Як змінити колірні схеми gedit у Linux

gedit — неймовірний текстовий редактор, але його параметри за замовчуванням підходять не всім. Ви можете зробити gedit доступним або змінити його в усіх ваших улюблених кольорах, вибравши типову схему кольорів, імпортувавши тему третьої сторони або створивши власну. На щастя, усі ці налаштування легко виконати в Linux.

Виберіть стандартну схему кольорів gedit

Найпростіший спосіб змінити колірну схему gedit — вибрати одну з типових тем. Ваш вибір також не буде обмеженим, оскільки за замовчуванням gedit пропонує зручний вибір із семи схем кольорів.

Почніть, клацнувши піктограму меню у верхньому правому куті та вибравши Параметри зі спадного меню. Далі виберіть «Шрифти та кольори» з чотирьох варіантів у верхній частині меню «Параметри».

Прокручуйте кольорові схеми, доки не знайдете свій улюблений варіант. Нарешті клацніть бажану колірну схему та закрийте меню «Налаштування». gedit автоматично оновиться для відображення файлів із вибраною вами кольоровою схемою.

Використовуйте колірну схему третьої сторони

Вам не потрібно обмежувати себе кольоровими схемами, які пропонує gedit. Ви також можете завантажити колірні схеми з надійних джерел у мережі або навіть створити власну колірну схему, щоб якнайкраще відповідати вашим уподобанням і потребам.

Знайдіть нову колірну схему в Інтернеті

Немає браку в неймовірних колірних схемах gedit, які ви можете знайти в Інтернеті, особливо на GitHub. Багато старіших тем, розміщених на GitHub, досі працюють із найновішими версіями gedit. Багатьом користувачам подобаються застарілі кольорові теми gedit репозиторій gmate GitHubнаприклад.

Якщо ви віддаєте перевагу завантажити щось новіше, теми на mig GitHub репозиторій чудовий, як і теми, знайдені в північна тема GitHub репозиторій і репозиторій Solarwaita GitHub. Ви можете знайти багато інших варіантів, переглядаючи інші репозиторії GitHub і за допомогою subreddit GNOME.

Одне з найкращих місць для початку пошуку – це офіційний сайт GNOME Wiki. У вікі є актуальна сторінка, на якій перелічено кілька чудових стилів у кількох різних категоріях, включаючи світлі стилі, темні стилі, стилі емуляції редактора, стилі GHOP і стилі GMate.

Багато кольорових схем, рекомендованих у GNOME Wiki, підходять для різних форм дальтонізму. Швидше за все, під час перегляду ви знайдете те, що найкраще відповідає вашим власним уподобанням, але хорошими кандидатами є:

  • Червоно-зелений дальтонізм: vsdark
  • Синьо-жовтий дальтонізм: кобальт
  • Монохромність: espresso_libre

Створіть власну схему кольорів gedit

Якщо ви не задоволені параметрами, доступними в Інтернеті, ви побачите, що створити власну тему відносно просто. Є кілька програмних засобів і інструментів браузера, які можна використовувати для створення тем gedit всього за кілька кроків, і якщо ви відчуваєте себе особливо кмітливим, ви можете створити власну тему, написавши простий файл XML.

Найкращим програмним забезпеченням для створення тем gedit є GtkSourceSchemer, безкоштовна програма, доступна на GitHub.

Завантажити: GtkSourceSchemer (безкоштовно)

Після встановлення програми ви зможете змінювати стиль, зокрема колір переднього плану, колір фону та стиль тексту, за допомогою простого графічного інтерфейсу користувача.

Крім того, ви можете завантажити плагін під назвою geditSchemer, якщо ви бажаєте редагувати свої колірні схеми в програмі. Ваша версія gedit має бути принаймні 3.3.3, щоб бути сумісною.

Дотримуючись інструкцій у geditSchemer GitHub, ви можете налаштувати gedit, активувавши плагін Schemer у параметрах.

Завантажити: geditSchemer (безкоштовно)

Якщо ви бажаєте нічого не встановлювати, то Генератор тем Scribes на SourceForge є ще одним хорошим варіантом. gedit і Scribes є програмами GtkSourceView, тому будь-яка колірна схема, яку ви створите за допомогою Генератора тем Scribes, буде сумісною з gedit.

Нарешті, якщо ви хочете контролювати кожен аспект оформлення тем, вам варто створити власну колірну схему gedit з нуля. Схеми кольорів gedit створювати відносно просто, оскільки вони повністю написані в XML, і якщо ви хоч трохи знайомі з HTML, ви, швидше за все, знайдете це легким і цікавим.

Найкращий спосіб розпочати – ознайомитися з підручником DevynCJohnson за адресою Linux.org. Єдиним необхідним програмним забезпеченням є редактор відкритого тексту, хоча ви можете використовувати редактор на свій вибір, якщо бажаєте.

Підручник містить майже все, що вам потрібно знати про написання файлу XML. Після того, як ви закінчите, ви можете використовувати онлайн-валідатор XML, щоб перевірити, чи все правильно.

Вставте XML-файл стилю в стилі gedit

Незалежно від того, чи ви завантажили колірну схему третьої сторони з Інтернету, чи створили власну, ви готові переходити до наступного кроку, коли у вас є повний файл XML. Ви можете встановити одну або кілька тем, перетягнувши їх у свій каталог /.local/share/gedit/styles за допомогою файлового менеджера.

Перш ніж йти далі, важливо зазначити, що ваші зміни не набудуть чинності, доки ви не перезапустите gedit. Збережіть усі файли, які ви відкрили, і закрийте gedit. Через деякий час знову відкрийте gedit. Тепер ви повинні бути готові перейти до наступного кроку.

Крім того, ви можете додати схеми кольорів до останніх версій gedit, натиснувши піктограму «Плюс» на вкладці «Шрифти та кольори» меню «Параметри». Коли відкриється файловий провідник, перейдіть до потрібного файлу XML і виберіть його.

Виберіть свою нову колірну схему в налаштуваннях

Останнім кроком додавання спеціальної колірної схеми до gedit є її вибір. Клацніть піктограму меню у верхньому правому куті gedit і виберіть «Параметри» зі спадного меню. Далі виберіть «Шрифти та кольори» у верхній частині вікна «Параметри».

Прокрутіть варіанти кольорової схеми, доки не знайдете ту, яку хочете використовувати. Натисніть, щоб вибрати його зі списку. Після вибору колірної схеми gedit миттєво зміниться відповідно до неї. Ви можете зберегти нову колірну схему, вийшовши з вікна «Параметри».

Налаштуйте та оптимізуйте gedit до душі

gedit — неймовірний текстовий редактор. Хоча він може не мати стільки видатних функцій, як деякі інші програми, той факт, що він вільний у використанні та надзвичайно надійний, робить його чудовим варіантом для більшості цілей.

Його вбудована підтримка кольорових схем сторонніх розробників робить gedit чудовим текстовим редактором для тих, хто має переваги кольорів або потребує доступних тем. Якщо ви виявите, що колірні схеми gedit все ще вам не підходять, не варто хвилюватися — Linux підтримує багато чудових альтернатив gedit.