Як заблокувати рекламу за допомогою інструмента Pi-Hole Linux

Чи знаєте ви, що можна заблокувати рекламу у вашому домі ще до того, як вона потрапить у мережу? Представляємо Pi-Hole, програмне забезпечення, яке може перетворити звичайний Raspberry Pi в машину для блокування реклами.

Pi-Hole не має власного дистрибутива Pi Linux. Натомість кожен, хто хоче використовувати програмне забезпечення, повинен спочатку вибрати дистрибутив Linux. Pi-Hole офіційно підтримує безліч дистрибутивів. Тим не менш, wdzwdz рекомендує операційну систему Raspbian, оскільки вона офіційно підтримується самими розробниками Raspberry Pi.

Щоб дізнатися, як встановити Raspbian, будь ласка, дотримуйтесь наших докладних інструкцій. Коли Raspbian повністю встановлено на вашому пристрої Raspberry Pi, поверніться до цього посібника, щоб продовжити.

Примітка. У цій статті присвячено Raspbian, але існують і інші дистрибутиви Pi. Інструкції щодо встановлення Pi-Hole є універсальними, тому безпечно дотримуватися цього посібника, навіть якщо ви не використовуєте операційну систему, яку ми використовуємо. Майте на увазі, що ви несете відповідальність за усунення несправностей, які виникають.

Встановіть Pi-Hole

Програмне забезпечення для блокування Pi-Hole не є традиційним пакетом встановлення Linux. Натомість це універсальний сценарій bash, що виконується один раз. Щоб розпочати встановлення, відкрийте термінал на Raspbian і виконайте таку команду. Якщо ви вирішите виконати цю інсталяцію віддалено, переконайтеся, що ваш користувач може ввійти в Pi через протокол SSH.

curl -sSL https://install.pi-hole.net | bash

Використання Curl для передачі сценарію встановлення безпосередньо в bash дуже ефективно, але не завжди працює. Якщо з будь-якої причини наведений вище метод не вийде, візьміть код через Github:

git clone --depth 1 https://github.com/pi-hole/pi-hole.git Pi-hole

cd "Pi-hole/automated install/"

sudo bash basic-install.sh

Незалежно від того, як ви використовуєте програмне забезпечення Pi-Hole, вони обидва автоматично запускатимуть сценарій автоматичного встановлення. Коли сценарій запуститься, він дасть вам знати, що він був «викликаний з правами без root». Інструмент встановлення Pi-Hole не може змінити нічого в системі без root, тому вам буде запропоновано ввести пароль.

  Як встановити тему Plano GTK на Linux

Примітка: запуск установки Github не призведе до проблем з правами root.

Інсталяція повністю автоматична, тому ніякої взаємодії не потрібно.

Налаштуйте Pi-Hole

Після встановлення Pi-Hole наступним кроком є ​​його налаштування. Відразу після сценарію встановлення з’являється підказка. Прочитайте і клацніть «ОК» за допомогою клавіші enter, поки не з’явиться розділ про налаштування «Статична IP-адреса».

Перш ніж програмне забезпечення зможе надати Raspbian виділену IP-адресу в мережі, потрібно ввімкнути постачальника DNS. Наявність стороннього постачальника DNS є важливою, оскільки працювати наодинці з власним DNS-сервером повільно. Виберіть один із варіантів (Google DNS, OpenDNS тощо) і продовжуйте.

Після вибору постачальника DNS Pi-Hole може налаштувати IP-адресу. Він вручну згенерує новий постійний IP. Не забувайте про це, оскільки це буде важливо пізніше.

  7 найкращих темних тем для Linux у 2019 році

Завершіть встановлення, дозволивши Pi-Hole встановити веб-інтерфейс. Після завершення відкрийте нову вкладку веб-переглядача та перейдіть за URL-адресою, що відображається на екрані.

Примітка: обов’язково запишіть пароль, який Pi-Hole дає вам в кінці процесу встановлення.

https://x.x.x.x/admin

Додавання веб-сайтів у білий список

У вас є веб-сайти, які ви хочете підтримувати рекламою? Не хвилюйтеся, Pi-Hole робить це легко! Почніть із входу у веб-інтерфейс. Звідти натисніть меню на бічній панелі, а потім виберіть «Білий список». В області білого списку введіть ім’я домену, яке ви хочете додати до білого списку.

Блокування веб-сайтів

На додаток до системи білого списку, яка дозволяє користувачам дозволяти рекламу з певних веб-сайтів, є також інструмент «чорного списку» вручну. Якщо з якихось причин веб-сайти проходять через систему блокування реклами, вам потрібно буде додати його до чорного списку. Щоб додати елементи до чорного списку, відкрийте веб-інтерфейс Pi-Hole, перегляньте меню на бічній панелі та виберіть «чорний список».

  Як використовувати команду xargs в Linux

Введіть IP-адресу або доменне ім’я для веб-сайту-порушника. Pi-Hole має миттєво заблокувати рекламу з сайту.

Використовуйте Pi-Hole як DNS-сервер маршрутизатора

Pi-Hole за своєю суттю є DNS-сервером у мережі. Він працює дуже добре, але падає, якщо ним не користуватись. Щоб виправити це, вам потрібно буде змінити налаштування DNS за замовчуванням на вашому домашньому маршрутизаторі на IP-адресу Pi-Hole. Майте на увазі, що кожен домашній маршрутизатор відрізняється і має свій унікальний інтерфейс користувача. Щоб вирішити цю проблему, зверніться до посібника з вашого маршрутизатора (або виконайте швидкий пошук у Google), щоб дізнатися, де розташовані налаштування DNS.

Усередині області DNS маршрутизатора видаліть з нього будь-які IP-адреси та замініть їх IP-адресою Pi-Hole. Щоб блокування реклами спрацювало, усі інші IP-адреси в DNS повинні бути вилучені. Після завершення натисніть «Зберегти», щоб застосувати зміни та дозволити маршрутизатору перезавантажитися. Коли він повернеться в Інтернет, вся ваша мережа буде захищена за допомогою Pi-Hole!