільшити шанси знайти потрібне відео, особливо якщо ви не знайдете його з першого разу.

  Якщо Google або будь-яка інша пошукова система, якою ви користуєтеся, не може знайти джерело відео, ви також можете спробувати менш відомі нішеві пошукові системи, які в деяких областях працюють краще, ніж Google.