Як захистити частини документа Word від редагування

Якщо ви співпрацюєте над документом з кількома іншими людьми, завжди є ймовірність, що вміст, який ви хотіли б залишитися недоторканим, буде відредаговано. Захистіть себе від людської помилки, захистивши певні частини документа Word від редагування.

Захист конкретного вмісту в документі Word

Отже, ви готуєтеся надіслати свій документ Word, але хочете переконатися, що певні частини документа залишаються недоторканими. Замість того, щоб довіряти цьому, ви можете скористатися функцією, яка дозволяє зробити певні частини вашого вмісту доступними лише для читання, роблячи їх недоступними для редагування.

Спочатку відкрийте документ Word, який потрібно захистити, і перейдіть на вкладку «Перегляд».

Далі натисніть кнопку «Обмежити редагування».

Панель «Обмежити редагування» з’явиться в правій частині Word. Тут поставте прапорець «Дозволити лише цей тип редагування в документі».

Поставивши галочку, ви помітите, що спадне меню під ним стає доступним. Переконайтеся, що в меню вибрано «Без змін (лише читання)». Ви також помітите нову опцію «Винятки», але ми повернемося до неї пізніше.

Тепер вам потрібно буде вибрати частини документа, редагування яких ви бажаєте дозволити. Усі частини, які ви не виберете, залишаться доступними лише для читання. Перейдіть і виділіть текст, клацнувши та перетягнувши мишу по тексту. Якщо у вас є певний вміст у двох окремих розділах, які ви хочете залишити відкритими для редагування, утримуйте клавішу Ctrl, клацаючи й перетягуючи, щоб додати їх до вибору.

Після виділення тексту поверніться до панелі «Обмежити редагування» та поставте прапорець «Усі» в розділі «Винятки». Це дозволяє кожному, хто отримує документ, редагувати вибраний вміст. Якщо ви перебуваєте в мережі компанії і хочете дозволити лише певним людям редагувати вміст, виберіть «Інші користувачі» та введіть імена користувачів (зверніть увагу, що для цього потрібен доступ до центрального каталогу мережевих користувачів).

Нарешті, у розділі «Почати застосування» натисніть «Так, розпочати застосування захисту».

З’явиться вікно «Почати застосування захисту», яке попереджає вас, що документ не зашифрований і, отже, вразливий для зловмисників. Вам буде запропоновано ввести пароль. Зробіть це, а потім виберіть «ОК». Якщо ви вибрали певних людей, для яких дозволити редагувати, ви б замість цього вибрали параметр «Автентифікація користувача».

Тепер Word виділяє виділений текст, а також у дужках. Це ідентифікатор для користувачів, що це розділи, які можна редагувати.

На правій панелі ви також помітите нову опцію, яка дає змогу переходити від редагованого розділу до розділу, який можна редагувати. Все, що вам потрібно зробити, це натиснути «Знайти наступний регіон, який я можу редагувати».

Параметр «Показати всі регіони, які я можу редагувати» вказує на розділи, які можна редагувати, як випливає з назви. Якщо ви хочете видалити виділені елементи з тексту, зніміть прапорець біля пункту «Виділити регіони, які я можу редагувати».

Щоб зняти обмеження захисту для документа, натисніть «Зупинити захист» унизу панелі «Обмежити редагування».

Тепер ви можете безпечно надсилати документ для співпраці, не турбуючись про редагування певних частин, які в іншому випадку залишаться недоторканими.