Як знайти дату певного дня місяця в Excel

Categories:

Якщо ви використовуєте Excel для ведення розкладів та/або табелів робочого часу, вам може знадобитися знайти дату певного дня місяця. Наприклад, на яке число припадає другий понеділок місяця? Якщо вам коли-небудь знадобиться знайти ту саму інформацію, але ви не захочете використовувати для цього календар, замість цього ви можете використовувати просту формулу.

Змінні

Ми маємо справу з днями тижня та місяцями в році, тому, хоча в цій формулі є змінні, їх обсяг обмежений. Тим не менш, ми дамо вам формулу та пояснимо, яка змінна яка.

  Як утримувати об’єктиви камери в чистоті

Рік: рік місяця, для якого потрібно знайти дату.

Місяць: місяць, для якого потрібно знайти дату.

День тижня: день тижня, для якого потрібно знайти дату.

Випадок: настання дня, тобто перший понеділок, або друга п’ятниця, або третя середа.

Ці змінні не використовуватимуться за іменами. Все, що ви можете зробити, це використовувати адреси осередків, однак формулу буде набагато легше налаштувати під власні потреби, якщо її правильно відформатувати. Наведені вище змінні будуть діяти як заголовки стовпців, щоб вам було легше зрозуміти, що відбувається, і відредагувати формулу.

Формула

Загальна формула виглядає так, але вам потрібно буде відредагувати її за допомогою наведеного прикладу, щоб вона могла повернути дату. Вставте наступне в порожню клітинку та скористайтеся прикладом, щоб відредагувати його відповідно.

=DATE(A8,B8,1+7*D8)-WEEKDAY(DATE(A8,B8,8-C8))

Приклад

Місяці нумеруються 1-12, починаючи з січня. Дні тижня нумеруються від 1 до 7, починаючи з неділі, що означає, що неділя дорівнює 1, понеділок дорівнює 2, вівторок дорівнює 3 і так далі.

  Як створити шаблони в Google Docs

У наведеній вище формулі значення, які потрібно відредагувати відповідно до ваших потреб:

A8, B8, D8 і C8.

A8 = рік, B8 = місяць, C8 = день тижня і D8 = подія

Редагування — єдина складна частина, але як тільки ви це зрозумієте, використовувати цю формулу буде легко. Він надходить від користувача Superuser ale.

Якщо ви хвилюєтеся з приводу того, чи правильно ви відредагували значення, спробуйте кілька і скористайтеся календарем, щоб перевірити, чи отримуєте ви правильні результати. Єдина заплутана частина – це між днем ​​тижня та його настанням. Пам’ятайте, що значення для дня тижня може досягати 7, тоді як його зустріч не може перевищувати 5.

  Як налаштувати сервер бази даних PostgreSQL за допомогою Webmin на сервері Ubuntu