Як етично створювати та використовувати штучний інтелект

Ключові висновки

  • Багато творців штучного інтелекту використовують твори, захищені авторським правом, завдаючи шкоди художникам.
  • Щоб етично використовувати мистецтво штучного інтелекту, оголосите його художником, створеним штучним інтелектом.
  • Будьте обережні з використанням штучного інтелекту на продуктах і відстоюйте правила справедливого використання.

Генератори мистецтва штучного інтелекту корисні, але для художників-людей вони платні. Дізнайтеся, який це вплив і як ви можете створювати та використовувати штучний інтелект якомога етичніше. Офіційних правил небагато, тому ви повинні встановлювати власні обмеження, незалежно від того, граєтеся ви з технологією чи сподіваєтеся використовувати її професійно.

Чому AI Art Generation не є етичним

Механізми штучного інтелекту використовують машинне навчання, щоб сприймати та осмислювати зображення та відповідні дані з усього Інтернету. Деякі з цих онлайн-фотографій, картин або цифрового мистецтва можна використовувати безкоштовно, тоді як інші захищені авторським правом, що генератори та їхні розробники, як правило, ігнорують. Вони не питають дозволу, не платять і навіть не віддають належного митцям, чиї твори імітують.

У 2023 році художники та Getty Images подали до суду на Midjourney та Stability AI через це. Але творцям штучного інтелекту досі вдається уникнути використання робіт, захищених авторським правом.

Окрім крадіжки творів мистецтва, створення зображень за допомогою механізмів ШІ забирає бізнес у людей-митців. Це один із багатьох способів, як створене штучним інтелектом мистецтво змінює майбутнє мистецтва.

Так чи інакше, мистецькому ландшафту доведеться адаптуватися хоча б для того, щоб уникнути більших зривів як для споживачів, так і для дизайнерів.

Як етично створювати та використовувати штучний інтелект

Дебати навколо генераторів мистецтва штучного інтелекту ставлять кілька запитань, наприклад, чи це справжнє мистецтво, якщо його створив штучний інтелект? Що визначає оригінальність? Хто винен у порушенні авторських прав ШІ? Алгоритм, його розробник чи користувач, який ввів підказку?

Складність проблеми полягає в тому, чому так довго потрібно встановити межі та закони для використання двигуна ШІ. До того часу візьміть до уваги наведені нижче поради, щоб мінімізувати свій вплив на художників під час створення мистецтва штучного інтелекту.

  Як налаштувати оболонку Bash за допомогою shopt

1. Не намагайтеся отримати прибуток від мистецтва, створеного ШІ

Створити приголомшливе зображення за допомогою ШІ та опублікувати його в Instagram, щоб просто показати людям, відносно нешкідливо. Твір мистецтва може базуватися на чомусь, захищеному авторським правом, але ви не отримуєте активного прибутку від зображення, окрім отримання кількох лайків.

Неетично оголошувати себе художником, використовувати зображення на продуктах або монетизувати його. Ви б отримували прибуток від роботи інших людей без їхньої згоди.

2. Оголошуйте мистецтво як створене штучним інтелектом, коли ділитеся ним в Інтернеті

Що стосується володіння штучним інтелектом, найкраще визнати себе миттєвим постачальником, а не художником. Дійте відповідно, публікуючи свої зображення в Інтернеті.

Додайте рядок або хештег, щоб позначити зображення як створене ШІ. Ви навіть можете заявити, що ви не художник і згадати, хто вплинув на мистецтво. Загалом, вам краще бути чесним.

3. Віддайте належне артистам, якщо ви знаєте, хто вони

Деякі генератори мистецтва зі штучним інтелектом мають зручні кнопки зі стилями для ваших зображень, часто позначені іменами конкретних художників. Інші платформи мають розпливчасті мітки, але вони розширюють ваші підказки, іноді згадуючи впливового виконавця.

При використанні Нічне кафе, наприклад, введіть підказку та натисніть Розширений редактор підказок. На вкладці «Модифікатори» ви знайдете опцію «Художники», у якій перераховані справжні творці, чиї роботи можуть вплинути на ваше мистецтво ШІ. Серед інших джерел – Грег Рутковскі, Джордан Гріммер і Келлі Фріс.

Правильно, особливо якщо ви збираєтеся монетизувати свої зображення штучного інтелекту, — віддати належне художникам. А ще краще попросіть їхнього дозволу або запропонуйте комісію. Проявіть ініціативу, щоб зменшити шкоду від генераторів ШІ.

Хоча створений штучним інтелектом імідж для маркетингу вашого бренду не дуже гарна ідея, вам мало що заважає. Такі платформи, як Kindle Direct Publishing (KDP), вимагають від вас декларувати будь-який контент, створений штучним інтелектом, у публікаціях, але такі правила не є широко поширеними чи офіційними законами. Є кроки, які ви можете зробити за власним бажанням, щоб уникнути серйозної негативної реакції.

