Як захистити мережу WiFi від хакерів (10 способів) – 2023

Сьогодні Інтернет є нашою основною потребою, оскільки він використовується в усіх сферах, таких як бізнес, банківська справа, освіта, розваги, маркетинг, реклама тощо. Бездротовий Інтернет є більш популярним видом Інтернету.

Wi-Fi є найпоширенішим методом бездротового Інтернету. Він використовує радіохвилі для передачі даних. Бездротова мережа зменшує накладні витрати на дроти та обслуговування. Але з традиційною дротовою мережею комусь було важко вкрасти вашу пропускну здатність.

Але коли йдеться про бездротові мережі та Інтернет, важливі заходи безпеки. Під час доступу до Інтернету наша мережа також витікає з наших особистих даних та інформації, як-от IP-адреса, mac-адреса тощо. Тому в такому випадку найкращим рішенням є використання будь-якої безпечної мережі VPN. Докладніше про це дізнайтеся більше тутяк vpn дійсно захищає вашу мережу.

Але коли справа доходить до локальних мереж, таких як домашня, головна проблема бездротової мережі полягає в тому, що люди можуть проникнути у вашу мережу та використовувати Інтернет за допомогою вашого з’єднання WiFi, коли вони знаходяться поблизу вашого дому, або навіть ваші сусіди можуть витрачати вашу пропускну здатність. У цій ситуації найкращим варіантом буде заблокувати невідомі пристрої від Wi-Fi.

Ця проблема призведе до збільшення рахунку, зниження швидкості Інтернету, а також зламу ваших персональних комп’ютерів. Якщо ви використовуєте бездротове підключення до Інтернету і не знаєте, як захистити мережу WiFi від хакерів, не хвилюйтеся. У цій статті ми пояснили кілька порад щодо захисту від несанкціонованого доступу.

Дивовижні поради щодо захисту мережі WiFi від хакерів.

1. Створіть унікальний пароль для свого WIFI-роутера.

Кожен маршрутизатор має ім’я користувача та пароль за умовчанням, які використовуються для входу в меню конфігурації маршрутизатора. Облікові дані за замовчуванням можна легко знайти в Google і зазвичай це «admin» і «password».

Тому важливо змінити його, щоб ніхто не міг вносити зміни у налаштування вашої мережі та ефективно захистити вашу мережу WiFi від хакерів.

Щоб змінити пароль маршрутизатора WiFi, виконайте наведені нижче дії.

Крок 1. Відкрийте налаштування маршрутизатора, ввівши 198.168.1.1 або 192.168.0.1 в адресний рядок браузера.

Крок 2. Потім увійдіть у свій маршрутизатор, використовуючи ім’я користувача та пароль. Ім’я користувача та пароль наведено в посібнику до маршрутизатора, і вони відрізняються для кожного виробника маршрутизатора. Якщо ви загубили посібник із маршрутизатора, ви можете знайти пароль маршрутизатора за умовчанням у Google.

Крок 3. Після входу в систему маршрутизатора змініть ім’я користувача та пароль за замовчуванням для маршрутизатора в налаштуваннях адміністрування, щоб ніхто не мав прямого доступу до маршрутизатора.

2. Фільтр Mac-адреси.

Кожен пристрій, який підключається до Інтернету, як-от комп’ютер, ноутбук, мобільний телефон тощо, має унікальну MAC-адресу Media Access Control або фізичну адресу.

Для підвищення безпеки вашої бездротової мережі ми можемо додати Mac-адреси всіх наших пристроїв на сторінку налаштувань маршрутизатора, щоб лише вказані пристрої могли підключатися до нашої мережі WiFi.

Таким чином ми можемо захистити мережу WiFi від хакерів і інтернет-викрадачів, які використовують багато методів для автоматичного підключення до WiFi.


Як отримати Mac-адресу вашого пристрою?

  • Для ПК – відкрийте командний рядок, ввівши cmd у рядок пошуку. Введіть ipconfig/all у командному рядку та натисніть enter. Тепер ви побачите фізичну адресу свого пристрою.
  • Для мобільних пристроїв – ви можете знайти MAC-адреси мобільних телефонів у розділі «Налаштування».

3. Зашифруйте свою мережу.

Щоб захистити мережу Wi-Fi від хакерів і викрадачів даних, вам слід зашифрувати її за допомогою параметрів безпеки бездротової мережі на сторінці налаштувань маршрутизатора. Метод шифрування, доступний для налаштувань бездротового зв’язку, включає WEP, WPA та WPA2 (захищений Wi-Fi доступ до версії 2).

