Як запустити програми на вашому Mac

| | 0 Comments| 2:11 PM
Categories:

Для нових користувачів macOS, які переходять із Windows, спосіб запуску програм може бути першою різницею, яку ви помітите. Незважаючи на те, що вони різні, інструменти в macOS зручні та розроблені, щоб спростити процес.

З доку

Dock — це, безумовно, найпростіший спосіб запуску програм на macOS. Він дуже схожий на панель завдань Windows, що містить піктограму для кожної запущеної програми, за винятком того, що док-станція macOS поставляється з багатьма програмами за замовчуванням, які вже закріплені на ній. Він також показує сповіщення для кожної програми, і програми, які потребують вашої уваги, почнуть підстрибувати.

Ви можете натиснути будь-яку з цих піктограм, щоб запустити програму. Якщо програма запущена, ви побачите маленьку білу крапку під значком. Ви можете натиснути будь-яку запущену програму, щоб автоматично вивести її на перший план.

Док-станція призначена для налаштування. Ви можете перетягнути програми, щоб змінити порядок, ви можете перетягнути програму з Dock, щоб видалити її, і ви можете перетягнути одну в Dock, щоб закріпити її там. Видалення програми з Dock не видаляє її, і ви все одно можете запустити її іншими способами.

  40 смішних речей, які ви можете запитати у Siri

Якщо у вас запущена програма, ви можете змусити її залишатися в Dock, клацнувши правою кнопкою миші (торкніть двома пальцями на сенсорній панелі) піктограму, навівши курсор на «Параметри» та вибравши «Зберігати в Dock».

З панелі запуску

Пускова панель має бути 3-м значком у доку, сірим значком із ракетним кораблем.

Це відкриє інтерфейс, який виглядає так, ніби ви використовуєте iPad. Усі ваші програми будуть тут, і ви можете запустити будь-яку з них, натиснувши піктограму.

Панель запуску має кілька сторінок, і ви можете провести між ними трьома пальцями, якщо ви використовуєте пристрій із сенсорною панеллю. Як і iOS, ви можете вибрати будь-яку програму, натиснувши й утримуючи програму, а потім переміщаючи її. Якщо перемістити дві програми один на одного, можна створити папку, в якій зберігатимуться кілька програм в одній плитці.

Панель запуску з гарячими кутами

Hot Corners — це функція в macOS, яка може активувати Launchpad, перемістивши мишу в кут екрана. Ви можете ввімкнути його, відкривши програму «Системні налаштування» на панелі Dock і натиснувши «Контроль місії».

  Як видалити обліковий запис Microsoft Teams

У нижній частині вікна натисніть кнопку «Гарячі кути».

Повинні з’явитися налаштування Hot Corners. Ви можете натиснути будь-яке зі спадних меню та встановити для нього значення «Панель запуску».

Спробуйте перемістити мишу в цей кут. Панель запуску має відкритися, і якщо ви хочете закрити її, ви можете знову перемістити мишу в кут.

Поки ви перебуваєте в цьому меню, доцільно встановити інший кут для Mission Control, де відображатимуться ваші робочі столи та відкриті вікна програм. Ми не рекомендуємо встановлювати будь-що у верхньому лівому куті, оскільки це може ускладнити клацання меню Apple.

З Spotlight

Spotlight схожий на пошук Windows. Це дозволяє шукати будь-що за назвою, включаючи програми.

Запустити Spotlight можна двома способами:

Одночасне натискання клавіш Command і Space дуже зручно розташувати один біля одного і під великим пальцем лівої руки.
За допомогою значка Пошук у правому куті верхнього рядка меню.

У вікні пошуку просто введіть назву програми та натисніть клавішу Enter, коли ви побачите її в результатах. Програма має запуститися або перейти до неї, якщо вона вже запущена. Ви також можете використовувати Spotlight для пошуку багатьох інших речей; це дуже корисна частина macOS.

  Flint забезпечує швидкий доступ до соціальних мереж і планування публікацій у Chrome

З Finder

Finder — це версія файлового провідника Windows для macOS. Це дозволяє переглядати всі ваші файли та безпосередньо запускати програми. Ви можете запустити Finder з Dock або клацнути на робочому столі та натиснути Command+N, щоб відкрити нове вікно Finder.

Папка Applications не прихована та важкодоступна, як програмні файли в Windows. Ви можете просто натиснути «Програми» на бічній панелі, щоб відкрити папку «Програми за замовчуванням», яка містить піктограми для кожної програми у вашій системі.

Ви можете двічі клацнути будь-який із значків тут, щоб відкрити їх, або перейти до нього, якщо він зараз відкритий.

Хоча більшість ваших програм знаходиться в папці «Програми», програми macOS не встановлюються, як програми Windows. Програми MacOS — це окремі файли, і деякі програми можуть бути у вашій папці «Завантаження». Ви можете перейти до папки «Завантаження», щоб запустити їх, хоча найкраще перетягнути їх у папку «Програми» разом із усіма іншими.