Як змінити голоси Google для синтезу мовлення

| | 0 Comments| 6:40 PM
Categories:

Хоча Google зосереджується на Асистенті, власники Android не повинні забувати про функцію доступності тексту в мовлення (TTS). Він конвертуватиме текст із ваших програм Android, але вам може знадобитися змінити його, щоб мова звучала так, як ви хочете.

Змінювати голоси синтезу мовлення легко з меню налаштувань доступності Android. Ви можете змінити швидкість і висоту вибраного голосу, а також голосовий механізм, який ви використовуєте.

Google Text-to-Speech є голосовою системою за замовчуванням і попередньо встановлена ​​на більшості пристроїв Android. Якщо на вашому пристрої Android його не встановлено, ви можете завантажити його Додаток Google для синтезу мовлення з магазину Google Play.

Зміна темпу та висоти мовлення

Android використовуватиме налаштування за замовчуванням для синтезу мовлення Google, але вам може знадобитися змінити швидкість і висоту голосу, щоб зробити його легшим для розуміння.

Щоб змінити швидкість і висоту мовлення TTS, потрібно перейти в меню налаштувань доступності Google. Дії для цього можуть дещо відрізнятися, залежно від вашої версії Android і виробника пристрою.

Щоб відкрити меню спеціальних можливостей Android, перейдіть до меню Android «Налаштування». Ви можете отримати це, провівши вниз по дисплею, щоб отримати доступ до панелі сповіщень, і торкнувшись значка шестірні у верхньому правому куті, або запустивши програму «Налаштування» з панелі програм.

У меню «Налаштування» торкніться опції «Доступність».

У власників пристроїв Samsung тут є два додаткові кроки. Торкніться «Зчитування з екрана», а потім «Налаштування». Інші власники Android можуть перейти безпосередньо до наступного кроку.

  35+ комбінацій клавіш Mac для редагування тексту для прискорення введення тексту

Виберіть «Виведення тексту в мовлення» або «Виведення тексту в мовлення», залежно від вашого пристрою Android.

Звідси ви зможете змінити налаштування синтезу мовлення.

Зміна швидкості мовлення

Швидкість мовлення — це швидкість, з якою буде говорити ваш голос із синтезу мовлення. Якщо ваш механізм TTS працює занадто швидко (або занадто повільно), мова може звучати деформовано або важко зрозуміти.

Якщо ви виконали наведені вище дії, ви повинні побачити повзунок під заголовком «Швидкість мовлення» в меню «Створення мовлення». Проведіть пальцем праворуч або ліворуч, щоб підвищити або знизити потрібну швидкість.

Натисніть кнопку «Прослухати приклад», щоб перевірити нову швидкість мовлення. У власників Samsung буде кнопка «Відтворити», тому торкніться її замість цього.

Зміна висоти

Якщо ви відчуваєте, що механізм синтезу мовлення занадто високий (або низький), ви можете змінити це, дотримуючись того ж процесу, що й змінюючи швидкість мовлення.

Як і вище, у меню налаштувань «Текст у мовлення» налаштуйте повзунок «Висота звуку» на потрібну висоту.

Коли ви будете готові, натисніть «Прослухати приклад» або «Відтворити» (залежно від вашого пристрою), щоб спробувати нову швидкість.

Продовжуйте цей процес, доки ви не будете задоволені налаштуваннями швидкості мовлення та висоти, або торкніться «Скинути», щоб повернутися до налаштувань TTS за замовчуванням.

Вибір тону синтезу мовлення

Ви можете не тільки змінити висоту і швидкість свого мовного механізму TTS, але також можете змінити тон голосу. Деякі мовні пакети, що входять до стандартного механізму синтезу мовлення Google, мають різні голоси, які звучать як чоловічі, так і жіночі.

  Налаштуйте фокус після зйомки на iPhone

Аналогічно, механізм синтезу мовлення Samsung, що входить до складу пристроїв Samsung, має різноманітний вибір гендерних голосів, які ви можете використовувати.

Якщо ви використовуєте Google Text-to-Speech engine, торкніться кнопки меню шестірні в меню налаштувань «Text-to-Speech Output» поруч із параметром «Google Text-to-Speech Engine».

Якщо ви використовуєте пристрій Samsung, у вас буде лише один значок шестірні в меню «Налаштування синтезу мовлення», тому торкніться його.

У меню «Параметри Google TTS» торкніться опції «Встановити голосові дані».

Торкніться вибраної регіональної мови. Наприклад, якщо ви зі США, ви можете вибрати «Англійська (Сполучені Штати)».

Ви побачите різні голоси в списку та пронумерованих, починаючи з «Голосу I» і далі. Торкніться кожного з них, щоб почути, як він звучить. Вам потрібно переконатися, що звук вашого пристрою не вимкнено.

У мовному пакеті «Англійська (Великобританія)» «Голос I» — жіночий, а «Голос II» — чоловічий, і голоси продовжують чергуватися за цією схемою. Торкніться тону, яким ви задоволені, як остаточного вибору.

Ваш вибір буде автоматично збережено, хоча якщо ви вибрали мову, відмінну від стандартної для вашого пристрою, вам також потрібно буде змінити це.

Перемикання мов

Якщо вам потрібно змінити мову, ви можете легко зробити це в меню налаштувань «Тексту в мовлення». Ви можете зробити це, якщо ви вибрали іншу мову в системі TTS, ніж мова системи за замовчуванням.

Ви повинні побачити опцію «Мова» в меню налаштувань «Тексту в мовлення». Торкніться цього, щоб відкрити меню.

Виберіть мову зі списку, торкнувшись її.

Ви можете підтвердити зміну мови, натиснувши кнопку «Прослухати приклад» або «Відтворити», щоб перевірити її.

  Як запобігти зламу вашого облікового запису Disney+

Зміна механізмів синтезу мовлення

Якщо мова Google TTS вам не підходить, ви можете встановити альтернативи. Пристрої Samsung, наприклад, будуть оснащені власним механізмом синтезу мовлення Samsung, який за замовчуванням використовуватиме ваш пристрій.

Встановлення сторонніх механізмів синтезу мовлення

Також доступні альтернативні сторонні механізми синтезу мовлення. Їх можна встановити з магазину Google Play або вручну. Приклади двигунів TTS, які ви можете встановити, включають Акапела і eSpeak TTS, хоча є й інші.

Після встановлення з Google Play Store ці сторонні механізми TTS з’являться у ваших налаштуваннях синтезу мовлення.

Зміна механізму синтезу мовлення

Якщо ви встановили новий механізм синтезу мовлення і хочете його змінити, перейдіть до меню налаштувань «Тексту в мовлення».

Угорі ви повинні побачити список доступних двигунів TTS. Якщо у вас є пристрій Samsung, вам може знадобитися торкнутися опції «Preferred Engine», щоб побачити свій список.

Торкніться бажаного механізму, будь то Google Text-to-Speech або стороння альтернатива.

Вибравши новий механізм TTS, торкніться «Прослухати приклад» або «Відтворити» (залежно від вашого пристрою), щоб перевірити його.

Для більшості користувачів за замовчуванням системи синтезу мовлення від Google або Samsung запропонують найкраще звучання генерації мовлення, але опції сторонніх розробників могли б працювати краще для інших мов, де механізм за замовчуванням не підходить.

Після того, як ваш двигун і мови вибрано, ви можете використовувати його з будь-яким додатком Android, який його підтримує.