Як захистити свій браузер

Викрадення веб-переглядача, здається, зростає швидкими темпами. Це зловмисне програмне забезпечення, яке змінює та модифікує налаштування веб-переглядача та переспрямовує на інші веб-сайти чи пошукові системи без вашого дозволу.

І одним із поширених викрадачів браузера є «перенаправлення пошуку Yahoo».

Якщо ви користуєтеся Google Chrome, але постійно перенаправляєтесь до пошукової системи Yahoo, швидше за все, зловмисник браузера втручається в налаштування вашого веб-браузера.

Згідно з рутинним розслідуванням Cyble Research and Intelligence Lab (CRIL), у 2022 році понад 2 мільйони користувачів постраждали від зловмисників браузера. Це майже половина користувачів Інтернету, які переглядають Інтернет.

Це показує, наскільки поширеною є ця атака. Yahoo є популярною пошуковою системою, але кілька зловмисників браузера, як-от istartsurf, outsurfing і istart123, перенаправляють пошукові запити користувача на підроблену версію пошукової системи Yahoo або вставляють запропоновані пошукові запити чи результати пошуку в пошукову систему, перенаправляючи та вводячи користувачів в оману.

У цьому блозі ми дізнаємося більше про вірус перенаправлення Yahoo, його призначення та те, як його можна виправити різними методами.

Що таке вірус Yahoo Redirect?

Вірус перенаправлення Yahoo або атака перенаправлення Yahoo – це потенційно небажана програма (PUP) із шкідливими та загрозливими функціями, як-от захоплення веб-браузера комп’ютера користувача.

Коли ваш браузер автоматично переспрямовує на пошукову систему Yahoo, це, швидше за все, тому, що на вашому комп’ютері встановлено шкідливу програму або розширення веб-браузера. Цей напад часто призводить до:

➡️ Часті збої на сайті

➡️ Уповільнення комп’ютера

➡️ Витік ресурсів

Перенаправлення Yahoo проникає в браузери та комп’ютери кількома способами. Найчастіше вірус встановлюється автоматично або витісняється потенційно небажаним файлом чи програмою, яка змінює записи реєстру Windows. Це встановлює пошук Yahoo як домашню сторінку вашого браузера за замовчуванням або нову вкладку в кожному браузері на вашому комп’ютері.

Таким чином, ось деякі ознаки, які можуть допомогти вам визначити, чи ваш ноутбук або персональний комп’ютер уражений вірусом перенаправлення або атакою Yahoo:

 • Браузер переспрямовує на небажані веб-сайти: зловмисне програмне забезпечення може заволодіти веб-браузером вашого комп’ютера та перенаправляти ваші пошуки на небажані веб-сайти. Наприклад, припустімо, що ваш браузер автоматично перенаправляє вас на сторінку пошуку Yahoo. У такому випадку шкідливі веб-сайти, які ви не збиралися відвідувати, або бачите нерелевантну рекламу та спливаючі вікна, це ознака зараження шкідливим програмним забезпеченням і присутності вірусу перенаправлення Yahoo.
 • Низька продуктивність комп’ютера. Якщо ви помітили раптове зниження швидкості чи продуктивності комп’ютера, і він працює повільніше, ніж зазвичай, це може бути пов’язано з наявністю зловмисного програмного забезпечення, оскільки зловмисне програмне забезпечення уповільнює роботу або змушує ваш пристрій не реагувати. Крім того, часті збої або зависання вказують на зараження вірусом перенаправлення Yahoo або шкідливим програмним забезпеченням.
 • Небажані спливаючі вікна: поява небажаної реклами та спливаючих вікон також є ознакою атаки перенаправлення Yahoo. Ці спливаючі вікна можуть бути пов’язані з Yahoo або іншими пошуковими системами, такими як Google, або зовсім не пов’язаними службами та продуктами. Поява великої кількості нерелевантних спливаючих вікон і реклами, пов’язаних із Yahoo, є ознакою атаки перенаправлення Yahoo.
 • Підозрілі програми: іноді зловмисне програмне забезпечення встановлює додаткові програми та програми без вашого відома, які можуть бути замасковані під безпечне та законне програмне забезпечення. Однак ці програми та програмне забезпечення можуть бути зловмисним програмним забезпеченням, призначеним для викрадення конфіденційної особистої інформації або виконання шкідливих дій. Якщо ви помітили незнайомі програми, які не встановлювали на своєму пристрої, це може бути ознакою зараження шкідливим програмним забезпеченням.
 • Зміни налаштувань вашого веб-переглядача. Зловмисне програмне забезпечення може без вашого дозволу змінити налаштування та конфігурацію вашого веб-переглядача, як-от налаштування домашньої сторінки, установити несхвалені розширення або змінити пошукову систему за умовчанням на шкідливі веб-сайти. Якщо ви помітили такі зміни, які не вносили самі, швидше за все, ваш комп’ютер заражений вірусом перенаправлення Yahoo.

