Як завантажити ваш Mac у безпечному режимі

Ключові висновки

 • Запуск Mac у безпечному режимі може допомогти виявити проблеми із запуском, спричинені програмами або системою в цілому.
 • Безпечний режим завантажує ваш Mac без неосновних програм. Він також очищає кеші та перевіряє наявність проблем із запуском, щоб оптимізувати продуктивність.
 • Ви можете просто перезавантажити Mac, як зазвичай, щоб вийти з безпечного режиму.

Якщо ваш Mac не запускається або у вас виникли проблеми із завантаженням, було б доцільно запустити Mac у безпечному режимі, щоб спробувати виявити та вирішити проблеми. Ми покажемо вам, як це зробити.

Що таке безпечний режим у macOS?

Безпечний режим у macOS — це, по суті, скорочена версія операційної системи. Це може вирішити багато проблем, через які ваш Mac не запускається. Безпечний режим завантажує ваш Mac без запуску інших програм. Це включає елементи входу, несуттєві системні розширення та сторонні шрифти.

У результаті ви дізнаєтеся, що спричиняє проблеми програма чи ваша система в цілому. Запуск вашого Mac у безпечному режимі також очищає кеш-пам’ять, що може пришвидшити роботу комп’ютера.

  Автоматично вимкнути звук, що відтворюється на всіх неактивних вкладках у Chrome

Під час використання безпечного режиму ви матимете обмежені функції — можливо, ви не зможете використовувати багато програм, деякі периферійні пристрої USB або Thunderbolt можуть бути недоступні, а ваш доступ до Інтернету може бути обмежено.

Як запустити Mac у безпечному режимі

Завантажити Mac у безпечному режимі досить легко та безпечно. Кроки дещо відрізняються для кремнієвих комп’ютерів Mac від Intel і Apple. Отже, перевірте, чи працює ваш Mac на процесорі Intel або Apple, перш ніж виконувати наведені нижче інструкції.

Завантаження Intel Mac у безпечному режимі

Виконайте такі кроки, щоб безпечно завантажити ваш Intel Mac:

 • Запустіть свій Mac. Якщо він уже включений, перезапустіть його.
 • Натисніть і утримуйте клавішу Shift, коли ваш Mac увімкнено.
 • Має з’явитися логотип Apple. Коли з’явиться вікно входу, відпустіть клавішу Shift і увійдіть.
 • Завантаження Apple Silicon Mac у безпечному режимі

  Щоб завантажити Apple silicon Mac у безпечному режимі, виконайте наведені нижче дії.

 • Натисніть і утримуйте кнопку живлення, доки не з’являться параметри запуску.
 • Виберіть свій стартовий диск.
 • Натисніть і утримуйте клавішу Shift і натисніть Продовжити в безпечному режимі.
 • Відпустіть клавішу Shift.
 •   Як інсталювати Python на Mac: Посібник для легкої інсталяції

  Як переконатися, що ви перебуваєте в безпечному режимі

  У безпечному режимі у верхньому правому куті екрана вашого Mac має автоматично відображатися «Безпечне завантаження» червоним кольором. Однак, якщо ви хочете підтвердити, що ваш Mac дійсно завантажився в безпечному режимі, ви можете скористатися функцією About This Mac. Зробити це:

 • Клацніть логотип Apple на панелі меню та виберіть «Про цей Mac» зі спадного меню.
 • У вікні, що з’явиться, натисніть Докладніше. Він перенаправить вас до розділу Загальні параметри системи.
 • Прокрутіть униз і натисніть Системний звіт.
 • Виберіть «Програмне забезпечення» на лівій панелі, а потім позначте «Режим завантаження» праворуч. Має відображатися «Безпечно».
 • Що ви можете робити в безпечному режимі?

  Після того, як ви запустили свій Mac у безпечному режимі, перш за все перевірте, чи ваш Mac правильно завантажується. Якщо ваш Mac не завантажувався, коли ви запускали його нормально, і він завантажувався в безпечному режимі, це означає, що виникла проблема з програмою або програмою (швидше за все, програмою для запуску).

    Виправте проблему, яка виникла під час встановлення Nexus Mod Manager

  Оскільки безпечний режим виконує певні перевірки та запобігає запуску деякого програмного забезпечення під час запуску Mac, зазвичай ви можете визначити будь-які проблеми із запуском, з якими ви можете зіткнутися. Оскільки завантажуються лише важливі розширення ядра (апаратні та програмні драйвери), ви можете використовувати безпечний режим, щоб знайти програму третьої сторони, яка спричиняє проблеми.

  Крім того, системні кеші очищаються автоматично. Це може прискорити ваш Mac, якщо він уповільнює вашу систему. У безпечному режимі також примусово перевіряється каталог початкового тому, що означає, що ви можете виявити будь-які проблеми, пов’язані з жорстким диском, які заважають процесу завантаження.

  Крім цього, у безпечному режимі мало що можна зробити. Але якщо ви все одно не можете визначити та усунути проблему в безпечному режимі, спробуйте відновити заводські налаштування Mac.

  Як вийти з безпечного режиму на Mac

  Коли ви завершите роботу з безпечним режимом і захочете повернути свій Mac до нормального стану, просто перезапустіть його та знову увімкніть, як зазвичай. Ваш Mac завантажиться нормально.

  Якщо виникає проблема, у якій ви не впевнені, її вирішення може бути складним для звичайного користувача. У таких випадках ми рекомендуємо віднести свій Mac до Apple після запису в Apple Store у барі Genius. Технічні експерти Apple зможуть допомогти вам визначити та вирішити проблему.