Як додати функції доступності до Google Chrome

Якщо ви не можете читати текст на веб-сайтах, бачити певні кольори або страждаєте на дислексію, у Google Chrome є функції доступності, які можуть допомогти. Ви керуєте ними окремо за допомогою різних розширень Chrome, доступних у Веб-магазин.

Офіційні розширення доступності Google

Google пропонує чотири офіційні розширення доступності, які ви можете додати до свого браузера з Веб-магазин Chrome:

Підсилювач кольору: настроюваний колірний фільтр, який застосовується до веб-сторінок, який покращує сприйняття кольорів для людей з частковою сліпотою.
Перегляд курсора: Розширення, яке дозволяє переглядати текст веб-сторінки за допомогою клавіш зі стрілками на клавіатурі.
Висока контрастність: змініть або інвертуйте колірну схему веб-сторінок, щоб полегшити читання тексту натисканням кнопки.
Довгий опис у контекстному меню: додайте елемент до контекстного меню правою кнопкою миші, який відкриває довге посилання на опис зображення — спеціальний атрибут HTML, який використовується деякими допоміжними технологіями для надання більше інформації, ніж альтернативний текст зображення.

  Запишіть скрінкаст і збережіть у форматі MP4, AVI, OGG, WebM або GIF

Щоб встановити одне з цих розширень, натисніть кнопку «Додати до Chrome» праворуч від його назви.

Прочитайте дозволи розширення, а потім натисніть «Додати розширення».

Через кілька секунд розширення буде встановлено і готове до використання.

Розширення доступності сторонніх розробників

Якщо ви виявите, що кілька варіантів від Google не роблять цього за вас, у Веб-магазині Chrome також є купа сторонніх розширень на вибір. Установка відбувається так само, як і для офіційних розширень Google, але вони відсортовані в іншій категорії.

Направляйтеся до Веб-магазин Chrome а потім виберіть «Доступність» зі спадного меню в розділі «Категорії».

Щоб переглянути повний список розширень спеціальних можливостей, натисніть «Переглянути всі».

Тут є з чого вибрати, але ось деякі, які, на нашу думку, є досить корисними, щоб почати:

Розширення, яке читає текст для вас: Читати вголос — це розширення перетворення тексту в мовлення, яке перетворює текст веб-сторінки в аудіо, дозволяючи вибирати між різноманітними голосами понад 40 мовами. Підключіть свій Google Wavenet або Amazon Polly, щоб увімкнути ще більш реальне синтетичне мовлення. Ідеальний інструмент для тих, у кого дислексія, погана видимість або якщо ви віддаєте перевагу слухати вміст, а не читати його.
Розширення, яке вводить те, що ви говорите: Голосовий введення VoiceIn може використовувати розпізнавання мовлення в будь-якому текстовому полі практично для будь-якого веб-сайту. Створений на основі системи розпізнавання мовлення Google, VoiceIn є одним із найкращих розширень для перетворення мовлення в текст, доступних у Веб-магазині Chrome. Завдяки підтримці понад 120 мов вам більше ніколи не доведеться нічого вводити.
Розширення для перегляду за допомогою клавіатури: Vimium надає людям, які не можуть використовувати мишу — або, якщо ви віддаєте перевагу досвідченому користувачеві, — комбінації клавіш для навігації та керування на всіх веб-сторінках. Vimium повністю налаштовується і має вбудоване діалогове вікно довідки на випадок, якщо ви забудете свої ярлики.
Розширення, яке допоможе вам читати: Шрифт OpenDyslexic для Chrome використовує шрифт з відкритим вихідним кодом, призначений для підвищення читабельності тексту для людей з дислексією. Розширення замінює весь текст у стилі шрифту OpenDyslexic і форматує сторінки, що робить їх легшими для читання.
Розширення, яке допоможе вам побачити більше кольорів: Бачення дає людям, які страждають від дефіциту кольорового зору, тританопії (дефіцит синього кольору), дейтеранопії (дефіцит зеленого кольору) і протанопії (дефіцит червоного), можливість бачити більше кольорів в Інтернеті.

  Все, що вам потрібно знати про співавторство в Excel

Завдяки цим функціям доступності, доданим до вашого веб-переглядача, ви можете почати насолоджуватися персоналізованим досвідом, пристосованим до ваших потреб, що полегшить вам навігацію в Інтернеті.