По-перше, відредагуйте штучне зображення до невпізнання, а не просто виправляйте дрібні деталі мистецтва Midjourney за допомогою Photoshop. Ви можете використати лише його частину або використовувати його як розпливчасте тло для свого оригінального мистецтва. Крім того, задекларуйте використання зображень ШІ та відзначте належне.

  Підручник Golang For Loop [With Examples]

5. Створюйте оригінальне мистецтво за допомогою зображення AI як натхнення

Один зі способів використовувати художні механізми штучного інтелекту без почуття провини — це просто використовувати їх для генерації ідей. Введіть підказку, яка чітко описує ваше бачення, зберіть зображення штучного інтелекту, які вас найбільше надихають, і створіть оригінальне мистецтво, пам’ятаючи про них.

Зображення штучного інтелекту чудово підходять для багатьох речей, які не шкодять вашій моралі. Вони є одним із найкращих інструментів для створення дощок із захоплюючими візуальними ефектами, і ви можете робити смішні листівки на день народження та інші подарунки. Іншими словами, особисте використання мистецтва штучного інтелекту етично краще, ніж отримання прибутку від зображень, створених із вкрадених робіт.

6. Виступайте за справедливу арт-систему ШІ

Тонка межа між хорошим і поганим використанням зображень штучного інтелекту є сумною, оскільки потенціал штучного інтелекту для створення творів мистецтва та інших матеріалів є величезним.

Повна відмова від технології була б помилкою, враховуючи те, як письменники можуть використовувати створене ШІ мистецтво, не кажучи вже про бізнес, маркетологів і навіть кінематографістів.

Що ви можете зробити, щоб покращити ситуацію, так це долучитися до закликів прийняти закони, які захищають власність артистів, і закликати розробників генераторів штучного інтелекту змінити спосіб отримання даних їхніми механізмами. По-перше, зображення з метаданими авторського права мають бути заборонені, якщо тільки художники не нададуть дозвіл і отримають відповідну оплату.

Тим часом уникайте неетичного використання художніх механізмів AI або повністю припиніть доступ до них, відрізавши частину онлайн-трафіку платформ.

7. Не використовуйте AI Art Generators

Це найкраще рішення, якого вимагають багато художників, щоб боротися з неетичними діями механізмів штучного інтелекту та їх творців, які підвищують безпосередні ризики штучного інтелекту.

Коли веб-сайт втрачає трафік і потенційний прибуток, його власники звертають увагу і намагаються компенсувати збитки. Отже, якщо достатньо людей перестане використовувати генератори мистецтва штучного інтелекту, мізки, які стоять за ними, будуть змушені переглянути свою бізнес-стратегію.

  Як змінити піктограми програм на iPhone: найкращий покроковий посібник

Немає гарантії, що зміни повністю принесуть користь художникам, але кристально чітке розуміння того, чому користувачі незадоволені, може допомогти скерувати індустрію до кращої системи, яка нікому не наступатиме навшпиньки.

Етичні генератори штучного інтелекту

Ось деякі з найбільш етичних доступних сьогодні рішень для створення зображень ШІ, захищаючи авторські права художників.

1. Shutterstock

Фонд співавторів Shutterstock виплачує компенсацію будь-якому художнику на платформі, чиї роботи використовуються для створення зображень штучного інтелекту. Shutterstock також має суворі правила щодо того, як не використовувати його штучний інтелект — наприклад, якщо на ньому зображено відомий логотип або обличчя, ви не можете використовувати його жодним чином, оскільки це порушує інтелектуальну власність і може бути використано для оманливих цілей.

2. Adobe Firefly

Firefly — це ще один етичний генератор штучного інтелекту, який навчає свій алгоритм лише за допомогою власних ліцензованих зображень із Adobe Stock разом із безкоштовним вмістом з Інтернету. Він також виплачує винагороди учасникам і працює над встановленням суворішої політики щодо відповідального використання своїх зображень ШІ.

3. Mitsua Diffusion One від Hugging Face

Hugging Face пропонує власну модель перетворення тексту в зображення для етичної генерації штучного інтелекту. Він називається Mitsua Diffusion One і працює лише із зображеннями із загального надбання або з авторським правом, яке дозволяє вільне використання. Додаток знаходиться в стадії розробки, але він нічого не коштує і відкриває шлях до кращих генераторів ШІ.

4. Створіть або налаштуйте модель стабільної дифузії

Ви можете почати з нуля зі спеціальною моделлю Stable Diffusion і навчити її на вмісті, що не захищений авторським правом. Якщо у вас немає для цього грошей або обчислювальної потужності, ви завжди можете взяти вже існуючу модель, наприклад Stable Diffusion v1.5 на Hugging Faceі вдосконалюйте його відповідно до своїх потреб. Для додаткового спокою переконайтеся, що модель вже пройшла етичну підготовку перед її тонким налаштуванням.

Штучний інтелект — це новаторська технологія, яка тут, щоб залишитися. Його досягнення корисні та прекрасні, але вони також можуть бути небезпечними. Генерація штучного інтелекту мистецтва найбільше шкодить людям-митцям, тому скористайтеся наведеними вище порадами та знайдіть інші способи зробити зображення ШІ менш аморальними для використання.