У більшості випадків вірус перенаправлення Yahoo або зловмисне програмне забезпечення потрапляє на ваш комп’ютер через встановлення інших додаткових компонентів або програмного забезпечення. Таким чином, встановлення пакетного програмного забезпечення, безкоштовних програм або програм сторонніх розробників часто призводить до завантаження компонентів у популярних веб-переглядачах і пошукових системах, таких як Google або Yahoo, для зміни налаштувань Інтернету.

Але яка саме мета цих атак перенаправлення Yahoo? Давай дізнаємось.

Причини атаки перенаправлення Yahoo

Ось кілька причин і цілей, чому кіберзлочинці викрадають ваш комп’ютер за допомогою вірусу перенаправлення Yahoo:

#1. Шахрайство з оптимізації пошукових систем (SEO) або збільшення трафіку

Однією з основних цілей атаки перенаправлення Yahoo є зміна налаштувань браузера, які перенаправляють користувачів на шкідливі веб-сайти, маніпулюючи онлайн-трафіком і рейтингом пошукових систем.

Таким чином, переспрямування користувачів на ці веб-сайти штучно підвищує рейтинг сайту в пошуковій системі, дозволяючи їм отримати вищу позицію на сторінці результатів пошукової системи (SERP).

#2. Шкідлива реклама

Як правило, власник зловмисного ПЗ перенаправляє користувачів на веб-сайти, які вони хочуть просувати, що приносить дохід від реклами.

Таким чином, кіберзлочинці використовують атаку Yahoo redirect hijack, щоб перенаправляти користувачів на шкідливі веб-сайти, які показують багато реклами, щоб отримати дохід за допомогою реклами з оплатою за клік.

#3. Встановлення шкідливих програм

Кілька варіантів вірусу перенаправлення Yahoo призначені для встановлення шкідливого програмного забезпечення на комп’ютері користувача.

Перенаправляючи користувачів на веб-сайти, які містять зловмисне програмне забезпечення, кіберзлочинці заражають комп’ютер користувача такими типами зловмисного програмного забезпечення, як трояни чи віруси, щоб отримати зловмисний і неавторизований доступ до системи.

#4. Фішингові шахрайства

Іншою поширеною причиною або метою атаки перенаправлення Yahoo є введення в оману користувачів, щоб вони надали свої особисті дані чи інформацію.

Кіберзлочинці перенаправляють користувачів на схожі на вигляд, але підроблені веб-сайти, такі як Yahoo Finance або Yahoo Mail, обманом змушуючи їх ввести свої облікові дані, щоб викрасти їхні паролі, імена користувачів та інші конфіденційні дані.

#5. Відстеження даних

У той же час багато кіберзлочинців і зловмисників веб-переглядачів здійснюють відстеження даних у фоновому режимі браузера користувача.

Це робиться для вилучення системних даних і даних веб-перегляду, конфіденційних облікових даних для входу та інформації, що зберігається в програмах для зловмисних цілей.

Як усунути атаку перенаправлення Yahoo?

Нижче наведено кілька методів виправлення або видалення вірусу перенаправлення Yahoo з комп’ютера.

#1. Змініть пошукову систему за умовчанням

Найчастіше, коли ви встановлюєте ненадійні та схематичні програми з невідомих джерел, вони встановлюють пошукову систему Yahoo за замовчуванням під час встановлення програми. У таких випадках вам просто потрібно знову змінити пошукову систему вручну.

Таким чином, хоча переспрямування на пошукову систему Yahoo після встановлення схематичного програмного забезпечення не є ознакою вірусу перенаправлення Yahoo, зміна налаштувань пошукової системи за умовчанням може допомогти вам повернутися до браузера за умовчанням.

