Як завантажити Windows 10 у безпечному режимі

| | 0 Comments| 7:16 AM
Categories:

Ключові висновки

 • Безпечний режим у Windows 10 — це корисна функція для усунення несправностей, яка дозволяє ізолювати та виправляти системні помилки без втручання непотрібних драйверів і програм.
 • Існує три основні способи доступу до безпечного режиму в Windows 10: конфігурація системи, розширений запуск або натискання клавіші F8 під час запуску (увімкнено через командний рядок).
 • Якщо ви не можете отримати доступ до безпечного режиму, ви можете спробувати завантажитися в режимі відновлення за допомогою інсталяційного носія або диска для відновлення системи, щоб вирішити проблему. Не забудьте вимкнути безпечний режим після усунення проблеми.

Безпечний режим — це вбудована функція усунення несправностей Windows, яка вимикає непотрібні драйвери та програми під час запуску. Це дозволяє виявляти проблеми та виправляти їх без втручання несуттєвих програм. Давайте швидко розглянемо завантаження в безпечному режимі з Windows 10 і що робити, якщо ви не можете завантажитися в безпечному режимі.

Спосіб 1: Конфігурація системи

Щоб відкрити екран конфігурації системи, введіть msconfig у пошуковому рядку меню «Пуск» і виберіть найкращий варіант. Відкрийте вкладку Boot і зверніть увагу на Boot Options. Вибір параметра Safe Boot примусово завантажить вашу систему в безпечному режимі після наступного перезавантаження.

Ви можете вибрати з додаткових опцій. Ось що вони роблять:

 • Мінімальний: запускає безпечний режим із мінімальною кількістю драйверів і служб, але зі стандартним графічним інтерфейсом користувача Windows. Це стандартний варіант безпечного режиму.
 • Альтернативна оболонка: запускає безпечний режим із командного рядка без графічного інтерфейсу Windows. Потрібні знання розширених текстових команд, а також навігація в операційній системі без миші.
 • Відновлення Active Directory: запускає безпечний режим із доступом до інформації про машину, як-от моделі обладнання. Якщо ви невдало встановили нове обладнання, яке пошкоджує Active Directory, безпечний режим можна використати для відновлення стабільності системи шляхом відновлення пошкоджених даних або додавання нових даних до каталогу. Active Directory використовується в бізнес-налаштуваннях, тому вам навряд чи знадобиться це на вашій персональній машині.
 • Мережа: запускає безпечний режим із необхідними службами та драйверами для роботи в мережі зі стандартним графічним інтерфейсом Windows. Виберіть це, якщо вам потрібно підключитися до мережі під час усунення несправностей.
  Як відкрити Google Chrome за допомогою командного рядка в Windows 10

Виберіть Мінімальний > Застосувати > OK. Конфігурація системи тепер запитає, чи бажаєте ви перезавантажити систему. Вибір «Перезапустити» негайно розпочне процес перезапуску, тому обов’язково збережіть усі активні документи чи проекти.

Спосіб 2: розширений запуск

Ваш наступний варіант – розширений запуск Windows 10. Це не настільки складно, але це дійсно корисно знати. Щоб отримати доступ до нього, введіть розширений запуск у пошуковому рядку меню «Пуск» і виберіть «Найкращий відповідник».

 • У меню, що з’явиться, у розділі Розширений запуск виберіть Перезапустити зараз.
 • Це призведе до перезавантаження системи в режимі відновлення, де ви побачите три варіанти: Продовжити, Усунути несправності або Вимкнути ПК.
 • Виберіть «Усунення несправностей» > «Додаткові параметри». Тепер у вас є новий вибір варіантів.
 • Виберіть Параметри запуску > Перезапустити. Ваша система перезавантажиться. Екран налаштувань запуску завантажиться після перезавантаження. Тут виберіть потрібний параметр для безпечного режиму.
 • Розширений ярлик запуску

  Ви можете пропустити цей дещо тривалий процес клацання, утримуючи клавішу Shift і клацнувши «Перезавантажити під живленням», яке знаходиться в меню «Пуск» Windows 10. Після перезавантаження ви відразу перейдете до параметрів відновлення, де ви можете вибрати «Усунення несправностей» > «Додаткові параметри» > «Параметри запуску».

