Як зберегти фотофайли у форматі JPEG 2000 (і чому це потрібно)

| | 0 Comments| 2:29 PM
Categories:

Майже всі знають про формат фотографій JPEG, навіть якщо вони не особливо цікавляться фотографією. Але після того, як ви дослідите кілька способів зробити ваші зображення кращими, ви можете зустріти JPEG 2000.

Файли JPEG 2000 досить рідкісні порівняно з файлами JPEG і PNG. Але якщо ви хочете, щоб ваші зображення були вищої якості, вам слід наполегливо розглянути їх використання.

Сьогодні ви дізнаєтесь, як зберігати файли фотографій у форматі JPEG 2000, а також дізнаєтесь про переваги цього.

Які переваги використання файлів JPEG 2000?

По суті, ви можете думати про файли JPEG 2000 як про більш якісну версію JPEG. Коли ви публікуєте свої фотографії в Інтернеті, багато місць їх стискає, через що ваше зображення може виглядати розмитішим, ніж вам хотілося б. Ось чому ви могли помітити, що після завантаження зображення смартфона в соціальну мережу воно виглядає більш піксельним, коли ви збільшуєте масштаб.

Файли JPEG 2000 створюються без втрат, що означає, що вам не доведеться мати справу з багатьма проблемами стиснення, пов’язаними з файлами JPEG. Отже, незважаючи на більший розмір файлу, це часто може зробити їх чудовим варіантом для людей, які цікавляться фотографією більше, ніж звичайна людина.

Якщо вам потрібно стиснути фотографію, ви можете спробувати ці онлайн-інструменти стиснення зображень для отримання оптимальних результатів.

Де слід використовувати файли JPEG 2000?

Файли JPEG 2000 важче використовувати в Інтернеті, ніж файли JPEG, які набагато легше переносити. Тим не менш, вам слід розглянути можливість використання JPEG 2000 (який ви побачите збереженим як .jpf) у кількох ситуаціях.

  Як керувати обліковим записом Hulu

1. Пости в соціальних мережах

Коли ви публікуєте в Instagram і X (раніше відомий як Twitter), ваші фотографії стискаються, а отже, втрачають якість. Ви можете пом’якшити цю проблему, завантаживши файли JPEG 2000.

Враховуючи, що файли JPEG 2000 часто можуть споживати 10+ мегабайт даних, пам’ятайте, що в деяких місцях вам може знадобитися мати справу з обмеженнями розміру файлу. Крім того, публікувати JPEG 2000 в Instagram краще зі смартфона, ніж з комп’ютера.

Якщо ви публікуєте публікації спеціально для Instagram, прочитайте цей посібник щодо правильного розміру фотографій і відео в Instagram.

2. Шпалери для смартфонів

Шпалери для смартфонів набагато краще налаштовуються, ніж раніше, і ви можете використати деякі зі своїх фотографій як фон. Зрозуміло, що вибираючи шпалери для смартфона, ви хочете мати щось чітке.

JPEG 2000 — чудовий вибір для файлів, якщо вам потрібен чіткий фон смартфона. Щоб переконатися, що все виглядає як слід, переконайтеся, що ви також обрізали у форматі 16:9. Якщо пізніше ви вирішите продавати свої фотографії як шпалери для смартфона (де я можу продавати свої фотографії в Інтернеті?), дотримання цих протоколів також буде гарною ідеєю.

3. Принти

У багатьох випадках в Інтернеті можна отримати зображення нижчої якості, але ці недоліки набагато очевидніші у ситуаціях друку. Це особливо актуально для продажу ваших власних фотографій у вигляді плакатів і предметів колекціонування в рамках, але це також стосується випадків, коли ви хочете додати свої зображення до журналів.

  Стратегії, інструменти та найкращі практики для маркетологів

JPEG 2000 може бути чудовим способом гарантувати високу якість ваших зображень. Як альтернативу ви також можете розглянути можливість використання формату PNG. Якщо ви хочете дізнатися більше про PNG, перегляньте наш посібник про те, що таке файли PNG (і для чого їх слід використовувати).

Чи можете ви зберегти файли JPEG 2000 у Lightroom?

Враховуючи, що Adobe Lightroom є однією з найпопулярніших платформ для редагування фотографій в Інтернеті, ви можете зберегти свої файли у форматі JPEG 2000 за допомогою програми. Але, на жаль, це неможливо.

На щастя, ви можете використовувати альтернативи для збереження високоякісних зображень у Lightroom. Наприклад, можна експортувати свої фотографії у формат PNG. Інший варіант – зберегти його як JPEG, але змінити параметри пікселів. Ви можете спробувати ці поради, якщо ваші фотографії в Instagram не виглядають чіткими, і вони також стосуватимуться багатьох інших місць, де ви хочете поділитися своїми зображеннями.

Як зберегти файл JPEG 2000 у Photoshop

Хоча неможливо зберегти файли JPEG 2000 у Lightroom (на момент написання), ви можете зробити це у Photoshop. Щоб отримати найкращі результати, експортуйте свої файли у форматі PSD із Lightroom, перейшовши в «Файл» > «Експортувати» та вибравши «PSD» із спадного меню. Ви можете прочитати більше про те, як відкрити фотографію Lightroom у Photoshop, якщо це необхідно.

Коли ви завершите редагування у Photoshop і хочете зберегти експортовані файли у форматі JPEG 2000, виконайте наведені нижче дії.

  Як створити цільову сторінку продукту перед запуском?
 • Перейдіть до «Файл» на панелі інструментів у верхній частині екрана.
 • Щоб зберегти файл у форматі JPEG 2000, вам потрібно створити нову копію. Отже, виберіть «Зберегти копію», коли з’явиться спадне меню.
 • Коли ви побачите спливаюче вікно на екрані, перейдіть до Формат і розгорніть спадне меню.
 • Виберіть JPEG 2000.
 • Виберіть місце для збереження копії. Якщо ви вважаєте за потрібне, перейменуйте файл у текстовому полі «Зберегти як» у верхній частині екрана.
 • Натисніть «Зберегти», коли ви виконаєте наведені вище дії. Ваш файл буде збережено протягом кількох секунд.
 • Після збереження файлів у форматі JPEG 2000 ви можете перенести їх на свій смартфон, якщо це необхідно (наприклад, якщо ви хочете поділитися ними в соціальних мережах). Якщо у вас є продукти Apple, використання AirDrop із вашого iPhone або Mac є найкращим варіантом як для ефективності, так і для мінімізації стиснення.

  Якщо ви не використовуєте AirDrop, ви можете спробувати кілька швидких методів передачі файлів з ПК на мобільний. Наприклад, такі послуги, як Dropbox і WeTransfer їх легко використовувати на кількох пристроях.

  Файли JPEG 2000 корисні в кількох сценаріях фотографії

  JPEG 2000 — це часто недосліджуваний формат файлів фотографій, але він може бути надзвичайно корисним, якщо ви хочете поділитися красивими зображеннями з найвищою роздільною здатністю. Вам не потрібно мати справу зі стисненням так багато, як зі звичайними файлами JPEG, і ви можете використовувати їх у друкованому вигляді та в Інтернеті.

  Хоча файли JPEG 2000 часто набагато більші, ніж їхні аналоги JPEG, компроміс вартий того.