Як змусити програми Windows працювати на Linux за допомогою CrossOver

Завдяки сучасним технологіям, таким як Wine, використання програм Windows на Linux працює досить добре. Однак Wine не зовсім зручний для користувачів, і часто користувачі мають проблеми з розумінням того, як змусити програми Windows працювати на Linux.

Один із найкращих способів вирішити цю проблему — уникати використання традиційного Wine на користь CrossOver. Це інструмент, який використовує всі найкращі частини Wine і додає надзвичайно зручний шар, який може автоматично налаштовувати десятки програм, ігор і багатьох типів програм Windows одним натисканням кнопки.

Встановіть CrossOver

CrossOver Office не є безкоштовним програмним забезпеченням. Як результат, встановити його не так просто, як відкрити Центр програмного забезпечення Ubuntu, знайти «CrossOver» і натиснути кнопку «Встановити». Натомість, якщо ви хочете використовувати це програмне забезпечення, вам потрібно буде придбати ліцензію.

Якщо ви хочете використовувати CrossOver Office безкоштовно, є 14-денна пробна версія. Щоб встановити пробну версію, дотримуйтесь інструкцій нижче, які відповідають вашому дистрибутиву Linux.

Ubuntu та Debian

Програмне забезпечення CrossOver чудово підтримує дистрибутиви Ubuntu, Debian та Linux, які є їх похідними.

Щоб розпочати встановлення на ПК з Ubuntu або Debian, перейдіть на офіційну сторінку завантаження Linux. Увімкнено сторінку завантаженняклацніть спадне меню «Розповсюдження Linux» і виберіть «Ubuntu, Mint або інший Debian».

Вибравши дистрибутив, введіть своє ім’я, адресу електронної пошти та поставте прапорець біля пункту «Я не робот», щоб почати процес завантаження DEB.

Коли завантаження буде завершено, відкрийте вікно терміналу та скористайтеся командою CD, щоб перейти до папки ~/Downloads.

cd ~/Downloads

У папці ~/Downloads встановіть CrossOver за допомогою команди dpkg.

sudo dpkg -i crossover_*.deb

Інсталяція пакета CrossOver DEB у терміналі іноді може призвести до помилок залежностей. Якщо у вас з’являється помилка залежності, виправте її за допомогою команди apt install.

sudo apt install -f

Arch Linux

Хоча офіційної сторінки завантаження немає, користувачі Arch Linux можуть отримати доступ до CrossOver Office через AUR завдяки спільноті Arch. Щоб розпочати встановлення AUR, відкрийте термінал і введіть команди нижче.

Примітка: встановлення CrossOver в AUR може викликати проблеми, оскільки він не має офіційної підтримки від розробників. Якщо у вас виникнуть проблеми з роботою пакунка, краще слідувати інструкціям «Generic Linux».

sudo pacman -S base-devel git

git clone https://aur.archlinux.org/crossover.git

cd crossover

makepkg -si

Fedora та OpenSUSE

Користувачі Fedora, OpenSUSE та інших дистрибутивів Redhat Linux можуть інсталювати CrossOver Office, перейшовши до офіційного Linux сторінка завантаженнявибравши «Red Hat, Fedora або інший Linux на основі RPM».

Заповніть інформацію на сторінці та натисніть кнопку завантаження. Коли файл CrossOver RPM завершить завантаження на ваш ПК з Linux, відкрийте термінал і скористайтеся командою CD, щоб перейти до папки ~/Downloads.

cd ~/Downloads

Встановіть CrossOver за допомогою Fedora DNF або OpenSUSE Zypper.

Fedora

sudo dnf install crossover-17.5.1-1.rpm

OpenSUSE

sudo zypper install crossover-17.5.1-1.rpm

Загальний Linux

Вам потрібно встановити CrossOver Office і використовувати дистрибутив Linux, який не використовує Arch, Debian або Redhat як основу? Якщо так, вам потрібно буде завантажити загальний файл BIN, щоб CrossOver Office працював. Щоб завантажити, відвідайте офіційний сайт сторінка завантаженнязаповніть потрібну інформацію та натисніть кнопку «завантажити».

Тепер, коли файл BIN завантажено на ваш ПК з Linux, настав час почати працювати з командним рядком. Відкрийте термінал і використовуйте його для переміщення в папку ~/Downloads.

cd ~/Downloads

У папці ~/Downloads оновіть дозволи файлу CrossOver BIN, щоб він виконувався як програма.

sudo chmod +x install-crossover-*.bin

Почніть діалогове вікно встановлення з:

./install-crossover-*.bin

Виконання наведеної вище команди запустить майстер встановлення CrossOver. Дотримуйтесь підказок і уважно прочитайте все, оскільки цей майстер інсталяції допоможе вам встановити програмне забезпечення на вашому ПК з Linux.

Використовуйте CrossOver

Відкрийте центр програм на робочому столі Linux, знайдіть «CrossOver» і запустіть його. Коли програма відкриється, натисніть кнопку «Встановити програмне забезпечення Windows», щоб почати.

Встановлення програмного забезпечення Windows на CrossOver не означає завантаження старого EXE-файлу та його завантаження. Натомість користувачі використовують фантастичну базу даних конфігураційних файлів CrossOver для завантаження програм.

Щоб встановити програму Windows у CrossOver, введіть назву програми у вікні пошуку. Коли ви побачите потрібну програму, натисніть на результат.

Почніть інсталяцію, натиснувши «Продовжити», потім «Встановити», CrossOver автоматично завантажить, налаштує та налаштує вашу програму Windows для роботи в Linux.

Після завершення процесу вашу програму CrossOver можна запустити через «Програми Windows» у меню програми.