Як дізнатися, які програми використовують вашу веб-камеру в Windows 10

| | 0 Comments| 5:25 AM
Categories:

Індикатор вашої веб-камери горить, але які програми спостерігають за вами? Тепер у Windows 10 є простий вбудований спосіб дізнатися. Ви також можете побачити, які програми раніше використовували вашу веб-камеру — і точний час, коли вони востаннє до неї зверталися.

Ця функція є новою в оновленні Windows 10 за травень 2019 року. У старих версіях Windows вам доводилося копатися в складних деталях про пристрої та запущені процеси, щоб дізнатися, які програми записують вас. Він працює як для веб-камер USB, так і для камер, вбудованих у ноутбуки та планшети.

Щоб знайти цю інформацію, перейдіть у Налаштування > Конфіденційність > Камера.

Конфіденційність > Панель камери в Windows 10″ width=”650″ height=”417″ onload=”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);” onerror=”this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);”>

Прокрутіть униз до списку програм тут — ви побачите два списки: один для програм Microsoft Store, а другий для традиційних настільних програм.

  Як зробити щоденні фотографії Bing шпалерами на Windows 10

Перегляньте кожен список програм. Якщо програма зараз отримує доступ до вашої веб-камери, ви побачите червоний текст «Наразі використовується» під назвою програми.

Щоб дізнатися, які програми отримували доступ до вашої веб-камери, знайдіть сірий текст під програмою з написом «Останній доступ» у певну дату та час. Це час останнього доступу програми до вашої веб-камери.

Якщо програма не містить такого тексту, вона ніколи не отримувала доступ до вашої веб-камери — або, принаймні, не робила цього з моменту встановлення оновлення за травень 2019 року.

Якщо ви не бачите подібної інформації тут, ймовірно, ви ще не встановили оновлення від травня 2019 року на своєму ПК.

  Усуньте помилки «Не вдається видалити» та «Відмовлено в доступі». [Windows]

Обережно: як Microsoft пояснює, не всі програми для настільних комп’ютерів відображатимуться в списку тут. На відміну від програм Store, традиційні програми для настільних комп’ютерів можуть вибрати доступ до вашої веб-камери на нижньому рівні і можуть не відображатися в цьому списку, навіть якщо вони мають доступ до вашої веб-камери прямо зараз. Наприклад, інструменти віддаленого доступу (RAT) та подібне шкідливе програмне забезпечення можуть таким чином отримати доступ до вашої веб-камери. Однак, навіть якщо така програма отримує доступ до вашої веб-камери таким чином, апаратна лампа веб-камери все одно має горіти нормально.

На екрані Налаштування > Конфіденційність > Камера також можна вимкнути доступ до веб-камери. Однак апаратне рішення, як-от від’єднання веб-камери або прикриття її, може бути більш безпечним рішенням, якщо ви хочете повністю вимкнути використання веб-камери.

  Як дивитися 360 відео в Windows 10 за допомогою програми «Фільми та ТБ».

Це працює так само, як новий індикатор мікрофона в Windows 10 і пов’язані з ним налаштування конфіденційності. На екрані «Налаштування» > «Конфіденційність» > «Мікрофон» відобразиться, які програми зараз мають доступ до вашої веб-камери і які раніше також отримували доступ до вашої веб-камери. Проте немає значка області сповіщень для доступу до веб-камери, як для доступу до мікрофона – фізичне світло на вашій веб-камері служить сповіщенням, що програма звертається до вашої веб-камери.