techukraine.net techukraine.net Як змінити стандартні програми для файлів на вашому Mac

Як змінити стандартні програми для файлів на вашому Mac

Categories:

За замовчуванням Apple дозволяє легко відкривати будь-який файл на вашому Mac за допомогою стандартних програм, попередньо встановлених у macOS. У той час як деякі з них є фантастичними та справляються зі своєю роботою, інші є надто простими та не дуже допоможуть.

На щастя, Apple дозволяє легко змінювати програми за замовчуванням, тож ви можете відкривати файли будь-якою програмою, яку хочете. Найприємніше те, що для цього вам знадобиться лише кілька клацань. Продовжуйте читати, щоб дізнатися більше.

Як змінити програму за замовчуванням для певного файлу в macOS

Найчастіше ваш Mac не запитає вас, чи хочете ви вибрати певну програму для відкриття файлів (якщо це не унікальний файл, для якого на вашому Mac немає програми).

Однак змінити програму за замовчуванням для певного файлу простіше, ніж ви думаєте. І насправді є два різні способи зробити це. Ось перший:

  Що таке Finsta і як ним користуватися?
 • Відкрийте Finder і знайдіть потрібний файл.
 • Клацніть файл, утримуючи Control (клацніть правою кнопкою миші), і виберіть «Відкрити за допомогою». Тепер ви побачите всі програми, за допомогою яких можна відкрити цей конкретний файл.
 • Якщо ви не бачите програму, якою хочете скористатися, натисніть «Інше» в кінці списку та знайдіть потрібну програму.
 • Використовуйте вікно Finder, щоб знайти та вибрати програму, яку ви хочете використовувати. Потім позначте опцію «Завжди відкривати за допомогою», щоб ваш Mac знав, що потрібно використовувати цю програму для відкриття певного файлу.
 • Нарешті натисніть «Відкрити» у нижньому правому куті вікна.
 • Використання цього методу гарантує, що ви зможете відкрити певний файл за допомогою будь-якої програми, яку ви хочете. Однак, якщо ви хочете зробити це швидше, найкраще зробити наступне:

 • Відкрийте Finder і знайдіть потрібний файл.
 • Клацніть файл, утримуючи Control (клацніть правою кнопкою миші), і виберіть «Отримати інформацію».
 • Клацніть спадне меню під пунктом «Відкрити за допомогою» та виберіть програму, за допомогою якої ви хочете відкрити цей конкретний файл.
 • Закрийте вікно інформації та відкрийте файл.
 •   Як використовувати Bing AI із ChatGPT (і чому)

  Наступного разу, коли ви відкриєте цей файл, ваш Mac автоматично використовуватиме програму, яку ви вибрали у вікні інформації. Як бачите, це так само просто, як змінити браузер за умовчанням на вашому Mac.

  Як змінити програму за замовчуванням для типу файлу в macOS

  Тепер ви знаєте, як налаштувати програму за замовчуванням для відкриття певного файлу, але що, якщо ви хочете використовувати одну програму для відкриття всіх файлів одного типу? Не хвилюйтеся; вам не потрібно змінювати програму за замовчуванням для кожного схожого файлу окремо. Натомість виконайте такі дії:

 • Відкрийте Finder і знайдіть файл, тип якого ви хочете відкрити за допомогою певної програми.
 • Клацніть його, утримуючи клавішу Control (клацніть правою кнопкою миші), і виберіть Отримати інформацію.
 • Як і в попередніх кроках, клацніть спадне меню під пунктом «Відкрити за допомогою» та виберіть програму, яку хочете використовувати.
 • Далі натисніть «Змінити все» прямо під вибраною програмою.
 • З’явиться нове вікно з проханням підтвердити ваше рішення. Натисніть Продовжити.
 •   Як створити блог за допомогою Google Blogger

  І це все! Тепер усі файли того самого типу, що й той, який ви щойно змінили, відкриватимуться за допомогою однієї програми. Так, наприклад, якщо ви зміните програму за замовчуванням для файлу з розширенням «.pdf», усі файли PDF відкриватимуться за допомогою вибраного вами редактора PDF для Mac.

  Якщо ви хочете повернутися до попередньої програми (яка за замовчуванням є попереднім переглядом), усе, що вам потрібно зробити, це повторити ті самі кроки.

  Відкривайте файли за допомогою улюблених програм Mac

  Як бачите, Apple хоче, щоб ви користувалися її програмами. Однак це не означає, що ви повинні. Зрештою, багато програм сторонніх розробників справляються краще і полегшують ваше життя. Знайшовши їх, ви можете скористатися наведеними вище кроками, щоб повідомити своєму Mac, які програми за замовчуванням ви віддаєте перевагу.