Як завантажити та оновити DirectX на комп’ютері

| | 0 Comments| 11:35 PM
Categories:

Ключові висновки

  • DirectX — це набір API у Windows, який обробляє графіку в іграх, дозволяючи розробникам створювати заголовки, які працюють на різних комп’ютерах.
  • Щоб перевірити свою версію DirectX, відкрийте діалогове вікно «Виконати» (Win + R) і введіть «dxdiag». Підтвердьте свою версію DirectX у вікні засобу діагностики DirectX.
  • Вам не потрібно завантажувати DirectX окремо, оскільки він є частиною Windows, і ви отримуватимете оновлення через Windows Update. Для підтримки різних ігор може бути встановлено декілька версій DirectX.

Якщо ви граєте на Windows, ви, мабуть, чули про DirectX. Але що насправді робить DirectX і чи потрібно його оновлювати чи налаштовувати якісь параметри? Давайте розберемося, як перевірити, яка у вас версія DirectX і чи потрібно з нею виконувати якісь дії.

Що таке DirectX?

Як пояснювалося в нашому огляді DirectX, цей термін стосується набору API (дізнайтеся більше про API) у Windows, який обробляє графічні елементи в іграх. Оскільки немає двох ігрових ПК з однаковим набором компонентів, розробники ігор використовують бібліотеки DirectX для написання ігор, які працюють на будь-яких комп’ютерах.

API допомагають іграм правильно взаємодіяти з обладнанням у вашому комп’ютері, тобто розробник може переконатися, що їхня гра працює з однією версією DirectX, а не з сотнями графічних процесорів. Це на відміну від ігрових консолей, де розробники точно знають, з яким апаратним забезпеченням вони працюють (оскільки кожна PS5, наприклад, має однакові внутрішні елементи).

  Як поговорити з лікарем онлайн

Зауважте, що DirectX — не єдиний графічний API. Ми порівняли DirectX з OpenGL, одним із найпопулярніших альтернативних графічних API.

Яка у мене версія DirectX?

На момент написання останньою версією DirectX є DirectX 12 (точніше, її версія DirectX 12 Ultimate), яка доступна лише в Windows 10 і Windows 11. Якщо ви використовуєте старішу, непідтримувану версію Windows, ваша гра досвід не буде ідеальним.

Ви можете легко відкрити панель, щоб переглянути інформацію про версію DirectX, яку ви встановили на своєму ПК. Для цього натисніть Win + R, щоб відкрити діалогове вікно «Виконати», а потім введіть dxdiag. Якщо вас запитають, чи хочете ви підтвердити, що ваші драйвери мають цифровий підпис, виберіть будь-який варіант; це не має великої різниці.

Через деякий час ви побачите вікно під назвою DirectX Diagnostic Tool.

На вкладці «Система» внизу вікна «Інформація про систему» ​​ви побачите «Версія DirectX», де можна підтвердити, що ви встановили. Якщо ви використовуєте Windows 11 або Windows 10, тут має бути DirectX 12. Якщо ні, перевірте наявність оновлень Windows.

Перебуваючи тут, клацніть вкладку «Дисплей» (ви побачите декілька, якщо використовуєте більше одного монітора), щоб підтвердити, що ваш комп’ютер підтримує всі функції DirectX. Для DirectDraw Acceleration, Direct3D Acceleration і AGP Texture Acceleration має бути позначено Enabled. Якщо ваша графічна карта досить нова, щоб підтримувати DirectX 12 Ultimate, ви також побачите підтвердження цього тут.

Можливо, вам знадобиться оновити апаратне забезпечення ПК, щоб скористатися перевагами DirectX 12 Ultimate, якщо ваша поточна збірка його не підтримує.

Як завантажити DirectX?

У сучасних версіях Windows не потрібно безпосередньо завантажувати DirectX. Оскільки це частина Windows, ви отримуватимете оновлення через Windows Update, коли вони будуть доступні. Це означає, що вам також не потрібно турбуватися про встановлення оновлень DirectX вручну, коли ви запускаєте нову гру.

  Як додати або видалити рядки та стовпці в Google Таблицях

Поки ви не вимкнули Windows Update, у вас завжди має бути встановлена ​​версія DirectX. Ви завжди можете вручну перевірити наявність оновлень Windows, якщо хочете.

Чому у мене встановлено так багато версій DirectX?

Хоча версія Windows, яку ви використовуєте, визначає найновішу версію DirectX, яку може запускати ваш комп’ютер, це не означає, що остання версія є єдиною, яка встановлена. Незважаючи на те, що DirectX вбудовано в Windows, у вас, ймовірно, є всі види файлів DirectX, розташовані в C:\Windows\System32 (і C:\Windows\SysWOW64 на 64-розрядній копії Windows).

Чому це?

Відповідь схожа на те, чому ваш комп’ютер містить так багато копій Microsoft Visual C++ Redistributable: кожна гра покладається на певну версію DirectX, для якої вона була створена. Наприклад, якщо розробник написав гру для використання DirectX 11 оновлення 40, то працюватиме лише версія 40. Новіший несумісний; ви не отримаєте кращу продуктивність із цією назвою, оскільки у вас є DirectX 12.

Таким чином, щоразу, коли ви встановлюєте нову гру, вона, ймовірно, встановлюватиме унікальну копію DirectX, якщо у вас уже немає такої версії. Це призводить до потенційно наявності десятків копій DirectX у вашій системі для запуску всіх ігор, у які ви граєте.

Хоча ігри завжди повинні встановлювати те, що їм потрібно, ви також можете запускати Інструмент Microsoft DirectX End-User Runtime щоб інсталювати застарілі бібліотеки DirectX у вашій системі. Це не вплине на сучасну версію DirectX, яку ви використовуєте, але може заощадити час, якщо встановити всі ці бібліотеки одночасно, якщо ви граєте у багато старих ігор.

  Виправити відсутність сенсорного екрана, сумісного з HID

Мені слід видалити чи перевстановити DirectX?

Немає офіційного способу видалити або перевстановити DirectX. Ви не можете видалити його з панелі «Програми» програми «Налаштування» у Windows. Але немає жодних причин для цього, оскільки це не звичайна програма. Це основна частина того, як Windows відображає графіку.

Як згадувалося вище, не турбуйтеся про те, що у вас встановлено кілька версій DirectX. Ці додаткові бібліотеки нічого не шкодять, і вони були встановлені не просто так, коли ви завантажували певну гру.

Не слід намагатися видалити окремі файли DirectX у згаданих вище папках. Через це ігри чи інші програми можуть перестати працювати належним чином. Якщо у вас виникли проблеми з певною версією DirectX, спробуйте інсталювати будь-які незавершені оновлення Windows або перевстановити гру, яка її використовує. І якщо ви зіткнетеся з помилками DirectX, ми показали, як вирішити такі проблеми, як «Налаштування DirectX не може завантажити файл».

Ми розглянули, що таке DirectX, як перевірити, яку версію ви встановили, і як отримати останні оновлення. Ця потужна бібліотека графічних інструментів є частиною причини, чому Windows є такою популярною платформою для ігор. Це звичайна частина вашого комп’ютера, якщо ви граєте в ігри, і в більшості випадків вам не потрібно нічого робити для керування DirectX.