  Спосіб 3: натискання F8 під час запуску

  До появи Windows 8 найпоширенішим способом входу в безпечний режим було натискання F8 на клавіатурі під час запуску. Натискання клавіші F8 відкриває екран параметрів безпечного режиму, у якому перелічено параметри, знайдені в Методі 1 (вище), і кілька альтернатив.

    Як встановити термін дії пароля в Windows 10

  Щоб скоротити час завантаження, у Windows 10 (і Windows 11) доступ до безпечного режиму F8 вимкнено за замовчуванням. Однак ви можете пожертвувати парою секунд під час запуску, увімкнувши меню F8 за допомогою командного рядка:

 • Почніть із відкриття командного рядка з підвищеними правами. Клацніть правою кнопкою миші меню «Пуск» і виберіть командний рядок (адміністратор). Виберіть «Так» у діалоговому вікні «Контроль облікових записів користувачів», якщо воно з’явиться. Тепер має бути відкрито командний рядок.
 • Введіть (або скопіюйте/вставте) таку команду:
  • bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy
 • Щоб у будь-який час скасувати цю застарілу команду, знову відкрийте командний рядок з підвищеними правами відповідно до наведених вище інструкцій і введіть:
  • bcdedit /set {за замовчуванням} стандарт політики меню завантаження
 • Команда reversal повертає процес запуску до початкового стану. Отже, щоб перейти в безпечний режим, вам доведеться скористатися одним із альтернативних варіантів, які обговорювалися.

  Наведені вище кроки також працюють у Windows 11!

  Що робити, якщо я не можу отримати доступ до безпечного режиму?

  Навіть якщо нічого з перерахованого вище не спрацює, у вас все одно є два туза в рукаві.

  Якщо ви встановили Windows 10 за допомогою диска або USB-накопичувача, ви можете завантажитися безпосередньо в режимі відновлення, вставивши інсталяційний носій перед увімкненням системи.

  Виберіть розкладку клавіатури, а потім виберіть Відновити комп’ютер у нижньому лівому куті екрана. Звідси ви можете перейти до Усунення несправностей > Додаткові параметри, де ви знайдете:

  • Відновлення системи
  • Відновлення образу системи
  • Ремонт при запуску,
  • Командний рядок
  • Повернутися до попередньої збірки

  Щоб відновлення образу системи працювало, вам потрібно створити резервну копію образу до того, як сталася системна помилка, і ми настійно рекомендуємо вам це зробити. Ви можете створити образ системи, ввівши recovery у пошуковий рядок меню «Пуск» і вибравши найкращий відповідник. Відкриються додаткові інструменти відновлення. Виберіть Створити диск відновлення та дотримуйтеся вказівок.

    Як увімкнути Bluetooth на Windows 11 і підключити пристрій

  Диск відновлення системи

  Іншим корисним інструментом у вашому розпорядженні є System Repair Disc. На відміну від образу системи, вони не залежать від конкретної машини, тому ви можете отримати його через друга, якщо все піде не так.

  Перейдіть до Панелі керування > Система та безпека > Резервне копіювання та відновлення (Windows 7).

  Не дозволяйте тегу Windows 7 збентежити вас: ви в потрібному місці. У лівому стовпці виберіть «Створити диск відновлення системи» та дотримуйтесь інструкцій.

  Як вийти з безпечного режиму?

  Вирішивши проблему з Windows 10, можна вийти з безпечного режиму. Але як вийти з безпечного режиму, опинившись у ньому?

  Є два варіанти, залежно від того, як ви завантажилися в безпечному режимі:

  • Якщо ви увійшли в безпечний режим за допомогою методу 1 (через налаштування системи), ви повинні вимкнути опцію безпечного режиму в тому самому вікні конфігурації. Інакше після кожного перезапуску Windows 10 повертатиметься в безпечний режим.
  • Якщо ви увійшли в безпечний режим за допомогою методу 2 (через розширений запуск) або методу 3 (через натискання клавіатури), вимкніть або перезавантажте систему, щоб вийти з безпечного режиму.

  Перший варіант може зацікавити людей (включаючи мене!), тому не забудьте перевірити меню «Конфігурація системи», якщо щось здається не так.

  Тепер ви знаєте три найпростіших способи доступу до безпечного режиму Windows 10. Обов’язково зверніть увагу на останній розділ про диски відновлення образу системи та відновлення системи. Пам’ятайте, що перше працює, лише якщо ви встановили місце відновлення до того, як ваш світ почав руйнуватися в кошмарі, спричиненому BSOD.