Як запустити власний ігровий сервер

Хоча ви можете розмістити ігровий сервер на своєму ПК, іноді зручніше мати хмарний сервер, який працює цілодобово. Хостинг ігрового сервера може бути напрочуд дешевим, особливо якщо ви просто хочете пограти з кількома друзями.

Виділений і спільний хостинг

Виділений хостинг — це коли ви здаєте в оренду цілу стійку сервера або, часто, частину ресурсів цієї стійки. Ви часто отримуватимете детальну інформацію про те, що саме ви купуєте, і зазвичай ви будете платити трохи більше в порівнянні зі спільним хостингом.

Спільний хостинг запускає кілька екземплярів ігрового сервера на кількох серверних стійках, що дозволяє хостинг-провайдеру заощадити гроші та забезпечити низьку ціну. Однак не завжди зрозуміло, які характеристики ви отримуєте, і ви можете зіткнутися з проблемами перевантаження, якщо ваш сервер зазнає великого навантаження.

Якщо ви хочете налаштувати сервер для себе та кількох друзів, ми рекомендуємо вам заощадити гроші та отримати спільний хостинг. Якщо ви хочете, щоб на вашому сервері грало багато людей, вам слід спочатку спробувати спільний хостинг і, якщо це необхідно, перейти на виділений хостинг.

  Що таке роздільна здатність 4K? Огляд Ultra HD

Залежно від того, у якого постачальника ви купуєте свій сервер, ви також можете отримати керований хостинг, коли постачальник створює інструменти для автоматичного налаштування, налаштування та керування вашим сервером, наприклад автоматичне перезавантаження та легке встановлення модів.

Параметри спільного хостингу

Усі перераховані тут варіанти також є керованим хостингом. Вам не доведеться занадто турбуватися про налаштування, оскільки воно повинно бути відносно простим або повністю вирішеним за вас.

Gameservers.com: Дуже дешеві сервери для невеликих випадків використання, оскільки ви платите за кількість слотів для гравців, яку ви хочете. Пристойна панель управління, але без захисту від DDOS.
Низька мс: Компроміс між виділеним і спільним хостингом, при цьому забезпечуючи керовану панель керування для більшості ігор. Ви будете знати, які характеристики ви отримуєте, але вам доведеться доплачувати за спеціальний поток. Вони також додають брендинг у назву вашого сервера, видалення якого коштує 2 долари, але ви можете бути в порядку, якщо намагаєтеся заощадити гроші.
Nodecraft: постачальник спільного хостингу, який не стягує плату за слот. Вони мають різні рівні, сегментовані за оперативною пам’яттю та кількістю екземплярів, які можна запустити. Насправді ви можете розміщувати кілька серверів на одному рівні, якщо це дозволяє оперативна пам’ять.

  Як використовувати кілька моніторів на вашому Mac

Який би варіант ви не вибрали, переконайтеся, що він має керовану панель керування та підтримує гру, яку ви хочете.

Варіанти виділеного хостингу

Виділений хостинг дає вам набагато більше свободи та контролю. Ви можете розмістити кілька ігрових серверів на одному ящику, а також кілька різних ігор, а оскільки у вас є повний доступ до коробки, ви навіть можете розмістити веб-сервер для запуску веб-сайту за межами сервера або будь-якого іншого, не пов’язаного з грою.

ОВХ: Лише два місця, Канада та Франція, але пропонують дуже потужні сервери за ціною. Якщо вас не хвилює наявність апаратного забезпечення останнього покоління, ви можете орендувати їхнє старе обладнання у дочірньої компанії SYS. Обидва будуть абсолютно свіжими серверами, і вам доведеться все налаштувати самостійно.
Gameservers.com: Хоча ця компанія зосереджена на спільному хостингі, вона також пропонує виділені сервери як опцію. Ви навіть отримаєте керовану панель керування, хоча це не обов’язково і обмежить ваш доступ лише до панелі керування.
Веб-сервіси Amazon: Більше преміум, корпоративний варіант. Якщо ви розробник ігор, який бажає розмістити сервери, AWS GameLift варто розглянути. Якщо ви шукаєте єдиний загальний сервер, EC2 буде більш підходящим. А якщо ви студент, можете отримати $100 безкоштовного кредиту електронною поштою .EDU.

  Використовуйте рейтинги Rotten Tomatoes, щоб знайти фільми на Netflix

Налаштування виділеного сервера

Використовується більшість ігор Steam SteamCMD щоб завантажити та запустити сервер, хоча зазвичай вам доведеться налаштувати файл .bat з усіма інструкціями для запуску. Інші ігри можуть мати власну серверну програму, яку ви можете завантажити — перегляньте офіційну документацію гри для отримання додаткової інформації. Тут ми наведемо посилання на кілька посібників, але якщо ви хочете запустити щось, чого немає в цьому списку, швидкий пошук в Інтернеті за назвою гри плюс «налаштування виділеного сервера» зазвичай дають корисні результати.

Майнкрафт
Іржа
Фактор
Мод Гаррі
Team Fortress 2
CSGO
DOTA 2
ARK: Survival Evolved

Після налаштування та роботи сервера необхідно переконатися, що порти на сервері відкриті, щоб люди могли отримати до нього доступ. Цей крок буде відрізнятися для кожного хоста, але якщо ви не бачите нічого на панелі керування вашого постачальника, вам, швидше за все, доведеться просто змінити налаштування брандмауера Windows і додати серверну програму в білий список.

Після того, як порти будуть відкриті, люди зможуть підключитися до вашого сервера за допомогою IP-адреси або, можливо, просто через браузер сервера в грі. Залежно від гри, ви можете отримати доменне ім’я для свого сервера, щоб ви могли легко запам’ятати IP-адресу.