Як запустити SpeedTest з терміналу Linux

| | 0 Comments| 2:14 PM
Categories:

Speedtest.net — це зручний інструмент для адміністраторів та ентузіастів серверів Linux, оскільки він допомагає їм швидко тестувати ping, пропускну здатність та іншу інформацію про мережу, не маючи веб-сайту. Тим не менш, незважаючи на хороший веб-сайт Speedtest.net, він не дуже корисний, якщо ви намагаєтеся перевірити інтернет-з’єднання віддаленого сервера і не маєте доступу до веб-браузера.

Представляємо Speedtest-cli: це утиліта командного рядка, яка дозволяє запускати Speedtest з терміналу Linux. Він робить усе, що робить веб-сайт Speedtest, але з аргументами команд Linux. Щоб інсталювати це програмне забезпечення, вам знадобиться остання версія мови програмування Python.

Встановіть Speedtest-cli

Speedtest-Cli можна встановити через багато різних джерел програмного забезпечення Linux. Він також доступний через вихідний код або інструмент Python Package.

Ubuntu

sudo apt install speedtest-cli

Debian

sudo apt-get install speedtest-cli

Arch Linux

Користувачам Arch, які бажають інсталювати Speedtest-cli, потрібно буде спочатку ввімкнути сховище програмного забезпечення «Спільнота» у /etc/pacman.conf. Щоб активувати, запустіть термінал і відкрийте pacman.conf за допомогою Nano.

sudo nano /etc/pacman.conf

Прокрутіть униз і знайдіть «Спільнота». Видаліть усі екземпляри # перед «Спільнота», а також рядки під ним. Після видалення символів # натисніть Ctrl + O, щоб зберегти зміни, і вийдіть із Nano за допомогою Ctrl + X.

Повторно синхронізуйте свій Pacman, щоб увімкнути репозиторію спільноти.

sudo pacman -Syy

Коли представник спільноти запущений і працює на вашому ПК Arch Linux, встановіть утиліту speedtest-cli.

sudo pacman -S speedtest-cli

Fedora

sudo dnf install speedtest-cli -y

OpenSUSE

sudo zypper install speedtest-cli

Загальні Linux через Python PIP

Якщо ви не можете отримати утиліту Speedtest-cli, ви зможете запустити її за допомогою Python і PIP. Щоб розпочати встановлення, відкрийте вікно терміналу та переконайтеся, що у вас є остання версія Python і Pip. Коли ви визначите, що на вашому ПК Linux працює найновіша версія Python і Pip, інсталюйте Speedtest-cli за допомогою такої команди.

  Як встановити 0 AD на Linux

Примітка: не намагайтеся використовувати sudo під час встановлення, оскільки це зіпсує ваше середовище розробки Python.

pip install speedtest-cli

Загальні Linux через збірку з джерела

Перейти на маршрут Python Pip у загальних дистрибутивах Linux зазвичай є найпростішим способом запустити його, якщо ваш дистрибутив Linux не піклується про програмне забезпечення. Однак, якщо PIP не працює, є інше рішення: створення з джерела.

Перш ніж інсталювати Speedtest-cli через вихідний код Github, встановіть мову програмування Python, а також інструмент Git. Потім скористайтеся командою git clone, щоб отримати код.

git clone https://github.com/sivel/speedtest-cli.git

Перемістіть свій термінал у папку коду speedtest-cli та оновіть дозволи вмісту.

sudo chmod +x *

Запустіть інструмент встановлення, щоб Speedtest-cli працював на вашому ПК з Linux.

python setup.py install

Використовуйте Speedtest-Cli

Щоб запустити базовий тест швидкості Інтернету за допомогою інструмента Speedtest-cli, запустіть термінал і запустіть у ньому speedtest-cli. Нижче наведено базовий тест вашої швидкості ping, завантаження та завантаження. Після завершення процесу результати вашого Інтернет-тесту відображатимуться у текстовій формі.

  5 найкращих альтернатив VirtualBox на Linux

speedtest-cli

Якщо ви новачок у використанні терміналу і бажаєте, щоб результати інтернет-тесту було легше читати, додайте простий модифікатор до команд speedtest-cli.

speedtest-cli  --simple

Тест лише для завантаження

Хочете з’ясувати швидкість завантаження, але не хочете провести повний тест швидкості Інтернету? Спробуйте запустити команду speedtest-cli з модифікатором no-upload.

speedtest-cli --no-upload

Поєднайте функцію без завантаження з простим модифікатором для легкого читання.

speedtest-cli --no-upload --simple

Тест лише для завантаження

Запуск speedtest-cli з командою no-download дозволить користувачеві виконати тест «лише завантаження».

speedtest-cli --no-download

Для досягнення найкращих результатів використовуйте простий модифікатор.

speedtest-cli --no-download --simple

Перегляд графічних результатів

Коли ви запускаєте тест швидкості Інтернету на Speedtest.net, у вас є можливість переглянути результати мережі у вигляді PNG-зображення. Якщо ви хочете отримати зображення результатів тестів швидкості, які ви запускаєте за допомогою speedtest-cli у терміналі, додайте модифікатор share.

speedtest-cli --share --simple

Тест швидкості з байтами

Кожен інтернет-тест, який ви запускаєте за допомогою команди speedtest-cli, вимірюється в бітах. Це універсальний стандарт для вимірювання швидкості в Інтернеті. Якщо це вас не влаштовує, подумайте про використання модифікатора байтів у своїх тестах.

speedtest-cli --bytes

Експортувати SpeedTest у CSV

Ви часто проводите тести на швидкість? Хочете відстежувати свої дані? Спробуйте запустити команду speedtest-cli з модифікатором csv. Використання цієї функції роздруковує результати тестів у текстовому форматі «csv», який легко вставляється в програми для роботи з електронними таблицями, як-от Microsoft Excel або Libre Office Calc.

  Як використовувати Keybase для шифрування файлів у Linux

speedtest-cli --csv

Інші функції Speedtest-cli

У цьому підручнику ми розглянемо багато різних корисних функцій, які можна використовувати з speedtest-cli. Хоча є багато інших корисних функцій, які ми не розглянули.

Щоб отримати доступ до інших функцій командного рядка Speedtest, виконайте таку команду у вікні терміналу.

speedtest-cli --help

Крім того, збережіть сторінку довідки в текстовий файл за допомогою:

speedtest-cli --help >> ~/Documents/speedtest-cli-commands.txt