Як дізнатися, чи є у вашого iPhone вірус

Apple добре відома своєю політикою конфіденційності та безпеки. Наразі вони є лідером ринку у виробництві одних із найбезпечніших продуктів. Надзвичайно рідко їхні продукти мають недоліки безпеки, оскільки вони розробляють апаратне та програмне забезпечення, не залишаючи місця для будь-якої великої сторонньої компанії, на відміну від Windows та Android. Вони настільки впевнені в безпеці, що навіть запустили програму Security Bounty, яка пропонує тисячі доларів кожному, хто зможе зламати або атакувати будь-який з їхніх пристроїв. Отже, головне питання полягає в тому, як визначити, чи є у вашому iPhone вірус. Чи справді є? Так, це існувало в минулому, але шанси менше 1%. Отже, якщо ви шукаєте поради щодо того ж, ми пропонуємо вам корисний посібник, який навчить вас, як перевірити iPhone на віруси та зловмисне програмне забезпечення та який найкращий антивірус для iPhone. Також ви дізнаєтеся, як дізнатися, чи iPhone зламали з сайтів.

Як дізнатися, чи є у вашого iPhone вірус

Продовжуйте читати цю статтю далі, щоб перевірити iPhone детально про віруси та зловмисне програмне забезпечення та видаліть зловмисне програмне забезпечення, якщо воно є.

Чи можете ви перевірити свій телефон на віруси?

Так, є кілька способів перевірити iPhone на віруси та зловмисне програмне забезпечення

Як дізнатися, чи на вашому iPhone є вірус?

Як визначити, що ваш iPhone заражений вірусом? Є кілька симптомів, за якими його можна виявити. Деякі з них наведено нижче:

  • Багато програм вилітає з ладу
  • Спливаючі вікна під час перегляду веб-сторінок
  • Невідомі зміни
  • Раптове зниження продуктивності
  • Будь-який сумнівний або підозрілий завантажений файл
  • Нерозпізнане програмне забезпечення
  • Перегрів телефону
  • Раптове зростання використання стільникових даних

Як перевірити iPhone на віруси та шкідливі програми?

Існує кілька способів дізнатися, чи є на вашому iPhone вірус:

Спосіб 1. Перевірте споживання даних програмами

Це ще один спосіб перевірити iPhone на віруси та шкідливі програми. Якщо програма споживає багато даних у фоновому режимі, і ви деякий час нею не користувалися, вам слід видалити або вимкнути дані для цієї програми.

  Як підключитися до проксі-сервера

Спосіб 2. Перевірте використання батареї

Перевірка використання батареї — один із найпростіших способів визначити, чи на вашому iPhone інстальовано чи працює у фоновому режимі віруси чи шкідливе програмне забезпечення. Якщо ви виявите відому чи невідому програму, яка споживає значну кількість заряду батареї та не відповідає фактичному використанню, негайно видаліть її. Зробіть наступні кроки:

1. Відкрийте налаштування iPhone.

2. Натисніть Налаштування батареї.

3. Тут проаналізуйте використання акумулятора.

Спосіб 3. Перевірте продуктивність програм

Через зловмисне програмне забезпечення програми часто зависають і виходять з ладу. Якщо один або кілька додатків найчастіше аварійно завершують роботу, це має бути через зловмисне програмне забезпечення. Майже кожне шкідливе програмне забезпечення призначене для пошкодження системних файлів, зміни налаштувань і отримання авторизованого доступу. Коли ви завантажуєте програму з неавторизованого веб-сайту або зі зламаної програми, вона зазвичай містить приховане шкідливе програмне забезпечення, яке може поширюватися на інші програми. Хороша річ iOS полягає в тому, що жодна програма не пов’язана між собою, тому віруси не можуть поширюватися з однієї програми в іншу.

Спосіб 4. Перевірте ознаку втечі з в’язниці

Функція джейлбрейка дозволяє користувачам iPhone вносити власні зміни, які зазвичай заборонені, і надавати додаткові функції. Однак це надзвичайно небезпечно, наражаючи ваш пристрій на віруси та загрози зловмисного програмного забезпечення. Ви повинні перевірити статус джейлбрейка, якщо ви придбали вживаний або відремонтований iPhone.

1. Перейдіть на головний екран.

2. Проведіть пальцем вниз будь-де на екрані, щоб відкрити пошук у центрі уваги.

3. Знайдіть Cydia. Якщо програма під назвою Cydia з’являється в списку, це означає, що ваш iPhone зламано.

Чи є в Apple сканування на віруси?

Ні, він не має і не зобов’язаний мати його. Windows і Android мають вбудовані сканери вірусів і загроз, оскільки вони знають, що віруси існують для їхніх операційних систем, і їхні пристрої менш безпечні через їх доступність на кількох пристроях, що призводить до меншого контролю. З іншого боку, Apple має повний контроль над своїм апаратним і програмним забезпеченням, що дозволяє зробити пристрій максимально безпечним, не залишаючи стороннім компаніям можливості втручатися чи створювати лазівки.

Як очистити iPhone від вірусу?

Дізнавшись, як визначити, чи є на вашому iPhone вірус, нижче наведено кроки, щоб видалити вірус із вашого iPhone.

Спосіб 1. Перезапустіть iPhone

Це найпростіший спосіб видалити будь-який вірус або зловмисне програмне забезпечення з вашого iPhone. Перезавантаження автоматично виправить усілякі помилки та відновить основні налаштування. Кроки для перезавантаження iPhone:

1. Утримуйте кнопку живлення та збільшення гучності кілька секунд, доки не побачите опцію ковзання для вимкнення.

  Історія Caps Lock: чому існує клавіша Caps Lock?

2. Перемістіть повзунок вправо, щоб вимкнути iPhone.

