Як запобігти Cyberloafing на робочому місці [+5 Tools]

Ви бачите, що гортаєте соціальні мережі або відповідаєте на особисті листи в робочий час?

Ну, можливо, ви не підозрюєте, що неусвідомлено практикуєте «кіберлоафінг» — термін, придуманий у корпоративному світі останніми роками.

Простими словами, кіберлоуфінг — це коли працівник використовує підключення до Інтернету на робочому місці з інших причин, ніж робота.

Це включає прокручування в соціальних мережах, перегляд відео YouTube, проходження тестів Buzzfeed, замовлення товарів онлайн або навіть відповіді на особисті електронні листи.

Хоча багато хто з вас може стверджувати, що це часто робиться під час перерв або коли ви виснажені певним завданням, багато роботодавців вважають інакше.

Кіберлоуфінг часто розглядається як розвага на мільярди доларів, яка знову ж таки має свої плюси та мінуси, залежно від того, з чиєї точки зору ми на це дивимось.

Зростання кіберлоафінгу в останні роки

Світ став глобальним селом завдяки появі Інтернету. Ми рідко знаходимо щось, чим можна керувати без використання Інтернету.

З огляду на те, що майже все доступне в Інтернеті, зараз є звичайною тенденцією переглядати Інтернет, якщо вам чогось потрібно. Будь то спілкування, пошук нової інформації, бронювання подорожі тощо.

Це одна з головних причин зростання кібербездіяльності в останні роки. Разом з цим, спалах вірусу та поява пандемічної культури змінили наше сприйняття та практику нашої повсякденної роботи.

Зараз люди більше, ніж зазвичай, займаються кібербезпекою, оскільки немає кому стежити за тим, що вони роблять, працюючи вдома.

Крім того, підвищення кваліфікації, залежність від Інтернету, бажання публікувати все в соціальних мережах і пошук незначних речей у Google також призвели до зростання кібернезалежності.

Причини Cyberloafing

Відповідь на вищезазначене питання має суто суб’єктивний характер. Однак є кілька поширених причин, які призводять до кіберневільності на роботі. Давайте швидко поглянемо на них:

#1. Порушення психічного здоров’я

Одна з найпоширеніших причин, яку називають працівники, полягає в тому, що їм час від часу потрібно робити перерву в роботі, щоб відновити свої думки.

Читайте також: 7 найкращих інструментів відстеження настрою для покращення якості вашого життя

#2. Конкурсні завдання

Виконання важких завдань часто потребує від співробітників великих розумових зусиль, а короткі перерви показали підвищення рівня продуктивності співробітників, оскільки вони зменшують виснаження та стрес.

#3. Некомпетентна роль

Якщо працівник отримує завдання та роль, які для нього недостатньо складні, існує ймовірність, що він відкладе завдання для виконання на пізніший час і зрештою проведе половину робочого часу в Інтернеті, не пов’язаному з роботою. діяльність.

#4. нудьга

Часто працівники відчувають нудьгу через однакові буденні справи на роботі. Це може змусити їх зайнятися чимось, крім роботи.

Природно, що переключення уваги на щось розважальне є природною реакцією на нудьгу.

#5. Інтернет-залежність

Можливо, найбільшим недоліком Інтернету є те, що багато людей залежать від нього через величезні можливості.

  Як закрити програми на iPhone X

Крім того, соціальні медіа можуть створювати сильний тиск з боку однолітків, і щоб не відставати від цього, багато співробітників прагнуть прийняти «котушкове» життя, щоб отримати задоволення та підтвердження від своїх підписників.

Ця практика може викликати звикання, а також може вплинути на продуктивність робочого місця.

#6. Остракізм

Остракізм означає «виключення із суспільства чи групи», працівники шукають притулку в Інтернеті та соціальних мережах, коли відчувають себе відчуженими та самотніми на роботі від членів своєї команди чи однолітків.

#7. Підвищення кваліфікації

Відчутним позитивним моментом є те, що багато співробітників тепер записані на онлайн-лекції, які пропонують такі провідні компанії, як LinkedIn, Udemy, Coursera та багато інших.

Негативні сторони Cyberloafing для організації

За даними дослідників з Університету Невади, корпоративний світ щороку стикається з втратою 85 мільярдів доларів через час, втрачений через кібербездіяльність. Це вважається однією з головних причин зниження продуктивності на роботі.

Якщо не контролювати, кіберневільність також забирає багато часу співробітника, таким чином залишаючи менше часу, щоб виконати поставлені перед ним завдання в обумовлений час.

