Як захистити свої пристрої під час сильної спеки

У спекотний день прохолода є обов’язковою. Але як щодо вашої технології? Ваш комп’ютер чи ноутбук не можуть випити приємного холодного напою, і в багатьох випадках ви застрягли за комп’ютером у певному місці вдома.

Екстремальна спека негативно впливає на ваше обладнання, тому важливо вживати заходів, щоб ваші пристрої не охолоджувалися.

Вплив сильної спеки на електронні пристрої

Коли електронні компоненти, як-от конденсатори, діоди, двигуни та батареї, використовуються в телефонах, ноутбуках, проекторах та інших пристроях, вони, як правило, виділяють тепло. Це відбувається через передачу струму, тертя від рухомих частин, хімічні реакції та перетворення різних форм енергії.

Оскільки виділення тепла є неминучим, більшість електронних пристроїв покладаються на розсіювання тепла, вентилятори, радіатори та інші механізми охолодження для безпечної та ефективної роботи. Однак, коли температура занадто висока, цих механізмів може бути недостатньо, щоб уберегти ваші гаджети від перегріву.

Автор зображення: raspberrypi.com

Наприклад, Huawei знайдено що використання комп’ютера чи телефону в жаркому середовищі зменшить ефективність розсіювання тепла. Це означає, що вашому пристрою буде важко розподілити вироблене тепло; натомість тепло може накопичуватися та з часом пошкодити ваш пристрій.

Імовірність того, що ваш пристрій або його компоненти погіршаться, сповільняться, перегріються, згорять або вийдуть з ладу, зростає з температурою.

Звичайно, вам не вдасться повністю уникнути сильної спеки, особливо якщо ви живете в теплих країнах або там, де ви зараз літо. Тим не менш, є речі, які ви можете зробити, щоб захистити свої пристрої від впливу сильної спеки.

1. Тримайте свої пристрої подалі від джерел тепла

Хоча це здається досить очевидним, головним заходом є тримати свої гаджети подалі від джерел сильного тепла. Більшість електроніки найкраще працюють при кімнатній температурі.

Уникайте використання пристроїв на вулиці під прямими сонячними променями або біля печей і камінів. Перемістіть своє робоче місце, якщо воно знаходиться ближче до вікна, а сонце падає прямо на ваші гаджети. Якщо вам потрібно користуватися телефоном, маршрутизатором Wi-Fi, комп’ютером або пристроєм на вулиці, спробуйте зробити це в тіні.

Намагайтеся не використовувати свої пристрої в години пік, коли погода найспекотніша. Крім того, не залишайте свої пристрої в автомобілі, навіть якщо вони вимкнені, оскільки температура може піднятися до небезпечного рівня.

2. Правильна вентиляція

Більшість пристроїв можуть витримувати високі температури, якщо вони добре провітрюються. Розміщуйте стаціонарні пристрої, як-от маршрутизатори, комп’ютери та ігрові консолі, у добре провітрюваних приміщеннях — не за меблями чи в тісних місцях.

Уникайте розміщення пристроїв на подушках, килимах та інших м’яких поверхнях, які можуть перешкоджати потоку повітря. Замість цього використовуйте підставку або охолоджуючу площадку для ноутбука або планшета. Якщо ви використовуєте захисний футляр, переконайтеся, що він дозволяє вашому пристрою дихати.

Регулярно перевіряйте та видаляйте пил у своїх пристроях. Зайвий пил або ворсинки, що потрапляють у вентиляційні отвори вашого комп’ютера, можуть перешкоджати роботі вентиляторів, збільшуючи ризик перегріву.

3. Використовуйте високоякісні захисні футляри

Використання захисного футляра зі шкіри, пластику або піни на вашому пристрої буде схоже на надягання додаткових шарів одягу. Ви носите додаткові шари товстого одягу, коли погода спекотна?

Якщо вам потрібно використовувати захисний чохол, переконайтеся, що він виготовлений із термостійких матеріалів, таких як гума, метал або силікон. Вибирайте футляри з відповідними вентиляційними отворами, щоб тепло могло розсіюватися.

4. Вимикайте пристрої, коли вони не використовуються

Якщо ви не використовуєте пристрій, вимкніть його. Це тому, що фонові процеси можуть спричинити нагрівання ваших пристроїв.

Навіть якщо ви не можете вимкнути їх, ви можете перевести їх у сплячий режим або режим польоту — що завгодно, щоб зменшити виділення тепла та споживання електроенергії. Найкраще економити енергію, оскільки заряджання в жаркому середовищі може призвести до перегріву та пошкодження. Деякі пристрої навіть мають вбудовані функції, які обмежують зарядний струм і швидкість під час високої температури.

Або вимкніть фонові процеси або непотрібні програми та функції.

5. Слідкуйте за температурою своїх пристроїв

Якщо ви перебуваєте в жаркому середовищі, візьміть за звичку перевіряти свої пристрої на ознаки перегріву, як-от надмірне тепло чи дивні запахи гару. Крім того, ви можете скористатися програмою моніторингу температури або вбудованим у пристрій програмним забезпеченням моніторингу, щоб перевірити безпеку ваших електронних компонентів.

Якщо ваш пристрій нагрівається, припиніть його використовувати або вимкніть і дайте йому охолонути. Ви також можете використовувати охолоджувальні програми та аксесуари, щоб допомогти охолодити свій пристрій.

Охолоджуйте свої пристрої

Сильна спека може пошкодити ваші пристрої та вплинути на їх функціональність і довговічність. Дотримуючись цих порад, ви зможете охолодити свої пристрої та захистити їх від перегріву.