Як змінити розмір шаблонів PowerPoint

За замовчуванням слайди PowerPoint використовують широкоекранний формат у співвідношенні 16:9. Якщо ви хочете змінити його на стандартний формат (співвідношення 4:3) або навіть створити власний розмір, PowerPoint надає швидкий і безболісний спосіб зробити це.

Зміна розміру шаблонів PowerPoint

Зміна розміру слайдів у PowerPoint вплине на те, як вони відображаються під час фактичної презентації та як вони відображаються на роздаткових матеріалах. Відкрийте презентацію, розмір якої ми будемо змінювати, і виберіть вкладку «Дизайн».

Далі натисніть кнопку «Розмір слайда».

З’явиться меню, в якому можна вибрати формат «Стандартний» (4:3) або «Широкоформатний» (16:9). Якщо ви переходите на стандартний формат без будь-яких інших змін, ви можете вибрати його в меню, і зміни набудуть чинності. Якщо ви хочете трохи налаштувати розмір відповідно до ваших потреб, виберіть «Спеціальний розмір слайда».

  Як створити та керувати змістом у Microsoft Word

У вікні «Розмір слайда», що з’явиться, якщо натиснути прапорець під «Розмір слайдів для» (1), відкриється меню з кількома різними параметрами. Виберіть той, який найкраще відповідає вашим потребам. Крім того, ви можете налаштувати розміри слайдів, ввівши розмір слайда в поля «Ширина» та «Висота» (2). Нарешті, ви можете вибрати орієнтацію своїх слайдів і роздаткових матеріалів, вибравши «Книжкова» або «Альбомна» (4) у відповідному розділі.

Коли ви будете задоволені своїми налаштуваннями, натисніть «ОК».

Якщо це розмір, який ви хочете використовувати для майбутніх презентацій, збережіть цю тему та виберіть її для наступної презентації. Повернувшись на вкладку «Дизайн», виберіть стрілку «більше», яку ви можете знайти в нижньому правому куті групи «Теми».

  Як використовувати Microsoft Planner в Teams

Унизу меню, що з’явиться, виберіть «Зберегти поточну тему».

Тепер з’явиться Провідник Windows, який запропонує вам назвати та зберегти тему. Перейменуйте його, але не змінюйте розташування, де воно буде збережено. Теми, збережені в цьому місці за замовчуванням, доступні одним натисканням кнопки миші на заставному екрані PowerPoint. Після завершення натисніть «Зберегти».

Давайте переконаємося, що це збережено. Закрийте поточну презентацію PowerPoint і знову відкрийте PowerPoint — цього разу як порожню презентацію. Виберіть «Новий» на лівій панелі.

У верхній частині вікна виберіть «Спеціальний».

Якщо збережено правильно, ваша тема з’явиться тут.

Вибір спеціальної теми відкриє нову презентацію зі збереженими налаштуваннями.

  Як встановити обмеження для додатків та ігор на Xbox One