Деякі інші серйозні недоліки, які можуть вплинути на ваш бізнес:

 • Порушення даних і конфіденційності
 • Проникнення шкідливих програм і вірусів в системи компанії
 • Забита пропускна здатність
 • Неефективність роботи
 • Прокрастинація
 • Нереагування в робочий час
 • Використання сайтів для дорослих на роботі
 • Витік даних
 • Крадіжки особистих даних

Звертаємо увагу на статистику: 36% мілленіалів і покоління Z витрачають більше 2 годин на робочий день, використовуючи Інтернет для особистих потреб. Це означає, що якщо у вас є співробітники молодшої вікової групи, ймовірність кіберневільності вища.

Як визначити, чи працівник кіберневільний?

Немає чіткого способу визначити, чи ваші співробітники кіберневільні, але деякі з наведених нижче причин можуть бути ознакою:

 • Вони не здають роботи вчасно
 • Запити клієнтів залишаються без відповіді тривалий час
 • Ваш співробітник постійно перевіряє свій телефон під час зустрічей
 • Вони відволікаються на роботі

Крім того, якщо ваші співробітники публікують оновлення в соціальних мережах у робочий час, це може бути ще одним свідченням.

Поради щодо керування Cyberloafing

Одна з найважливіших речей, про яку слід пам’ятати як роботодавцю, полягає в тому, що ви повинні дістатися до коріння проблеми, а не розглядати її лише на поверхневому рівні.

На мій погляд, дуже важливо визначити та з’ясувати, чому працівники вдаються до кібербездіяльності на роботі.

Мета цієї вправи — продемонструвати, що ви «професійний роботодавець», а не проти нього на будь-якому рівні. Це допоможе вам вирішити проблему дуже дружнім і мирним способом.

Ви також можете розраховувати на їхню підтримку тих рішень, які ви пропонуєте. Повертаючись до проблеми, ось 3 чудові способи, якими ви можете керувати кіберневільністю.

#1. Визначте політику

Бажано запустити тестове опитування, щоб визначити та зрозуміти основні причини кіберневільності. На основі звіту ви можете розробити політику щодо використання Інтернету для особистого використання на робочому місці.

  14 типів реклами, які повинен знати кожен маркетолог

Повідомте своїм співробітникам, коли, де і що дозволено в робочий час. Навчіть своїх співробітників і поясніть причину цього кроку організації.

Це допоможе вам підвищити рівень прийняття політики.

#2. Організаційні санкції

Для вас дуже важливо встановити основні правила зі співробітниками та повідомити їм про свої очікування. Ви повинні чітко визначити, які сайти соціальних мереж утримуються від використання та чому дотримання правил є важливим.

Залежно від потреби повідомте своїм співробітникам про наслідки у разі порушення цих правил.

#3. Програмне забезпечення для моніторингу

На ринку доступне різноманітне програмне забезпечення, за допомогою якого можна контролювати, що роблять ваші співробітники. Це допомагає вам розподіляти завдання та підвищувати продуктивність, особливо якщо ваші співробітники працюють у віддаленому середовищі.

Ви можете завантажити докладні звіти кожного співробітника та виявити недоліки, якщо такі є. Більшість рішень можуть запропонувати набагато більше, про що ми докладніше поговоримо в цій публікації.

Тепер, коли ми знаємо, що саме таке кібербездіяльність і як з нею боротися, давайте ознайомимося з деякими з найкращих інструментів, які допоможуть вам запобігти їй без проблем і тримати кожного працівника під контролем.

HubStaff

HubStaff, якому довіряють понад 500 тисяч компаній, — це інструмент відстеження часу, оснащений багатьма функціями, які дозволяють легко контролювати та ефективно керувати своїми командами.

Деякі з багатьох чудових функцій цього інструменту включають наступне:

 • Скріншоти дій співробітників у реальному часі
 • Відстеження URL
 • Продуктивність співробітників
 • GPS стеження
 • Керівництво роботою
 • Трекер проекту
 • Додаток для годинника
 • Понад 30 інтегрованих програм на робочому місці

Крім того, за допомогою цього інструменту ви можете стежити за нарахуванням заробітної плати співробітників, плануванням, рахунками-фактурами та продуктивністю співробітників. Ви можете переглядати та керувати всім з однієї інформаційної панелі, щоб зробити роботу зручною.

