Як зберегти липкі нотатки в Linux за допомогою індикатора Stickynotes

Indicator Stickynotes — це програма для створення нотаток для збереження нотаток у Linux. Це дозволяє користувачам створювати графічні нотатки в стилі «замітка», які можна вставити на робочий стіл Linux.

У цьому посібнику ми розповімо, як встановити Indicator Stickynotes на робочий стіл Linux. Щоб використовувати це програмне забезпечення, вам потрібно використовувати Ubuntu, Arch Linux. Крім того, ви повинні створити програмне забезпечення з вихідного коду.

Встановлення Indicator Stickynotes на Ubuntu

Indicator Stickynotes працює на кожній версії Ubuntu завдяки добре підтримуваному особистому архіву пакетів. Цей PPA можна легко налаштувати та ввімкнути в Ubuntu, відкривши вікно терміналу та ввівши в нього таку команду.

sudo add-apt-repository ppa:umang/indicator-stickynotes

Після введення команди PPA у вікно терміналу вашого ПК Ubuntu з’явиться деякий текст. Цей текст є повідомленням від супроводжувача PPA і описує всі функції програмного забезпечення Indicator Stickynotes. Прочитайте повідомлення та дізнайтеся про програмне забезпечення, яке ви збираєтеся встановити. Коли ви закінчите читати інформацію на екрані, запустіть команду apt update.

sudo apt update

Запуск команди оновлення каже Ubuntu вийти та оновити всі джерела програмного забезпечення, які зараз є в системі, включаючи нове джерело програмного забезпечення Indicator Stickynotes. Нехай оновлення проходить своїм ходом. Коли це завершиться, запустіть команду оновлення.

sudo apt-get install upgrade -y

Після виконання команди оновлення завершіть процес, встановивши Indicator Stickynotes на свій ПК Ubuntu.

sudo apt install indicator-stickynotes -y

Встановлення Indicator Stickynotes на Arch Linux

Завдяки магії Arch Linux AUR, користувачі Arch, які бажають використовувати Indicator Stickynotes, можуть без проблем запрацювати. Запустіть вікно терміналу та виконайте наведені нижче дії, щоб воно запрацювало.

Примітка: під час встановлення Indicator Stickynotes через Arch AUR пам’ятайте, що помилки можуть зберігатися. Немає способу виправити ці помилки для Arch, оскільки це не цільова операційна система для програмного забезпечення.

Крок 1: в терміналі встановіть пакет Git і пакет Base-devel. Ці пакунки необхідно встановити заздалегідь, оскільки без них неможливо встановити пакет AUR вручну.

sudo pacman -S git base-devel

Крок 2. За допомогою інструмента Git зробіть останній знімок AUR інструмента Stickynotes Indicator.

git clone https://aur.archlinux.org/indicator-stickynotes.git

Крок 3. Перемістіть вікно терміналу з домашнього каталогу в нову папку indicator-stickynotes за допомогою команди CD.

cd indicator-stickynotes

Крок 4: Запустіть makepkg і згенеруйте новий пакет. Зрозумійте, що під час виконання цієї команди вам може знадобитися встановити залежності зі сторінки Indicator Stickynotes AUR вручну.

makepkg -si

Встановлення Stickynotes-індикаторів на інших дистрибутивах Linux

Програма Indicator Stickynotes в першу чергу призначена для Ubuntu. Причина, по якій ми можемо сказати, що це програма «тільки для Ubuntu», полягає в тому, що єдиний офіційний спосіб її встановлення — через Ubuntu PPA. З огляду на це, якщо вам подобається ідея використання Indicator Stickynotes, але не є користувачем Ubuntu, є спосіб змусити його працювати за допомогою вихідного коду.

Щоб встановити його через вихідний код, вам знадобиться остання версія Python, Git та інших залежностей.

Примітка: програма встановлення може автоматично встановлювати залежності, необхідні для використання Indicator Stickynotes. Тим не менш, якщо у вас виникли проблеми з роботою залежностей, ви можете зв’язатися з розробником на Github і запитати напряму, оскільки дистрибутиви Linux, відмінні від Ubuntu, офіційно не підтримуються.

Після встановлення всіх залежностей вам потрібно запустити Indicator Stickynotes, завантажити вихідний код за допомогою Git.

git clone https://github.com/umangv/indicator-stickynotes.git

Перемістіть термінал у папку вихідного коду за допомогою команди CD.

cd indicator-stickynotes

Запустіть сценарій setup.py і встановіть програму на свій ПК з Linux.

python setup.py

або

sudo chmod +x setup.py
./setup.py

Використання Indicator Stickynotes

Щоб написати нотатку за допомогою Indicator Stickynotes, запустіть програму. Після запуску програми у системному треї з’явиться значок наліпки. Щоб створити нову нотатку, клацніть правою кнопкою миші на значку та виберіть кнопку «Нова нотатка».

Вибір кнопки «нова нотатка» створює нову порожню нотатку на робочому столі Linux. У цій новій нотатці заповніть своє повідомлення. Коли ви задоволені повідомленням, натисніть значок «замок», щоб зберегти його на місці.

Бажаєте видалити нотатку? Розблокуйте нотатку, вибравши «значок замка», а потім натисніть кнопку закрити, щоб видалити її.

Запустіть індикатор Stickynotes під час запуску

Індикатор Stickynotes працює у фоновому режимі через системний трей Linux. Завдяки тому, що додаток завжди працює у фоновому режимі, дуже легко написати швидку нотатку в будь-який момент.

Хочете постійно тримати програму в системному треї? Подумайте про те, щоб налаштувати його для запуску, коли ви входите в систему через автозапуск. Щоб налаштувати автозапуск, відкрийте вікно терміналу та введіть наступне в терміналі.

mkdir -p ~/.config/autostart
cp /usr/share/applications/indicator-stickynotes.desktop ~/.config/autostart/