techukraine.net techukraine.net Як зменшити розмір файлу для великих відео 4K за допомогою VideoProc

Як зменшити розмір файлу для великих відео 4K за допомогою VideoProc

Categories:

Монітори з роздільною здатністю 4K – це наступна велика річ на дисплеї, але без відео, яке було знято та оброблено для відображення 4K, ваш монітор не зможе зробити багато. Якщо ви створюєте відеоконтент, вам потрібен не лише хороший інструмент для його редагування після виробництва, а й спосіб зменшити розмір файлу для великих відео 4K, щоб ними можна було ділитися в Інтернеті.

Зменште розмір файлу для відео 4K

Коли справа доходить до зменшення розміру відео з метою зберегти якість на рівні 4K або близько 4K, важливо використовувати правильний додаток для його обробки. Важливо також розуміти, що хоча багато різних камер можуть записувати відео 4K, вони не всі обробляють їх однаково, тому деякі камери можуть виводити більше відео, а інші записують відео меншого розміру.

HEVC/H.265

Стиснення відео відіграє важливу роль у тому, наскільки великим або маленьким є ваше остаточне відео. Оскільки відео 4K стають все більш поширеними, стиснення відео покращується. Якщо ваше відео 4K завелике, щоб його можна було легко завантажити або поділитися, вам слід перевірити, який стандарт стиснення ви використовуєте.

Ви хочете використовувати стиснення HEVC або H.265 замість старого стиснення AVC або H.264, яке дає вам великі файли. Якщо у вас велике відео 4K, цей стандарт стиснення зменшить швидкість передачі даних, не знижуючи якість відео, і таким чином ви отримаєте менший файл. Щоб стиснути відеофайл за допомогою HEVC або H.265, вам потрібна програма, яка підтримує цей стандарт стиснення. Ви також можете зменшити швидкість передачі даних за стандартом AVC/H.264, однак отримане відео буде нижчої якості.

Обрізати і вирізати

Дещо радикальний підхід до зменшення розміру великого відео 4K — обрізати непотрібні кадри та вирізати частини, які не мають відношення. Невелике редагування значно зменшує розмір файлу, і коли ви видаляєте навіть кілька секунд відео з відео 4K, загальний вплив на розмір буде значним. Поєднайте це з попереднім методом, тобто скористайтеся стисненням HEVC, і ви зможете зберегти своє відео 4K досить невеликим. Знову ж таки, будь-яка стара програма для розділення відео не підійде. Вам потрібна програма, яка після того, як вона обрізає ваше відео на ваш смак, зможе зберегти його за тим самим стандартом стиснення.

Якщо ваші відео спочатку були закодовані в HEVC, але програма, яку ви використовували для його обрізання, зберегла відредаговану відео за допомогою стандарту стиснення AVC, ваш вихідний файл насправді може виявитися більшим, ніж вихідний файл, у якому було більше відео.

Видалити аудіо

Якщо аудіо, яке супроводжує ваше відео, не важливе, ви завжди можете видалити його, і розмір вашого відео буде значно зменшено. Звичайно, це рідкісний випадок, коли кадри гарні, але аудіо – це переважно шум, який мало додає до самого відео, але, тим не менш, це трюк, який працює.

  Чому смартфони не можуть робити фотографії з розмитим фоном

Зменшити швидкість аудіо

Зрозуміло, видалення звуку спрацює лише в рідкісних випадках, тому замість цього ви можете зменшити швидкість передачі даних для аудіо, яке супроводжує відео. Якість звуку, як і якість відео, залежить від швидкості передачі даних, і, як і відео, швидкість передачі аудіо можна зменшити. Ви можете дещо зменшити його без шкоди для якості. Насправді, що стосується швидкості передачі даних, ви можете отримати набагато нижчу швидкість передачі аудіо, ніж для відео, перш ніж різниця стане помітною. Що ще важливіше, зниження бітрейту для аудіо, що супроводжує відео, вплине на все відео, і ви можете очікувати значного зменшення розміру файлу. Саме відео все ще можна зберегти як відео 4K, але оскільки звук буде трохи нижчої якості, ваш відеофайл буде меншим.

