Як запобігти перегріву вашого Mac

Categories:

Mac, що перегрівається, гучний, гарячий на дотик і часто повільний або не реагує. Нагрівання, як відомо, погано впливає на комп’ютерне обладнання, тому охолодження може допомогти продовжити термін служби вашого MacBook, iMac або Mac Pro.

Як визначити, що ваш Mac перегрівається

Існує кілька ознак того, що ваш Mac надзвичайно гарячий. Найбільш очевидним є те, що Mac гарячий на дотик, особливо на нижній стороні корпусу, якщо у вас MacBook.

Поки ваш Mac гарячий, слід очікувати, що шанувальники спробують його охолодити. Це означає, що ви почуєте значний шум вентилятора, коли ваша машина під навантаженням. При екстремальному навантаженні ваш Mac виглядає так, ніби він ось-ось злетить.

Комп’ютер ніколи не повинен бути занадто гарячим, щоб доторкнутися до нього, хоча певні процеси можуть призвести до неприємного нагрівання, особливо якщо це ноутбук, який ви використовуєте на колінах. Пам’ятайте, що тепло є нормальною частиною роботи вашого Mac, а гучні гуркітні вентилятори означають, що машина працює в звичайному режимі, намагаючись охолонути.

Що не є нормальним, так це гарячий безшумний Mac, який може свідчити про те, що шанувальники зазнали невдачі. Гучні звуки деренчання також є ознакою червоного прапора і зазвичай виникають, коли підшипники в механізмі охолодження ослаблені.

Ви також можете використовувати невеликий додаток, наприклад smcFanControl щоб розмістити віджет у рядку меню, який показує, наскільки гарячий ваш Mac всередині корпусу. Взагалі кажучи, близько 90ºc (194ºF) не є незвичайним для Mac під великим навантаженням, але ви хочете, щоб температура була нижче 95ºc (203ºF).

Зрештою, вам не потрібно турбуватися про охолодження вашого Mac вручну (хоча є речі, які ви можете зробити, щоб допомогти). macOS тимчасово зменшить розгін вашого процесора, щоб зменшити нагрівання, процес, відомий як терморегуляція. Є деякі речі, які ви можете зробити, щоб зменшити це.

Переконайтеся, що ваш Mac може охолоджуватися належним чином

Вам не обов’язково щось робити, щоб ваш Mac нагрівся. Якщо температура навколишнього середовища досить висока, ваш Mac відобразить це, увімкнувши вентилятори довше і на більшій швидкості. Якщо ви перебуваєте на вулиці в спекотний сонячний день і вам тепло, є велика ймовірність, що ваш MacBook також є.

Зверніть особливу увагу на нижню та задню частину свого ноутбука Mac, якщо він у вас є. Саме тут ваша машина забирає і випускає повітря, і ці вентиляційні отвори є важливою частиною системи охолодження. Якщо ваш Mac не може «дихати», він також не може достатньо охолонути.

  Як інтегрувати асану зі Slack

Наприклад, MacBook Pro всмоктує прохолодне повітря в нижній частині пристрою біля правого і лівого країв корпусу. Він випускає гаряче повітря із задньої частини, за шарніром дисплея. Якщо ви заблокуєте ці вентиляційні отвори, ваш Mac буде нагріватися навіть під час звичайного навантаження.

Будьте обережні, коли використовуєте свій Mac на м’яких матеріалах, наприклад на колінах чи ліжку. Простирадла та одяг можуть легко заважати повітрозаборникам, тому краще покласти ваш MacBook на тверду поверхню. Це може бути письмовий стіл, а може бути дерев’яний піднос або велика книга на ліжку.

Кулери для ноутбуків (наприклад цей від Thermaltake) може допомогти охолодити MacBook, який бореться під час спеки. Вони мають форму металевих підставок з вбудованими вентиляторами. Метал діє як радіатор, допомагаючи розсіювати тепло за допомогою провідності, а вентилятори забезпечують активне охолодження. Для використання такого кулера вам знадобиться запасний порт USB.