Усі провідні веб-браузери мають такі схожі кроки для зміни пошукової системи за умовчанням:

 • По-перше, у поточному веб-переглядачі відкрийте спадне меню.
 • Перейдіть до «Налаштування» («Параметри» у випадку браузера Safari).
 • Натисніть «Пошук» («Пошукова система» у випадку Google Chrome).
 • Встановіть відповідну пошукову систему за замовчуванням.

#2. Позбудьтеся непотрібних розширень

Одним із попередніх кроків, які ви можете зробити, щоб уникнути проблеми перенаправлення Yahoo, є видалення непотрібних і небажаних розширень.

Ці розширення можуть бути заражені вірусами, такими як вірус перенаправлення Yahoo, і видалення їх із веб-браузера може допомогти вам усунути проблему викрадення перенаправлення Yahoo.

Щоб видалити небажані та підозрілі розширення веб-переглядача з пошукової системи Chrome, виконайте наведені нижче дії.

 • Натисніть три вертикальні крапки у верхньому правому куті сторінки веб-переглядача Chrome.

 • Натисніть «Налаштування» > «Розширення».

 • Перевірте розширення веб-переглядача, якими ви більше не користуєтеся або здається вам незнайомими.
 • Натисніть «Видалити», щоб видалити розширення з веб-переглядача.

Після того, як ви видалите непотрібні розширення, перевірте, чи ви все ще стикаєтеся з проблемою переспрямування Yahoo, чи її видалено.

#3. Відновити налаштування браузера за замовчуванням

Якщо наведені вище два рішення не допомогли, ви можете спробувати відновити або скинути налаштування браузера за замовчуванням.

Скидання налаштувань браузера Chrome до початкових налаштувань за замовчуванням допоможе вам скинути пошукову систему, стартову сторінку, закріплені вкладки та сторінку нової вкладки. Крім того, він очищає тимчасові дані, наприклад файли cookie, і вимикає всі розширення. Однак не хвилюйтеся; це не очищає вашу історію, вибране та збережені паролі.

Щоб скинути налаштування браузера за замовчуванням, виконайте такі дії:

 • На вкладці веб-переглядача Chrome натисніть три вертикальні крапки у верхньому правому куті.
 • Натисніть «Налаштування».

 • Натисніть «Скинути налаштування» в лівому куті екрана.
 • Натисніть на екрані опцію «Скинути налаштування до початкових значень за замовчуванням».

 • На екрані відобразиться діалогове вікно підтвердження з докладним описом компонентів, які буде відновлено до початкового стану за замовчуванням, якщо ви продовжите процес скидання. Натисніть кнопку «Скинути налаштування», щоб продовжити та завершити відновлення.

Цей крок допоможе відновити початкові налаштування веб-переглядача, видалити непотрібні розширення та усунути атаку перенаправлення Yahoo.

#4. Якщо ви використовуєте антивірус McAfee

Більшість користувачів стикаються з проблемою переспрямування Yahoo під час використання антивірусного програмного забезпечення McAfee.

Незважаючи на те, що користувачі ніколи не погоджувалися і не підписувалися з McAfee на зміну пошукової системи, програмне забезпечення все одно змінює пошукову систему з Google на Yahoo.

Якщо ви користуєтеся антивірусом McAfee і стикалися з переспрямуванням Google на Yahoo, ось можлива причина, чому це може статися.

Коли McAfee WebAdvisor оновлюється, він перевіряє, чи пошукова система веб-переглядача за замовчуванням налаштована на Secure Search by Yahoo. Якщо ваш браузер використовує іншу пошукову систему, наприклад Google, McAfee WebAdvisor змінює її на пошукову систему Yahoo, якщо ви ввімкнули безпечний пошук.

Ви можете запобігти перенаправленню Yahoo, знявши прапорець у діалоговому вікні повідомлення, яке періодично з’являється. Знявши прапорець, натисніть кнопку «Готово».

Джерело: mcafee.com

«Так, увімкнути безпечний пошук після перезапуску браузера» попередньо вибрано за умовчанням. Скасування вибору дозволить уникнути проблеми переспрямування Yahoo.

