Як захистити свій ПК з Windows 7 у 2020 році

Microsoft більше не підтримує Windows 7 з оновленнями безпеки. Іншими словами, Windows 7 тепер схожа на Windows XP — старіша операційна система, яка поступово накопичуватиме невиправлені діри в безпеці. Ось як зробити його максимально безпечним.

Ми рекомендуємо оновити до Windows 10. Насправді, ви все ще можете оновити Windows 7 до Windows 10 безкоштовно. Але якщо ви поки що використовуєте Windows 7, у нас є кілька порад щодо безпеки.

Бізнес-користувачі можуть платити за оновлення безпеки

Ми рекомендуємо компаніям та іншим організаціям платити за розширені оновлення безпеки, якщо вони все ще використовують Windows 7. Цей параметр недоступний для домашніх користувачів, і точна ціна оновлень залежить від того, чи є у вас Windows 7 Enterprise чи Windows 7 Professional.

Від’єднайте комп’ютер з Windows 7 від мережі

Навіть якщо з якоїсь причини вам потрібна Windows 7, не обов’язково використовувати її для всього. Якщо вам потрібна Windows 7 для взаємодії з певним апаратним пристроєм або запуску програмного забезпечення, яке не працює в Windows 10, ми рекомендуємо, якщо це можливо, тримати цей комп’ютер з Windows 7 поза мережею.

Шкідливі веб-сайти та інші мережеві атаки не будуть проблемою. Вашу систему Windows 7 не можна зламати та налаштувати проти інших пристроїв у вашій мережі. Вам не доведеться турбуватися про проблеми безпеки, якщо система Windows 7 відключена від небезпечного Інтернету.

  BDReader може похвалитися виявленням панелей для любителів коміксів [Windows]

The

Якщо вам потрібно запустити старішу програму, яка не працює в Windows 10, можливо, варто оновити її до Windows 10 і запустити цю старішу програму на віртуальній машині Windows 7 на робочому столі Windows 10. Майте на увазі, що більшість старих програм працюватимуть нормально в Windows 10, тому для більшості програм це не потрібно.

Ми знаємо, що багато людей продовжуватимуть використовувати Windows 7 та підключати її до Інтернету. Якщо так, у нас є кілька порад щодо безпеки, як заблокувати речі.

Запустіть підтримуване програмне забезпечення безпеки

Ми рекомендуємо запустити хороший засіб захисту від шкідливих програм, який все ще підтримує Windows 7. Переконайтеся, що він активно отримує оновлення.

Microsoft каже він більше не пропонує завантаження власного інструменту Microsoft Security Essentials, хоча MSE все ще здається доступні для завантаження на веб-сайті Microsoft. Можливо, Microsoft планує скоро припинити завантаження. Однак, якщо у вас інстальовано Microsoft Security Essentials, він продовжуватиме отримувати оновлення сигнатур зловмисного програмного забезпечення до 2023 року.

Інші компанії з програмного забезпечення безпеки все ще пропонують антивіруси, які підтримуються в Windows 7. Наприклад, Лайфхакер рекомендує Безкоштовний Bitdefender.

Що б ви не вибрали, ми також рекомендуємо Malwarebytes. Безкоштовна версія о Malwarebytes дозволить виконувати сканування вручну для видалення шкідливого та іншого небажаного програмного забезпечення з вашої системи, а також працює на Windows 7.

  Як закріпити командний рядок і PowerShell на панелі швидкого доступу в Windows

Корпорація Майкрософт відмовилася від свого інструменту безпеки EMET, який допомагає захистити від атак, на користь захисту від експлойтів, вбудованого в Windows 10. Проте програмне забезпечення для захисту від експлойтів вбудований в преміальна версія Malwarebytes.

Використовуйте безпечний браузер

Якщо ви все ще використовуєте Windows 7, вам точно слід уникати запуску Internet Explorer. Навіть у Microsoft є рекомендується вийти з Internet Explorer на більш сучасний, безпечний браузер.

Google Chrome все ще працює на Windows 7 і підтримуватиме його оновленнями безпеки принаймні 15 липня 2021 року.
Новий браузер Microsoft Edge, заснований на тому ж базовому коді, що й Chromium, також підтримує Windows 7 і буде принаймні до 15 липня 2021 року.
Mozilla Firefox все ще працює на Windows 7. Mozilla не повідомляє, як довго вона підтримуватиме Firefox у Windows 7.

Оскільки сама операційна система більше не отримує оновлень, ваше програмне забезпечення безпеки та веб-браузер набувають нового значення, блокуючи вас від загроз в Інтернеті.

Захистіть налаштування операційної системи

Якщо ви використовуєте Windows 7, вам обов’язково слід відвідати Windows Update і переконатися, що ви в курсі всіх оновлень, які Microsoft випустила для неї. Ми також рекомендуємо, щоб Windows Update автоматично перевіряла наявність оновлень. Корпорація Майкрософт може випустити особливо важливі оновлення для Windows 7 навіть після закінчення підтримки, так само, як і для Windows XP.

Також слідкуйте за оновленнями новин. Microsoft випустила важливе оновлення безпеки для Windows XP, яке вам довелося завантажити вручну ще в 2019 році.

  Як виправити помилку «Немає контексту OpenGL» під час запуску Minecraft у Windows 10

Поради щодо захисту вашого ПК з Windows такі самі, як і раніше. Залиште ввімкненими такі важливі функції безпеки, як контроль облікових записів користувачів і брандмауер Windows.

Уникайте натискання дивних посилань у спам-листах або інших дивних повідомленнях, надісланих вам — це особливо важливо, якщо врахувати, що в майбутньому буде легше використовувати Windows 7. Уникайте завантаження та запуску дивних файлів.

Видаліть (і оновіть) встановлені програми

Windows 7 була випущена дуже давно, тому у вас може бути досить багато програм, які вам насправді не потрібні. Що ще гірше, вони можуть бути застарілими.

Наприклад, старі версії плагінів браузера, як-от Java, Adobe Flash, Adobe Reader і QuickTime, потенційно вразливі для атак. Перегляньте список встановлених програм на панелі керування Windows 7 і видаліть усі програми, які ви не використовуєте.

Переконайтеся, що всі програми, які ви використовуєте, також оновлені до останніх доступних версій. Наприклад, якщо у вас все ще встановлена ​​стара версія WinRAR, вам потрібно оновити її вручну, інакше ваш ПК може бути вразливим до шкідливих архівів ACE.

Тут немає срібної кулі. Windows 7 з часом стане все небезпечнішою, оскільки будуть виявлені недоліки. Однак точні атаки, яким уразлива Windows 7, залежатимуть від того, які недоліки безпеки будуть виявлені, наскільки вони серйозні та наскільки легко ними скористатися.

Ви можете продовжувати використовувати Windows 7, і вона все одно працюватиме нормально — з деякими повідомленнями. Тільки майте на увазі, що Microsoft вимила руки з латання дір у безпеці на вашому комп’ютері. Ми любимо Windows 7, але її час минув.