Пам’ятайте про програмне забезпечення Thirsty

Центральний процесор (CPU) — це мозок вашого комп’ютера. Чим більше ви оподатковуєте процесор за допомогою запуску програм, копіювання файлів і багатозадачності, тим більше тепла виробляється. Коли тепло накопичується, вентилятори вмикаються, щоб розсіювати тепло.

Ви можете зменшити тепло, уникаючи процесів, які створюють високе навантаження, як-от рендеринг відео або гра в 3D-ігри. Використання легких альтернатив таким додаткам, як Photoshop, також може допомогти. Може допомогти перехід із веб-переглядача ресурсів, як-от Chrome, на Safari. Навіть якщо ви не згадаєте про вихід із важкої програми, коли ви закінчите з нею, це може творити дива.

Іноді неправдиві процеси в кінцевому підсумку споживають занадто багато ЦП протягом тривалого періоду часу. Це може бути викликано особливо важким процесом, або це може бути випадок збою програми. Якщо ваші шанувальники крутилися деякий час, а ваш Mac повільний або не реагує, вам слід перевірити запущені процеси за допомогою монітора активності.

Попередження: ми рекомендуємо це робити, лише якщо ваш Mac працює повільно, не реагує та перегрівається. Хоча ви не обов’язково можете щось зламати цим (основні системні служби просто перезапустяться самі), вам може бути зручніше просто перезапустити свій Mac.

Запустіть Монітор активності на своєму Mac, знайшовши його за допомогою Spotlight, або запустивши його в меню Програми > Утиліти. На вкладці «ЦП» знаходиться список запущених процесів. Клацніть стовпець «% ЦП», щоб упорядкувати його в порядку спадання, що помістить процеси з найбільшим податком у верхній частині списку.

Якщо будь-які процеси виглядають червоними або за ними слідує мітка «(Не відповідає)», це означає, що вони аварійно завершувалися. Ви можете почекати деякий час, щоб побачити, чи повернуться вони, або ви можете просто натиснути на процес, а потім використовувати кнопку «X» у верхній частині екрана, щоб припинити процес.

  Як вимкнути перевірку орфографії та граматики в OneNote

Іноді програми не зовсім аварійно вийшли з ладу, але все ще використовують більше, ніж їхню частку потужності ЦП. Це часто трапляється з вкладками на особливо ресурсомістких веб-сайтах. Якщо ви точно знаєте, що не використовуєте вкладку чи програму для чогось важливого, ви можете вибрати її, а потім скористатись кнопкою «X», щоб убити її.

Будьте обережні, щоб не вбити процеси, які ви все ще використовуєте. Для деяких видів діяльності використовується велика потужність ЦП, наприклад, коли ви рендерите відео, запускаєте сценарії Automator, встановлюєте оновлення програмного забезпечення тощо. Перш ніж знищити процес, двічі перевірте, чи він не є критичним.

Деякі процеси є постійними, як-от “kernel_task”, який по суті є вашою операційною системою, яка виконує обов’язки по дому. Якщо цей процес прискорюється, швидше за все, ваш комп’ютер виконує щось важливе у фоновому режимі. Для особливо важких процесів ви завжди можете спробувати перезавантажити свій Mac.

Ваш графічний процесор також може бути винен

У той час як центральний процесор виконує переважну більшість обчислювальних завдань, графічний процесор (GPU) справляється з більш візуальними завданнями. Графічні процесори розроблені з урахуванням різних робочих навантажень і можуть запропонувати величезний приріст продуктивності, коли справа доходить до 3D та 2D візуалізації.

Це включає в себе такі дії, як гра в 3D-ігри, рендеринг відео, маніпулювання 3D-об’єктами в програмах, таких як Photoshop або Blender, а також використання деяких веб-технологій, як-от WebGL. Не всі комп’ютери Mac мають спеціальний графічний процесор, особливо недорогі ноутбуки, такі як MacBook Air і 13″ MacBook Pro.

З гарячим графічним процесором ви не можете нічого зробити, крім уникнення дій, які використовують ваш графічний процесор. Пам’ятайте, що ваш графічний процесор нагрівається під навантаженням, а вентилятори значно посилюються, щоб впоратися з цим.

