Як записати макрос в Excel

Макроси — це серія записаних дій, які можна виконати одним клацанням, заощаджуючи час і зусилля на повторюваних завданнях. Excel вбудовано підтримує макроси, і ви можете перетворити їх на секретну зброю для швидкого виконання повсякденних завдань.

Макроси Excel досить прості у використанні, якщо їх увімкнути. Можливість запису макросу дозволяє створити макрос без знань програмування: розпочати запис, виконати дії та зупинити запис.

Давайте розглянемо записування макросів Excel за допомогою детального покрокового посібника.

Як записати макрос в Excel

Хоча макроси вбудовано в Excel, вони не ввімкнено за замовчуванням. Щоб використовувати макроси, потрібно ввімкнути вкладку «Розробник» у Excel. Після ввімкнення вкладки розробника запис макросу складається з призначення ярлика, введення деталей і виконання дій макросу. Ось докладний посібник:

1. Увімкніть вкладку Розробник

На вкладці «Розробник» можна записати свій макрос. Як згадувалося раніше, ця вкладка не ввімкнена за замовчуванням.

Щоб увімкнути його, перейдіть до «Файл» > «Параметри» > «Налаштувати стрічку». У стовпці «Налаштувати стрічку» з вибраними «Основними вкладками» в розкривному меню поставте прапорець «Розробник» і натисніть «ОК».

Тепер на стрічці з’явиться вкладка «Розробник». Він залишатиметься тут назавжди, якщо ви не вимкнете його в тому ж вікні.

2. Натисніть Записати макрос

Перейдіть до вкладки «Розробник», яку ви щойно ввімкнули на стрічці. У групі Код натисніть кнопку Записати макрос. Це відкриє нове вікно, де вам потрібно буде ввести деталі вашого макросу.

Крім того, ви можете натиснути Alt + T + M + R на клавіатурі, щоб відкрити діалогове вікно макросу.

3. Введіть назву макросу

Введіть ім’я для макросу в полі Ім’я макросу. Зробіть це конкретним, інакше вам буде важко швидко визначити, що робить макрос у майбутньому.

Першим символом назви макросу має бути літера, а наступними символами можуть бути літери, цифри або підкреслення. Ви не можете використовувати пробіли та не давати макросу те саме ім’я, що й посилання на клітинки.

4. Призначте клавішу швидкого доступу

Призначення комбінації клавіш дозволить вам у будь-який час запустити макрос у Excel, натиснувши цю комбінацію. Клацніть у полі «Комбінація клавіш» і натисніть клавішу, яку потрібно використовувати разом із Ctrl.

Найкраще утримувати Shift під час вибору комбінації клавіш, щоб зробити її частиною комбінації клавіш. Ваш ярлик макросу замінить ярлики Excel за замовчуванням, якщо вони вже існують. Наприклад, якщо ви виберете Ctrl + A, це перевизначить можливість вибору всього. Замість цього використовуйте Ctrl + Shift + A, оскільки це не існуючий ярлик.

5. Виберіть Де зберігати макрос

Використовуйте спадне меню «Зберегти макрос», щоб вибрати, де ви хочете зберегти макрос.

Доступні варіанти:

  • Особиста книга макросів: це зробить макрос доступним щоразу, коли ви використовуєте Excel. Він зберігатиме макрос у прихованій книзі макросів під назвою PERSONAL.XLBS.
  • Нова робоча книга: це зробить макрос доступним для будь-яких робочих книг, які ви створюєте під час наявного сеансу Excel.
  • Ця робоча книга: це зробить макрос доступним лише у відкритій робочій книзі.

6. Введіть опис

Останнім кроком у цьому вікні є введення опису в поле. Використовуйте це, щоб детально описати, що робить макрос.

Це поле є необов’язковим, але рекомендовано бути якомога повнішим, щоб ви та інші могли бачити, що макрос робить у майбутньому.

7. Натисніть OK

Мабуть, найпростіший крок із усіх! Натисніть кнопку OK, коли ви задоволені тим, що ви надіслали, щоб почати запис макросу.

8. Виконайте дії з макросом

Макрос зараз записується, тому виконайте свої дії. Це може включати введення тексту, натискання клітинок, застосування форматування або імпортування зовнішніх даних із веб-сайтів або місць, таких як Microsoft Access.

Ви можете перемкнути параметр «Використовувати відносні посилання» на вкладці «Розробник», щоб використовувати відносні посилання під час запису. Коли цей параметр увімкнено, дії записуються відносно початкової клітинки, що може бути корисним для динамічних макросів.

Наприклад, якщо ви клацнете з комірки A1 до A3 під час запису, запуск макросу з комірки J6 перемістить курсор до J8. Якщо вимкнено, курсор переміститься з A1 до A3.

Краще заздалегідь спланувати, якими будуть ваші дії, щоб не помилитися. Якщо ви помилилися, зупиніть запис і почніть знову. Крім того, ви можете спробувати виправити це, відредагувавши код програми Visual Basic (VBA) для макросу.

9. Натисніть Зупинити запис

Виконавши кроки макросу, поверніться на вкладку «Розробник», знайдіть групу «Код» і натисніть «Зупинити запис».

Крім того, ви можете натиснути Alt + T + M + R на клавіатурі, щоб зупинити запис макросу. Ви успішно записали свій макрос Excel!

Тепер, коли ви ознайомилися з основами, ви можете ознайомитися з основними ресурсами для макросів Excel, щоб отримати уявлення про те, що можна створити за допомогою цієї функції. Опанувавши це, ви навіть зможете надсилати електронні листи з Excel або створювати автоматичну форму введення даних.

Використання записаних макросів у Excel

Створивши макроси, ви можете отримати доступ до них, натиснувши Макроси на вкладці Розробник. Ви також можете натиснути Alt + F8, щоб відкрити це вікно.

Тут ви можете вибрати свій макрос і натиснути «Запустити», щоб застосувати його. Ви також можете редагувати або видаляти макроси.

Під час спроби відредагувати або видалити макрос ви можете зіткнутися з повідомленням «Не вдається редагувати макрос у прихованій робочій книзі». Це тому, що ваш макрос зберігається у вашій особистій книзі макросів, яка є прихованим файлом PERSONAL.XLSB.

Щоб відобразити цю книгу, перейдіть до меню «Вигляд», а потім клацніть «Показати» в розділі «Вікно». Виберіть PERSONAL.XLSB і натисніть OK.

Excel відкриє книгу PERSONAL.XLSB. Це порожня книга, у якій зберігаються ваші особисті макроси. Тепер ви можете повернутися до вікна макросів і відредагувати або видалити макрос.

Отримайте максимум від Excel за допомогою макросів

Макроси Excel пропонують трансформаційний спосіб автоматизації повторюваних завдань, підвищуючи рівень продуктивності та звільняючи дорогоцінний час. Дотримуючись цього посібника, ви зробили крок до запису власних макросів, надаючи вам інструмент для потенційної автоматизації ручних процесів у Excel.

Коли ви станете більш досвідченими, ви побачите, що макроси не тільки спрощують ваші завдання, але й відкривають двері для розширеніших функцій. Занурюйтеся глибше, тренуйтесь і відкривайте весь потенціал макросів Excel, щоб покращити свою гру з керування даними!