Як додати розгалужені або вкладені запитання в Google Forms

Google Forms – це інструмент, який використовується для збору даних або думок за допомогою опитувань. Але він може зробити набагато більше. Як правило, це має форму анкети, де учасникам пропонується відповісти на запитання в лінійній послідовності. Але іноді вам може знадобитися розгалужена логіка або вкладені запитання у ваших формах Google.

Це показує користувачеві різні запитання на основі їхніх відповідей, оминаючи питання, які його не стосуються. Розгалуження в Google Forms ідеально підходить, коли частини вашої анкети є взаємовиключними. Ось як це все налаштувати.

Як зробити так, щоб користувачі бачили запитання на основі їхніх відповідей у ​​Google Forms

Ми представимо концепцію вкладених запитань або логіки розгалуження в Google Forms на прикладі.

Припустімо, ви хочете дізнатися, яким місцям відпочинку віддають перевагу ваші респонденти в містах Греції, Іспанії та Франції.

Лінійне дослідження не може досягти цього легко. Респонденти, які обирають Грецію, повинні отримати наступне запитання, яке містить лише грецькі міста; так само для інших країн в опитуванні.

Ось блок-схема, яка показує, чого ми прагнемо досягти за допомогою наших форм Google.

Спочатку вам потрібно буде налаштувати кожне запитання в опитуванні. У Google Forms вони називаються розділами. Кожен розділ на нашій блок-схемі представлено паралелограмом.

Після налаштування основ вам потрібно буде внести зміни, щоб ваша форма нелінійно спрямовувала респондентів на конкретні запитання на основі їхніх відповідей. Ось що вам потрібно буде зробити.

 • Розділ, який розгалужується, має бути налаштований як запитання з кількома варіантами відповіді. Для цього клацніть на запитання, у верхньому правому куті виберіть спадне меню та виберіть Кілька варіантів.
 • Далі вам потрібно налаштувати це запитання, щоб користувачі переходили до розділу на основі їхніх відповідей.
 • Клацніть на запитання, а праворуч унизу клацніть меню з трьома крапками та виберіть Перейти до розділу на основі відповіді.
 • Клацніть спадне меню поряд із кожною відповіддю та виберіть відповідний розділ, до якого потрібно направити користувачів.
 • Коли ви закінчите, ваші Google форми мають виглядати так.
 • Далі нам потрібно змінити те, як секції обтікають одна одну.
 • У самому низу кожного розділу виберіть спадне меню та виберіть Надіслати форму. Це гарантує, що після вибору своїх відповідей користувачі не потраплять до розділів, які вони не вибирали. Вам не потрібно цього робити для останнього розділу Google Forms.
 • Це воно! Ви повинні бути готові. Натисніть кнопку «Попередній перегляд» у верхньому правому куті Google Forms, щоб перевірити, чи успішно реалізовано вашу логіку розгалуження.

  Хоча це базовий приклад, Google Forms допускає більш складне розгалуження, де розділи можуть перетинатися, спрямовуючи респондентів у різноманітну послідовність. Нижче наведено прості розгалужені форми Google, які ми створили як приклад. Ви можете перевірити це, якщо хочете.

  Завантаження…

  Google наповнив свої форми набором функцій, зокрема можливістю додавати вкладені запитання, але ви можете отримати ще більше від Google Forms за допомогою доповнень.

  І, якщо ви хочете ще більше зрозуміти, як ви використовуєте інструмент опитування Google, ви повинні вивчити ці комбінації клавіш Google Forms.

  Складність стала простою у ваших формах Google

  За допомогою Google Forms ви не обмежуєтеся лінійною зйомкою. Навіть складні розгалужені анкети з декількома шляхами, як лабіринт із кількома виходами, можна побудувати з невеликим плануванням. Розгалужена форма Google може направляти учасників опитування певними шляхами на основі їхніх відповідей.