Єдине, про що вам дійсно потрібно турбуватися, це про те, чи не перегріється ваш графічний процесор. Це спричинить проблеми з комп’ютером, пов’язаними з 3D та іншими завданнями, пов’язаними з графічним процесором. Ви можете отримати випадкові перезавантаження та зависання або навіть побачити дивні кольори та збійну графіку, намагаючись відтворити 3D-середовища.

Якщо ви бачите подібні проблеми, може бути гарною ідеєю провести діагностику обладнання або забронювати машину на ремонт.

Постійно крутяться вентилятори? Скинути SMC

Контролер управління системою (SMC) відповідає за управління аспектами вашого Mac, включаючи живлення, акумулятор і зарядку, датчики та індикатори, а також функції керування температурою, як-от вентилятори. Іноді SMC потрібно скинути, і одна ознака – це фанати, які просто не замовкають.

  Що станеться з покемоном у спортзалі, коли його захоплять

Це відрізняється від процесора або графічного процесора під навантаженням. Шанувальники, які демонструють цю проблему, голосно обертаються весь час, незалежно від того, наскільки гаряча чи холодна ваша машина. На MacBook це повинно бути очевидним на дотик, коли Mac недостатньо гарячий, щоб гарантувати гучний шум вентилятора. На iMac або Mac Pro ви можете завантажити безкоштовну програму, наприклад smcFanControl або преміум-додаток, наприклад iStatMenus стежити за температурою.

Скидання SMC, безумовно, не може зашкодити вашому Mac, тому варто спробувати, якщо ви зіткнулися з цією проблемою. Інструкції для цього відрізняються, залежно від конкретної моделі. Дізнайтеся, що вам потрібно зробити, щоб скинути SMC вашого Mac тут.

Усуньте накопичення пилу, очистивши свій Mac

Якщо ваш комп’ютер трохи тримається в зубі, є велика ймовірність, що всередині корпусу починає накопичуватися пил. Пил прилипає до вентиляторів, радіаторів та інших компонентів охолодження та не дозволяє їм ефективно працювати. Ваша машина з часом нагріватиметься сильніше, оскільки потік повітря зменшується через накопичення пилу.

Відповідь на будь-яку стару машину, яка працює гарячою без особливої ​​причини, – це очистити її. Ви можете зробити це, відкривши машину, очистивши від пилу стисненим повітрям, а потім знову закрийте її.

Майте на увазі, що комп’ютери Apple мають особливі системи охолодження та компонування. Знайти вентилятори охолодження всередині MacBook неважко, а процес очищення такий же, як і для будь-якого іншого ноутбука. Ви можете дотримуватись загального посібника з очищення комп’ютера для вашого iMac, але, ймовірно, краще використовувати щось більш конкретне.

iFixit — чудовий ресурс для таких випадків. У багатьох моделях iMac, Mac Pro і навіть Mac mini є посібники щодо того, як відкрити корпус, очистити від пилу, замінити деталі та зібрати все це знову.

Пам’ятайте: статична електрика вбиває комп’ютери. Переконайтеся, що ви розумієте, як заземлитися, якщо збираєтеся копатися під капотом.

Важливо: ваш Mac гарячий і тихий?

Якщо у вас виникла проблема, коли ваш Mac гарячий, але вентилятори не обертаються, спочатку ми рекомендуємо вам скинути налаштування SMC, як описано в розділі «Вентилятори постійно обертаються? Скинути SMC» розділ вище. Якщо цього не зробити, можливо, ваша система охолодження повністю вийшла з ладу.

Якщо це сталося, вам слід негайно припинити використання комп’ютера та віддати його в ремонт. Використання Mac без належного охолодження може призвести до постійного пошкодження. Принаймні, ваш комп’ютер випадковим чином перезавантажиться, коли різні компоненти досягнуть температури, на якій вони ніколи не були розроблені.

Зрозумійте, що викликає гарячий Mac

Розуміючи, чому ваш Mac нагрівається, ви можете вжити заходів, щоб запобігти цьому. У більшості випадків це пов’язано з знищенням кількох процесів або переміщенням з ліжка на стіл.

Програмне забезпечення може викликати нагрівання вашого Mac, а також сповільнення роботи вашого Mac. Дізнайтеся, як виправити Mac, який не відповідає, щоб усе працювало безперебійно.