WEP забезпечує базове шифрування. Тому він менш безпечний, але також сумісний з різними пристроями. WPA2 є більш безпечним, але сумісний із пристроями, починаючи з 2006 року. Якщо ви використовуєте новий пристрій, використовуйте налаштування WPA2 і використовуйте фразу, яка є комбінацією цифрових і буквено-цифрових символів для доступу до мережі.

4. Налаштуйте діапазон мережі WiFi.

Якщо ви живете в невеликому будинку або квартирі, ви можете зменшити радіус дії маршрутизатора, щоб захистити його від несанкціонованого доступу. Ми можемо зменшити радіус дії вашого маршрутизатора, змінивши режим маршрутизатора на 802.11g замість 802.11n або 802.11b. Ви також можете спробувати помістити маршрутизатор у ящик або ящик, щоб зменшити його радіус дії.

5. Оновіть інфраструктуру маршрутизатора WiFi.

Ви повинні використовувати останню версію фреймворку маршрутизатора. Для цього вам слід періодично перевіряти сайт виробника, щоб оновити версію фреймворку. Ви можете перевірити поточну версію фреймворку маршрутизатора за адресою 192.168.*. з інформаційної панелі маршрутизатора.

Також перевірте: – Як збільшити швидкість/потужність сигналу WiFi

6. Увімкніть брандмауер маршрутизатора.

Більшість користувачів використовують брандмауер Windows на своїх ПК для захисту від несанкціонованого доступу через мережу. Але з мобільними пристроями в мережах WIFI стає дуже важливим мати ще один рівень захисту.

Отже, ви повинні ввімкнути брандмауер у своєму маршрутизаторі. Більшість якісних маршрутизаторів мають вбудовані налаштування брандмауера. Ви можете ввімкнути його, увійшовши у свій маршрутизатор і перейшовши до налаштувань безпеки. Якщо ваш маршрутизатор не має вбудованого брандмауера, ви також можете завантажити різні сторонні програмні засоби для цього.

7. Змініть назву SSID мережі.

SSID нашого бездротового маршрутизатора попередньо визначено відповідно до марки маршрутизатора, який ми використовуємо. Отже, SSID розкриває марку маршрутизатора, який ви використовуєте, що розкриває всю інформацію за замовчуванням для вашої мережі та її вразливості.

Тому вам слід завжди змінювати SSID вашої мережі Wi-Fi, щоб зробити її більш безпечною. Цей параметр знаходиться під основним налаштуванням бездротового зв’язку на сторінці налаштувань маршрутизатора. Не використовуйте особисту інформацію як назву SSID.

8. Вимкніть гостьові мережі.

Більшість маршрутизаторів пропонують функцію додавання гостьової мережі, щоб дозволити тимчасовим користувачам підключатися до WiFi і мати доступ до Інтернету, не повідомляючи їм справжній пароль вашої мережі або не надаючи їм постійного доступу до неї.

Але ви повинні вимкнути його, щоб зробити свій Wi-Fi більш безпечним, оскільки люди в зоні дії вашої мережі Wi-Fi також можуть використовувати гостьову мережу та, ймовірно, зловживати нею.

9. Вимкніть WPS.

WPS або захищена система WiFi — це техніка підключення до мережі WiFi без пароля. Все, що вам потрібно зробити, це натиснути фізичну кнопку на маршрутизаторі та на пристрої, щоб миттєво встановити з’єднання, або ввести PIN-код WPS.

Це означає, що кожен, хто має фізичний доступ до вашого маршрутизатора, може підключитися до мережі. Крім того, пін-код не дуже безпечний і може бути зламаний за кілька годин. Тому бажано вимкнути його, щоб захистити мережу WiFi від хакерів.

10. Приховайте свій WiFi SSID.

Найкращий спосіб приховати свою мережу Wi-Fi від інших – це не транслювати SSID. Припустімо, ви хочете додати пристрій, введіть SSID і пароль на пристрої. Оскільки мережа не відображається під час сканування та пошуку Wi-Fi, сумнівно, що хакери чи зловмисники націлені на неї.

Читайте також: – Найкращий високошвидкісний маршрутизатор Wi-Fi

Підсумовуючи, ніколи не можна бути надто безпечним із технологіями. Тому радимо вжити всіх необхідних заходів, щоб ваша домашня та офісна мережа Wi-Fi була максимально безпечною. Якщо у вас є пропозиції щодо захисту мережі WiFi від хакерів, поділіться ними з нами в коментарях нижче.