Ви можете зменшити швидкість передачі даних для аудіо одним із двох способів; ви можете витягти аудіо з відео та використовувати програму, як-от Audacity, щоб зменшити швидкість передачі даних, або ви можете скористатися програмою, як-от VideoProc який може знизити швидкість передачі даних для аудіофайлу безпосередньо без необхідності витягувати його з відео.

Зменшити частоту кадрів

Частота кадрів в секунду – це показник якості відео. Чим вища частота кадрів, тим плавніше відтворюватиметься ваше відео, проте багато людей, особливо в ігровій спільноті, стверджують, що після певної частоти кадрів людське око більше не може помітити різницю. Для завзятих геймерів високий FPS важливий, але якщо ви просто хочете поділитися відео високої якості 4K, яке легко транслюватиметься, ви можете зменшити частоту кадрів до чогось більш розумного.

Тут також важливо пояснити, що частота кадрів відео не збігається з його роздільною здатністю. Відео 4K має більшу щільність пікселів і більше деталей в одному кадрі, ніж, скажімо, відео 1080p. З іншого боку, частота кадрів має справу з кількістю кадрів, знятих за одну секунду відео. Для людського ока відео не поділяється на окремі кадри, але відео — це, по суті, кілька кадрів, які відтворюються у швидкій послідовності. Людське око, ймовірно, не може розпізнати, коли відео має більше 60 кадрів в секунду, тому, якщо ваше відео було записане зі швидкістю 80 або 120 кадрів в секунду, подумайте про зниження його до 60 і пам’ятайте про стандарт стиснення, який ви використовуєте.

VideoProc для зменшення розміру відео 4K

Для перерахованих вище методів зменшення розміру файлу для великих відео 4K потрібна програма, яка підтримує правильний стандарт стиснення, має можливості редагування відео, може редагувати аудіо тощо. Існують програми, які можуть робити все це, і ми згадали одне з них; Зухвалість. Для редагування відео можна використовувати популярний додаток Handbrake. Обидві програми безкоштовні, однак розібратися в них не так просто. Ці програми пропонують детальний контроль над аспектами аудіо- та відеофайлів, які вам не потрібні, якщо ви хочете зробити відеофайл 4K більш керованим з точки зору розміру.

  Як видалити дані про місцезнаходження під час обміну фотографіями на iPhone

Набагато простішим варіантом є використання VideoProc. Він не тільки підтримує стандарт стиснення HEVC/H.265, але також підтримує пристойну кількість інших, які, якщо вам колись знадобиться, ви можете використовувати. Крім того, програма може редагувати аудіо у відео, а також редагувати аудіофайли окремо. Однією з основних переваг використання цієї програми перед такими програмами, як Handbrake, є те, що ви можете вибрати графічний процесор, який він використовує, і таким чином контролювати, які системні ресурси використовуються для конвертації відео.

Стиснення відео

Щоб стиснути відео за стандартом HEVC/H.265, натисніть кнопку відео вгорі та додайте відео, яке потрібно стиснути. Якщо у вас є кілька відео, які потрібно стиснути, перемістіть їх усі в ту саму папку, а потім додайте папку за допомогою кнопки «Папка відео» вгорі.

Унизу ви побачите різні вкладки, які дозволяють вибрати формат стиснення. Перейдіть на вкладку Відео та прокрутіть список форматів, доки не знайдете формат H.265 або HEVC.

Вибравши формат, натисніть кнопку «Виконати» унизу праворуч, щоб конвертувати відео.

Обрізати відео

Якщо ви хочете обрізати відео перед стисненням, додайте його до VideoProc і після додавання натисніть кнопку вирізати або обрізати під ним.