Поради, як уникнути атаки перенаправлення Yahoo

Ось кілька важливих порад щодо захисту комп’ютера та веб-браузера від атаки перенаправлення Yahoo:

#1. Регулярно оновлюйте антивірусне програмне забезпечення

Антивірусне програмне забезпечення захищає ваш комп’ютер і веб-переглядач від зараження зловмисним програмним забезпеченням і викрадення веб-переглядача, як-от вірус перенаправлення Yahoo. Однак вони можуть робити це ефективно, лише якщо ви постійно оновлюєте їх останніми версіями.

Тому регулярно оновлюйте антивірусне програмне забезпечення, щоб забезпечити максимальний захист і безпеку від атак зловмисного програмного забезпечення та останніх загроз безпеці.

Важливо остерігатися натискання зловмисних посилань і стати жертвою фішингу, щоб захистити конфіденційні дані та інформацію для входу від викрадення.

Тому переконайтеся, що ви не натискаєте посилання з невідомих джерел, особливо на платформах соціальних мереж і в електронних листах.

#3. Використовуйте надійні паролі

Надійний, складний пароль, який важко вгадати, захищає ваш обліковий запис в Інтернеті, включно з обліковим записом Yahoo, від атак і зламу останніми загрозами кіберзлочинців.

Пароль вашого облікового запису має містити принаймні 8 символів і складатися з комбінації цифр, спеціальних символів, малих і великих літер. Крім того, також важливо уникати використання одного пароля для кількох облікових записів і постійно змінювати та оновлювати свій пароль замість того, щоб використовувати той самий пароль протягом більш тривалого періоду часу.

#4. Увімкніть двофакторну автентифікацію

Двофакторна автентифікація, або 2FA, додає додатковий рівень безпеки, вимагаючи від вас ввести другу форму перевірки або фактор автентифікації, якою може бути одноразовий пароль, таємне запитання, біометрія тощо під час доступу до вашого облікового запису.

Увімкнення 2FA ускладнює доступ хакерів і кіберзлочинців до вашого системного облікового запису, навіть якщо вони зламають ваш пароль, захищаючи конфіденційну інформацію.

#5. Оновлюйте веб-переглядач

Кіберзлочинці часто націлюються на веб-браузери, оскільки браузери є звичайним способом доступу користувачів до Інтернету.

Тому важливо підтримувати свій веб-браузер в актуальному стані з його останньою версією. Тому переконайтеся, що ви оновили патчі безпеки свого комп’ютера, щоб захистити свій комп’ютер/ноутбук від зараження зловмисним програмним забезпеченням, наприклад вірусом перенаправлення Yahoo.

#6. Запобігайте завантаженню програмного забезпечення з невідомих джерел

Завантаження програмного забезпечення є ще одним поширеним способом поширення шкідливих вірусів і інфекцій у браузерах і на пристроях кіберзлочинцями.

Ви повинні завантажувати програмне забезпечення та встановлювати програми лише з надійних джерел, таких як офіційний веб-сайт розробника програмного забезпечення, оскільки їх завантаження з невідомих і менш надійних джерел підвищує ймовірність їх зараження шкідливим програмним забезпеченням.

Заключні слова

Атака перенаправлення Yahoo – це поширений зловмисник веб-переглядача, який захоплює веб-переглядачі та системи зі зловмисною метою, збільшуючи онлайн-трафік на зловмисному веб-сайті, незаконно генеруючи дохід від реклами або викрадаючи конфіденційні дані та облікові дані через несанкціонований доступ до облікового запису.

Це також погіршує та уповільнює роботу комп’ютера, ставлячи під загрозу ваш досвід перегляду, безпеку в Інтернеті та конфіденційність.

Тому переконайтеся, що ви вживаєте профілактичних заходів, використовуючи надійні паролі, увімкнувши двофакторну автентифікацію, оновлюючи програмне забезпечення та веб-переглядач, уникаючи натискання підозрілих посилань або завантаження програмного забезпечення з ненадійних джерел.

Якщо ви коли-небудь зіткнетеся з вірусною атакою перенаправлення Yahoo, переконайтеся, що ви використовуєте цей блог, щоб видалити вірус зі свого комп’ютера та насолоджуватися безпечним і надійним переглядом.

Далі прочитайте, як можна виправити помилку ERR Connection Closed у Google за допомогою цих цінних порад.