Як додати цифрову клавішу на клавіатуру в Windows 10

| | 0 Comments| 2:21 PM
Categories:

Не всі клавіатури, фізичні чи інші, однакові. Фізичні клавіатури відрізняються в залежності від розташування клавіш і які клавіші вони підтримують, наприклад, клавіатура Apple сильно відрізняється від клавіатури Windows. Велика клавіатура має окрему цифрову панель, тоді як інші менші клавіатури відмовляються від неї на користь більш компактного розміру. Користувачі можуть використовувати цифрові клавіші над клавішами алфавіту для введення цифр, і вони не пропускають багато чого, оскільки відсутня цифрова панель. Деякі програми наполягають на тому, що ви повинні використовувати цифрову панель, у цьому випадку ви можете використовувати AutoHotkey, щоб додати цифрову панель на свою клавіатуру.

Коли ви натискаєте клавішу клавіатури, ваша ОС розпізнає її за допомогою віртуального коду клавіші. Кожна клавіша має власний код відповідно до розкладки клавіатури, яку ви додали. Якщо вам потрібно додати цифрову клавішу до клавіатури, вам доведеться змусити ОС вважати, що цифрова клавіша, яку ви натискаєте, насправді знаходиться на спеціальному цифровому клавіатурі.

  Як отримати диспетчер завдань у комп’ютерних іграх на Windows 10

Додайте цифрову клавішу

Завантажити і встановіть AutoHotKey. Після встановлення відкрийте Блокнот і вставте в нього наступне. Збережіть файл із розширенням AHK, наприклад; numpad.ahk.

#If GetKeyState("CapsLock", "T")
1::Numpad1
2::Numpad2
3::Numpad3
4::Numpad4
5::Numpad5
6::Numpad6
7::Numpad7
8::Numpad8
9::Numpad9
0::Numpad0

Запустіть цей файл. Щоб імітувати натискання клавіші цифрової панелі, увімкніть Caps Lock. Коли сценарій запущено, увімкнення Caps Lock є еквівалентом увімкнення numLock.

Коли ви торкаєтеся цифрових клавіш у верхній частині клавіш алфавіту, ваша ОС подумає, що ви натискаєте цифрову клавішу на фізичній цифровій панелі. Ви можете перевірити це за допомогою веб-програми під назвою Тестер клавіатури. На скріншоті нижче показано, що цифру 2 було введено, натиснувши клавішу 2 на фізичній цифровій панелі, хоча насправді вона була введена, натиснувши клавішу 2 у рядку цифрових клавіш у верхній частині клавіатури.

  Як зберегти та переглянути липкі нотатки за допомогою Windows Ink у Windows 10

Обмеження

Цей сценарій працює лише для чисел, а не для інших символів/клавіш, які ви знайдете на цифровій панелі. Якщо натиснути клавішу «плюс», «мінус» або «похилу риску», це не буде зареєстровано як натискання клавіші на цифровій панелі. Аналогічно, клавіша крапки не буде відображена як десяткова клавіша на цифровій панелі.

Це має працювати з будь-якими додатками. Він працює з Windows 10, коли ви хочете перемістити курсор за допомогою клавіш цифрової панелі. Якщо вам потрібна цифрова панель для комбінацій клавіш у грі чи програмі, цей маленький скрипт допоможе. Ймовірно, ви можете знайти додаток для використання замість нього, але сценарій набагато менш потребує ресурсів.

  Як виправити, що часова шкала не працює в Windows 10

Якщо вам потрібно використовувати лише цифрову панель для ярлика, перевірте, чи є у вас точна сенсорна панель, і прив’яжіть комбінацію клавіш до жесту гортання.