Відкриється нове вікно, де ви можете скоротити відео до певної частини та вирізати частини екрана. Ви помітите, що це саме вікно також дозволяє додавати ефекти до відео та включати водяний знак. Після того, як ви зменшите довжину відео, ви можете повернутися до основного інтерфейсу стиснення відео та використовувати стандарт стиснення HEVC для його стиснення та збереження.

Бітрейт аудіо

Щоб видалити аудіо або зменшити швидкість передачі аудіо для вибраного відео, натисніть кнопку великого зубчатого колеса поруч із ним. Це відкриє нове вікно, яке дозволить налаштувати різні технічні аспекти відео. У самому низу є розділ, присвячений аудіо, що супроводжує відео.

Унизу праворуч є спадне меню, яке дозволяє змінити швидкість передачі аудіо.

Якщо ви хочете просто видалити аудіо з відео, вам не потрібно взаємодіяти з цим вікном. Замість цього поверніться до основного інтерфейсу редагування відео та натисніть маленьку кнопку зі стрілкою поруч із звуком, виявленим для відео. Зніміть прапорець біля аудіопотоку, і ваше відео більше не матиме аудіо.

Частота кадрів

Щоб зменшити частоту кадрів відео 4K у VideoProc, додайте відео до програми та натисніть кнопку великого зубчатого колеса. У вікні, що відкриється, є розділ Параметри відеокодеків. У цьому розділі ви можете вибрати відеокодек. Під опцією Video Codec ви побачите спадне меню Frame Rate (FPS). Відкрийте його та виберіть частоту кадрів, яку ви хочете мати у вашому відео. Будьте тут обережні; ви можете опуститися до 60, але все, що нижче цього, буде помітно.

  Переглядайте кешовані зображення з усіх веб-браузерів на вашому ПК в одному місці

Запис 4K відео та скрінкастів

Перераховані вище функції стосуються виключно зменшення розміру файлів великих 4K, однак, якщо ви шукаєте інструмент, який також може записувати відео 4K за допомогою веб-камери або записувати скрінкасти 4K, VideoProc допоможе вам. Для цієї функції потрібно мати відповідне обладнання. Якщо ваша веб-камера не може записувати в 4K, програма не додасть цю можливість до вашого обладнання. Аналогічно, якщо ваш графічний процесор не підтримує 4K і у вас немає монітора 4K, він не зможе записувати скрінкасти у 4K.

Щоб записати скрінкаст або відео, поверніться на головний екран програми та натисніть опцію «Записувач». Виберіть із кнопок угорі те, що ви хочете записати; ваш екран, ваша веб-камера, екран із зображенням у картинці з вашої веб-камери, або екран і веб-камера, але незалежно один від одного. Ви можете записувати аудіо з мікрофона або з динаміків системи. Ви також можете вимкнути звук та обрізати область запису, щоб включати лише частину екрана.

Інші особливості

VideoProc також може записувати DVD-диски та завантажувати онлайн-відео з різних сайтів соціальних мереж. Для цього на головному екрані програми є спеціальні кнопки.

Крім того, він також може дати вам огляд апаратного забезпечення вашої системи та те, які функції програми ви зможете використовувати з даним обладнанням.

Обмеження

VideoProc робить досить багато, але функція екранізації обмежена тим, що вона не підтримує кілька моніторів. Він може записувати лише ваш головний екран. Ви можете обійти це обмеження, встановивши екран, який потрібно записати, як основний монітор і використовувати VideoProc для його запису. Крім цього, він підтримує велику кількість аудіо та відео кодеків, і немає пристрою, на який він не міг би конвертувати відео.

Ціна

VideoProc має безкоштовну версію, яка дозволяє стискати відео тривалістю до 5 хвилин. Ви можете придбати довічну ліцензію за 42,95 доларів США. Якщо вам часто потрібно редагувати та стискати великі відеофайли 4K, ви побачите, що цей цінник того вартий. Альтернативою є використання безкоштовних програм, які не є зручними з точки зору інтерфейсу. Навчання їх використання займає багато часу, тоді як VideoProc пропонує професійні функції редагування відео, які прості для початківців.