DeskTime

DeskTime — це чудове рішення для відстеження для співробітників і фрілансерів, яке, як стверджується, забезпечує підвищення продуктивності на 30%, коли ви використовуєте їх найкращий інструмент відстеження часу.

DeskTime заслуговує довіри на ринку для:

 • Відстеження заголовка документа
 • Таймер Pomodoro
 • Розрахунок вартості
 • Планування змін
 • Опція приватного часу
 • Відстеження часу офлайн

Як і інші інструменти, він також пропонує вам знімки екрана та відстеження URL-адрес через настільну та мобільну програму. Ви можете запланувати живу демонстрацію один на один і вибрати безкоштовну пробну версію, перш ніж перейти на платну версію.

Доктор часу

Time Doctor є дружнім до співробітників і мотивує команду виходити за рамки своїх обов’язків, надаючи їм інформацію про продуктивність.

Цей інструмент має на меті допомогти менеджерам, інформуючи їх про те, де команда потребує допомоги у виконанні конкретного завдання/проекту, призначеного їм. Крім того, ваші співробітники можуть перевірити статистичні дані, які допоможуть їм покращити свою повсякденну роботу за допомогою більш позитивного підходу.

  Як тимчасово увімкнути режим «Не турбувати» на iPhone

Зокрема, він надає вам 60+ інтеграцій додатків, відповідність GDPR і HIPAA, цілодобове багатомовне обслуговування клієнтів, 99% безвідмовної роботи за угодою про рівень обслуговування, спеціальні ролі користувачів і налаштування дозволів.

Загалом, цей інструмент допоможе вам як професіонал охопити віддалені, гібридні та зовнішні робочі середовища.

RescueTime

Не дарма RescueTime отримав приголомшливу оцінку в 5 зірок як вибір редактора PC Mag.

Цей чудовий інструмент рятує ваших співробітників від прокрастинації, використовуючи такі прийоми:

 • Створює персоналізовану мету фокусування – лише для них
 • Забезпечує інтелектуальне навчання, щоб тримати їх на шляху
 • Допомагає їм ініціювати «сеанс фокусування», який тимчасово блокує сайти, які впливають на їх фокус
 • Дає їм зрозуміти, які програми відволікають їх від роботи
 • Співробітники також можуть використовувати функцію автоматичного відволікання та блокування часу

На цьому список не закінчується. Ваші співробітники можуть досягти неймовірно високої концентрації, переглядаючи щоденні звіти на інформаційній панелі.

Маючи понад 2 мільйони користувачів і 14 років роботи, я б сказав, що вам справді потрібно спробувати RescueTime, щоб повернути контроль над своїм робочим місцем.

Перемкнути

Toggl, мабуть, є одним із найкращих і найбільш широко використовуваних інструментів для підвищення продуктивності співробітників. не вірите мені? Запитайте Amazon, Ogilvy, Uber, LinkedIn та багато інших компаній, які регулярно використовують Toggl, щоб допомогти своїм співробітникам покращити свою щоденну роботу.

Ви можете підвищити підзвітність своїх співробітників, фіксувати оплачувані години, а також переконатися, що кінцеві терміни виконання проекту дотримані без того, щоб ваші співробітники відчували себе виснаженими.

Цей інструмент надзвичайно простий та інтуїтивно зрозумілий у використанні, що ще більше додає йому привабливості.

Останні оновлення також включають створення ефективних графіків роботи та систему для спрощення та автоматизації процесу найму, яка допоможе вам у фільтрації, оцінюванні та перевірці кандидатів.

Примітка автора

Хоча більшість роботодавців віддають перевагу інструментам, які керують кібербездіяльністю, також важливо знати, що існує тонка межа між здоровою розумовою перервою та прокрастинацією, і ці два моменти можна неправильно оцінити.

Більшість інструментів, згаданих вище, можуть час від часу робити знімки екрана та збирати місцезнаходження для відстеження даних.

Це може сприйматися як негативна діяльність і підрив довіри та повсякденного життя співробітників. Саме тому дуже важливо інформувати своїх співробітників про ці інструменти та повідомляти мені про дії, які будуть відстежуватися.

Як роботодавець, ви зобов’язані забезпечити, щоб працівники були задоволені роботою та повністю знали, на що вони підписалися.

Залишаючи це осторонь, наведені вище інструменти виконують феноменальну роботу, запобігаючи кіберневільності та повертаючи вам продуктивність, яку ви любите на своєму робочому місці.

Далі ознайомтеся з цими дивовижними платформами подарунків для співробітників, щоб зберегти щасливе робоче місце.