Як зберегти музичні компакт-диски на ПК з Linux за допомогою звукової соковижималки

| | 0 Comments| 3:02 PM
Categories:

Шукаєте хороший спосіб конвертувати свою стару фізичну колекцію компакт-дисків у цифрові файли на Linux? Якщо так, то ми забезпечимо вас. У цій статті ми розповімо, як саме перетворити музичні компакт-диски в цифрові файли та конвертувати їх, щоб їх можна було завантажувати в хмару. У Linux є багато різних програм, які зберігають музичні компакт-диски, але найзручнішою є Gnome Sound Juicer.

Встановіть Sound Juicer

Щоб встановити його, відкрийте термінал, виберіть свою операційну систему нижче та введіть команду, щоб почати.

Щоб використовувати Gnome Sound Juicer, вам знадобиться Ubuntu, Debian, Arch Linux, Fedora або OpenSUSE.

Ubuntu

sudo apt install sound-juicer

Debian

sudo apt-get install sound-juicer

Arch Linux

sudo pacman -S sound-juicer

Fedora

sudo dnf install sound-juicer

OpenSUSE

sudo zypper install sound-juicer

Інші Linux

Sound Juicer – стара програма. Як результат, він доступний у більшості дистрибутивів Linux без проблем. Щоб інсталювати його, відкрийте програмне забезпечення Gnome, KDE Discover або скористайтеся терміналом, щоб знайти у диспетчері пакунків «sound-juicer» та встановити його. Не можете знайти? Не хвилюйся! У проекті Gnome є версії вихідного коду цієї програми, які можна завантажити. Візьміть останню версію вихідного коду і прочитайте файл INSTALL, щоб дізнатися, як його скомпілювати.

  Як встановити Linux

Після правильного встановлення соковижималки Gnome Sound Juicer відкрийте її та перейдіть до наступної частини підручника.

Використання звукової соковижималки

Sound Juicer є корисним інструментом, оскільки він може сканувати дані на аудіо компакт-диску, конвертувати файли та зберігати їх у різних форматах на вашому ПК з Linux. Щоб почати, відкрийте дисковод CD/DVD і помістіть його в аудіо компакт-диск. Sound Juicer повинен автоматично виявити музичний компакт-диск у дисководі. Якщо ні, закрийте програму та відкрийте її знову.

Примітка: Sound Juicer не запуститься, якщо не виявить CD/DVD-привід, підключений до вашого ПК з Linux. Якщо ви плануєте використовувати зовнішній USB-диск, підключіть його, перш ніж спробувати запустити програму.

Програма повинна миттєво прочитати компакт-диск. Крім того, він спробує використовувати базу даних Music Brainz, щоб виявити та автоматично призначити метадані тому, що, на його думку, є альбомом. Якщо ваш альбом не виявлено, ви побачите кнопку «Редагувати альбом». Натисніть цю кнопку та вручну додайте метадані id3 для альбому.

Коли вся інформація про музичний компакт-диск буде додана, натисніть кнопку «Вибрати все», а потім натисніть «Витягнути», щоб перетворити аудіодоріжки на компакт-диску в музичні файли OGG. Усі файли, створені за допомогою програми Sound Juicer, будуть збережені в папці (з іменем виконавця) всередині /home/username/Music/.

  Як оновити Windows 7 до Linux

Перетворення файлів OGG

На даний момент варто зазначити, що Sound Juicer перетворює аудіодоріжки в альбомах у формат OGG. Це формат з відкритим вихідним кодом, який має досить хорошу підтримку в багатьох різних операційних системах. Однак, якщо ви плануєте завантажувати свою музику в Google Play Music, Amazon Music чи інші, цей формат не підходить.

Sound Juicer не може зберегти в будь-якому іншому форматі, тому вам також потрібно буде встановити кодер. У Linux найкращим кодером для використання є FFmpeg. Він працює через командний рядок, але це найшвидший і найуніверсальніший інструмент для цієї роботи. Відкрийте термінал і встановіть FFmpeg на свій ПК.

Ubuntu

sudo apt install ffmpeg

Debian

sudo apt-get install ffmpeg

Arch Linux

sudo pacman -S ffmpeg

Fedora

sudo dnf install ffmpeg

OpenSUSE

sudo zypper install ffmpeg

Інші Linux

Потрібен FFMpeg на вашому ПК з Linux? Перейдіть на офіційний веб-сайт і дізнайтеся, як створити його з джерела. В іншому випадку знайдіть у диспетчері пакетів вашого дистрибутива «ffmpeg» та встановіть його.

  Як переглядати Reddit з робочого столу Linux за допомогою Giara

Тепер, коли FFmpeg подбали, поверніться до вікна терміналу та компакт-диска в каталог ~/Music на вашому ПК з Linux. У цьому прикладі наш музичний компакт-диск позначено як «Невідомий виконавець». Ваш може відрізнятися.

cd ~/Music

Далі скористайтеся командою LS, щоб відкрити вміст Музики. Знайдіть папку Artist, яка відповідає тому, що ви щойно зберегли в Sound Juicer.

ls

CD у папку виконавця.

cd Unknown  ArtistUnknown Title

Запустіть команду перетворення. Зверніть увагу, що це потрібно буде зробити для кожного окремого файлу. У нашому прикладі ми маємо 10 файлів OGG, тому FFmpeg потрібно конвертувати 10 окремих разів.

Примітка: не забудьте змінити «saved-track-file-name» та «new-track-file-name» на кожен файл, який ви хочете конвертувати.

ffmpeg -i saved-track-file-name.ogg new-track-file-name.mp3

Тепер, коли всі файли OGG є файлами MP3, можна безпечно видалити старі файли OGG:

rm *.ogg

Використовуючи підстановку, RM видалятиме лише файли з розширенням OGG. Нові файли MP3, згенеровані FFmpeg, залишаються на тому ж місці, що й оригінальні.