3. Через кілька хвилин знову натисніть і утримуйте кнопку живлення, доки не побачите логотип Apple.

Спосіб 2: оновіть iOS

Нове оновлення також постачається з новим оновленням системи безпеки, яке автоматично видаляє всі види зловмисного програмного забезпечення та вірусів із вашого iPhone. Завжди бажано використовувати останню версію iOS для найкращої продуктивності, оновлених і нових функцій, сумісності з іншими програмами та кращої безпеки. Щоб оновити iOS, виконайте такі дії:

1. Перейдіть до налаштувань iPhone.

2. Торкніться Загальні.

3. Потім натисніть Оновлення програмного забезпечення.

4. Торкніться Автоматичні оновлення.

5. Увімкніть перемикачі для завантаження оновлень iOS і встановлення оновлень iOS.

Спосіб 3: Очистити історію та дані веб-сайту

Це видалить усі дані зловмисного програмного забезпечення, які могли потрапити на ваш телефон після відвідування будь-якого незахищеного веб-сайту або випадкового натискання спливаючого вікна чи вікна з рекламою. Виконайте наведені нижче дії.

1. Запустіть Налаштування на своєму пристрої.

2. Проведіть пальцем вниз і торкніться Safari.

3. Проведіть пальцем униз і торкніться Очистити історію та дані веб-сайту.

4. Підтвердьте це, натиснувши «Очистити історію та дані».

Спосіб 4: скиньте iPhone

Перш ніж використовувати цей метод, ви повинні створити резервну копію всіх своїх файлів і даних програм, оскільки це видалить усе на вашому iPhone, включаючи віруси та зловмисне програмне забезпечення. Якщо ви пробували все інше, але все ще не можете вирішити, тоді лише вам варто спробувати цей метод.

1. Перейдіть до Налаштування > Загальні > Скинути.

2. Натисніть «Стерти весь вміст і налаштування».

Чи потрібен антивірус для iPhone?

Кілька антивірусних програм і програм для сканування доступні в App Store, але ви не використовуєте їх, якщо ваш iPhone не поводиться дивно або затримується. Ви можете спробувати Нортон 360 (Оплачено) і McAfee (Freemium), два найпопулярніших і відомих антивіруса для iPhone. Ви можете використовувати антивірусну програму, щоб знайти ваш iPhone, зламаний на веб-сайтах чи ні.

Чи можуть iPhone отримати віруси з веб-сайтів?

Так. Завантаження незахищеного веб-сайту або завантаження будь-якої несанкціонованої програми чи файлу зі зламаного сайту може призвести до проникнення вірусів і зловмисного програмного забезпечення на ваш iPhone. Це надзвичайно рідко через закриту та безпечну екосистему Apple. Однак зловмисники продовжують знаходити лазівки в системі, і ваш пристрій може заразитися до того, як компанія або розробники визнають недолік. Уникайте відвідування підозрілих або небезпечних веб-сайтів, щоб уникнути зараження вірусами та витоку даних.

Чи можуть iPhone отримати віруси з Safari?

Так. Safari — це веб-браузер, який не містить вірусів і шкідливих програм. Коли ви відкриваєте будь-який шахрайський веб-сайт у Safari, ви ризикуєте заразити свій пристрій шкідливим програмним забезпеченням. Переконайтеся, що URL-адреси веб-сайтів, які ви відвідуєте, починаються з HTTP або HTTPS, що є більш безпечним і шифрує дані.

  Краще націлювання та ідеї для залучення користувачів

Чи можна зламати iPhone?

Так, майже будь-який цифровий пристрій, підключений до Інтернету, можна зламати. З точки зору неспеціаліста, злом включає вгадування ваших паролів, крадіжку, маніпуляції, доступ до особистих даних вашого пристрою та спостереження за вашим оточенням за допомогою камери та мікрофона вашого пристрою. Завжди перевіряйте та читайте спливаюче повідомлення про дозвіл/конфіденційність, перш ніж надавати програмі доступ. Завжди доцільно вимкнути непотрібні дозволи конфіденційності, як-от місцезнаходження, камеру, мікрофон тощо.

Чи можуть iPhone зламати з веб-сайтів?

Відповідь – так. Раніше iPhone зламували з веб-сайтів, і зловмисне програмне забезпечення залишалося непоміченим принаймні два роки. З моменту запуску iPhone в екосистемі iOS було виявлено сотні вразливостей. Отже, ви не можете бути на 100% впевнені в безпеці Apple і не можете повністю покладатися на неї. Уникайте відвідування незахищених веб-сайтів; простіше кажучи, якщо поруч із URL-адресою веб-сайту немає замка чи знака захисту, не відвідуйте ці сайти. І, особливо, ніколи не завантажуйте незахищені дані в загальнодоступну мережу, щоб зловмисники могли легко отримати доступ до вашого пристрою та даних. Ніколи не торкайтеся будь-якої підозрілої реклами чи посилання, надісланого невідомим відправником.

Що робити, якщо ви випадково натиснули підозріле посилання на своєму iPhone?

Перш за все, ви отримаєте попередження про шахрайський веб-сайт, який Apple радить вам не відвідувати. Потім закрийте вкладку, не торкаючись спливаючих вікон і реклами, які можуть містити зловмисне програмне забезпечення. Щоб отримати додаткові веб-налаштування, відкрийте Налаштування > Safari. Увімкніть перемикачі для всіх параметрів у розділі КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ ТА БЕЗПЕКА.

***

Сподіваємося, цей посібник був для вас корисним і ви дізналися щось нове про те, як визначити, чи ваш iPhone заражений вірусом. Не соромтеся звертатися до нас із своїми запитами та пропозиціями через розділ коментарів нижче. Дайте нам знати, про яку тему ви хочете дізнатися в нашій наступній статті.