Як запустити CHKDSK у Windows 10/11

Жорсткі диски можуть зіткнутися з проблемами. Фізичні пошкодження жорсткого диска часто непоправні, але на диску можуть бути проблеми з програмним забезпеченням, і їх можна виправити. Можливо, вам доведеться використовувати безліч інструментів, щоб виправити їх, залежно від проблеми, але перш ніж ви зможете вирішити проблему, вам потрібно буде її діагностувати.

ЧКДСК

Запустіть CHKDSK

Windows 10 постачається з великою кількістю вбудованих діагностичних інструментів для визначення того, що може бути не так з програмним або апаратним компонентом. Для жорстких дисків у Windows є інструмент перевірки диска (CHKDSK). Це інструмент командного рядка, який можна використовувати для перевірки жорсткого диска на наявність помилок та їх усунення.

  Шифрування BitLocker у Windows 10 більше не довіряє вашому SSD

Інструмент можна використовувати на внутрішньому та зовнішньому накопичувачі. Якщо ви хочете запустити інструмент на диску Windows, вам потрібно буде запустити його поза Windows, тобто ви повинні отримати доступ до командного рядка поза Windows через меню усунення несправностей.

Як запустити CHKDSK

Щоб запустити інструмент CHKDSK, ви повинні мати права адміністратора у вашій системі. Ви також повинні бути знайомі з параметрами цієї команди. Параметри визначають дію, яку виконує інструмент.

Основний синтаксис

chkdsk [Drive] /Switch

Приклад

chkdsk D: /r

Звичайна команда виглядає так:

chkdsk D: /f /r /x

/f, /r і /x – це всі перемикачі, і вони вказують інструменту, що робити.

  Як перезапустити Explorer.exe у Windows 10

/f повідомляє інструменту виправити будь-які виявлені помилки.
/r повідомляє інструменту шукати поганий сектор.
/x повідомляє інструменту розмонтувати диск, перш ніж він почне процес перевірки.

Крім цих трьох перемикачів, існують також наступні перемикачі;

/i Виконує швидку перевірку диска і є менш ретельною. Його можна використовувати тільки з дисками NTFS.
/perf надає інструменту доступ до більшої кількості системних ресурсів, що дозволяє йому працювати швидше
/scan не розмонтує диск перед його перевіркою (не можна використовувати з перемикачем /x із зрозумілих причин)
/v під час перевірки буде перераховано ім’я та шлях до кожного файлу на диску

  Як зупинити та запустити службу Windows з командного рядка

Є ще кілька перемикачів, які ви можете використовувати з цим інструментом і Microsoft має детальну документацію для них. Загалом, цей інструмент не видалить ваші дані, але ваша система може сповільнитися під час роботи.

Висновок

Інструмент CHKDSK може виправити помилки на диску, але він також може не усунути певні проблеми. Ви можете спробувати інші інструменти для відновлення дисків замість них. Проблеми з програмним забезпеченням іноді можуть зробити диск непотрібним, і вам, можливо, доведеться купувати новий.