Як згрупувати вкладки в Chrome, Edge, Safari та Firefox

Ключові висновки

 • Згрупуйте вкладки в Chrome, клацнувши будь-яку вкладку правою кнопкою миші та вибравши
  Додати вкладку до нової групи
  а також назву/кольорове кодування для зручності керування.
 • Edge дозволяє групувати вкладки, клацнувши вкладку правою кнопкою миші або використовуючи меню дій вкладки для запропонованих груп.
 • Firefox не має вбудованого групування вкладок, але доповнення Simple Tab Groups допомагає створювати, приховувати та ефективно керувати групами вкладок.
 • Safari робить це простим за допомогою спадного меню, після чого створюється нова група.

Якщо ви накопичуєте вкладки, групи вкладок — найкращий спосіб організувати ваш досвід перегляду, тож настав час дізнатися, як групувати вкладки в найпопулярніших браузерах: Chrome, Safari, Edge та Firefox.

Як згрупувати вкладки в Google Chrome

Групувати вкладки в Google Chrome досить просто. Для цього клацніть правою кнопкою миші будь-яку вкладку, яку ви хочете додати до групи вкладок. Виберіть «Додати вкладку до нової групи», а потім назвіть групу вкладок і позначте її кольором. Це допоможе вам керувати групами вкладок, якщо у вас відкрито кілька груп.

  Як виконати дослідницький аналіз даних (EDA) у R (з прикладами)

Щоб додати більше вкладок до наявної групи, перетягніть їх біля групи вкладок. Крім того, клацніть правою кнопкою миші вкладку, яку ви хочете додати до групи, клацніть «Додати вкладку до групи», наведіть на неї курсор миші та виберіть групу вкладок, до якої ви хочете її додати.

Якщо ви часто використовуєте один і той же набір вкладок (можливо, для роботи), ви можете зберегти групу вкладок у Chrome, клацнувши правою кнопкою миші назву групи вкладок на панелі вкладок і ввімкнувши опцію «Зберегти групу». По суті, це закладка різних вкладок, до яких можна отримати доступ одним клацанням, і збережена група вкладок з’являється на панелі закладок.

Як згрупувати вкладки в Edge

Як і Chrome, Edge також дозволяє групувати вкладки, клацнувши будь-яку вкладку правою кнопкою миші та вибравши Додати вкладку до нової групи. Таким же чином ви можете перетягувати вкладки (якщо ви створили групу), щоб додати або видалити їх із групи.

Однак Edge також пропонує інший простіший спосіб групування вкладок. Клацніть піктограму меню дій вкладки (у верхньому лівому куті) і виберіть «Упорядкувати вкладки». Потім Edge показує запропоновані групи вкладок, даючи кожній з них відповідну назву. Якщо вам потрібно змінити групи вкладок, ви можете перетягнути їх у групу або з неї. Потім натисніть Згрупувати вкладки, і вуаля, ваші вкладки впорядковано.

  Як показати календар Outlook у Календарі Google

Якщо ви не бачите меню дій вкладки, перейдіть до edge://settings/appearance, прокрутіть униз до
Налаштувати панель інструментів,
і ввімкніть
Показати меню дій вкладки
.

Як згрупувати вкладки у Firefox

На жаль, Firefox не має вбудованої функції для групування вкладок, тому вам доведеться вдатися до додаткових компонентів для керування кількома вкладками у Firefox. Хоча є кілька доповнень, які ви можете спробувати, Simple Tab Groups є досить популярним і зручним.

Завантажити: Прості групи вкладок для Firefox (безкоштовно)

Після завантаження надбудови клацніть правою кнопкою миші будь-яку вкладку, виберіть «Перемістити вкладку до групи», а потім «Створити нову групу». Назвіть групу вкладок і перемістіть до неї всі пов’язані вкладки.

Прості групи вкладок приховують згруповані вкладки у вашому вікні, щоб розрядити екран. Щоб отримати доступ до груп вкладок, натисніть значок розширення та виберіть Прості групи вкладок. Тут ви можете створити нові групи вкладок або клацнути будь-яку наявну групу вкладок, щоб відкрити її. Якщо клацнути правою кнопкою миші назву групи, ви побачите додаткові параметри, як-от відхилення, експорт або відкриття вкладок у новому вікні.

  Як показати календар Google в Outlook

Ви також можете створити нову групу, натиснувши піктограму розширення, вибравши Прості групи вкладок і вибравши Створити нову групу.

Закріпіть розширення на панелі інструментів, щоб швидко відкривати групи вкладок.

Як згрупувати вкладки в Safari

Щоб створити групу вкладок у Safari, виконайте такі дії.

 • Клацніть піктограму вниз (поруч із піктограмою бічної панелі) і виберіть «Нова група порожніх вкладок», якщо наразі ви не хочете додавати вкладки до групи.
 • Якщо у вас уже є відкриті вкладки, ви можете вибрати «Нова група вкладок із X вкладок», щоб додати всі відкриті вкладки до новоствореної групи.
 • Після створення групи вкладок у Safari ви зможете перейменувати її на свій смак.
 • Ви також можете отримати доступ до опції створення групи вкладок, натиснувши Файл.

Упорядкувавши всі вкладки в групи, клацніть стрілку вниз (біля значка бічної панелі), щоб переглянути всі різні групи вкладок і вибрати ту, яку потрібно відкрити.