Як згорнути та приховати групи вкладок у Google Chrome

Categories:

Функція Google Tab Groups доступна в Chrome 83, яка буде випущена 19 травня 2020 року. Google повільно впроваджує цю функцію разом із можливістю згортання груп вкладок, щоб допомогти організувати вікно браузера Windows 10, Mac, Linux або Chrome OS.

На момент написання статті функція групи вкладок була доступна Chrome Beta і канарейка. Його потрібно ввімкнути за допомогою позначок Chrome. Але після місяців тестування, Google повільно впроваджує цю функцію до стабільної збірки Chrome для використання всіма.

Якщо оновлення ще не надійшло на ваш комп’ютер, вам потрібно буде завантажити одну з менш стабільних збірок Google Chrome і вручну ввімкнути функцію Груп вкладок, перш ніж ви зможете згорнути та приховати вкладки. Перейдіть до розділу «Створити нову групу вкладок», якщо ця функція доступна на вашому комп’ютері.

Увімкніть групи вкладок і функції згортання

Перш ніж ми почнемо, слово застереження. Прапорці Chrome є незавершеними функціями і, як правило, є помилками. Оскільки функція Груп вкладок буде впроваджена в стабільну збірку Chrome у найближчі тижні, у вас все в порядку.

  Що означає «FTFY» і як ви його використовуєте?

Відкрийте Chrome Beta або Canary на своєму комп’ютері та введіть chrome://flags в адресний рядок.

Далі знайдіть «Групи вкладок» за допомогою вікна пошуку. Клацніть спадне меню поруч із «Групи вкладок» і «Групи вкладок Згорнути» та встановіть для обох параметрів «Увімкнено».

Шукати

Тепер вам потрібно буде перезапустити Chrome, щоб завершити встановлення функції. Натисніть синю кнопку «Перезапустити», розташовану внизу вікна браузера.

Натисніть синій

Створіть нову групу вкладок

Оскільки функція групи вкладок тепер увімкнена у вашому екземплярі Chrome (незалежно від того, чи була функція включена автоматично чи вручну), настав час створити групу.

Почніть з відкриття однієї або двох вкладок. Далі клацніть правою кнопкою миші першу вкладку, яку потрібно додати до групи. У меню, що з’явиться, виберіть опцію «Додати вкладку до нової групи».

  Як увімкнути або вимкнути 2FA на iPhone

Клацніть правою кнопкою миші вкладку, а потім виберіть

Вашу першу групу вкладок Chrome створено. Клацніть правою кнопкою миші піктограму групи, щоб налаштувати її назву та колір.

Перш ніж ви зможете згорнути групи вкладок, вам потрібно буде додати до них більше вкладок. Для цього клацніть правою кнопкою миші вкладку, наведіть курсор на «Додати вкладку до групи», а потім виберіть групу, яку ви хочете використовувати.

Клацніть правою кнопкою миші нову вкладку, наведіть курсор

Крім того, ви можете швидко додати вкладку до групи, клацнувши та перетягнувши її в групу Chrome.

Згорнути та приховати групи вкладок

Згортати групи вкладок так само просто, як натиснути назву або піктограму групи. Коротка анімація покаже, що всі вкладки згорнуті та сховаються в блоці, меншому за розмір однієї вкладки.

  Як експортувати дані Google Sheets в JSON і XML

Коли вам потрібно відкрити одну зі згорнутих вкладок, клацніть назву або піктограму групи, щоб відкрити всі приховані вкладки. Кожне натискання розгортатиметься праворуч від групи.

Видалити вкладки з груп

Видалити окрему вкладку з групи можна, клацнувши правою кнопкою миші на вкладці, а потім вибравши кнопку «Видалити з групи».

Клацніть правою кнопкою миші вкладку, а потім виберіть

У вас є два варіанти на вибір, якщо ви хочете позбутися всієї групи: «Розгрупувати» та «Закрити групу». Перший варіант видаляє групу, але залишає всі вкладки відкритими, а другий видаляє групу та закриває кожну вкладку.

Клацніть правою кнопкою миші назву або піктограму групи, а потім виберіть варіант, який вам найбільше підходить.

Клацніть правою кнопкою миші групу, а потім виберіть