Як довго має працювати батарея ноутбука?

| | 0 Comments| 8:04 AM
Categories:

Ключові висновки

  • Акумулятори ноутбуків зазвичай працюють від 2 до 5 років, перш ніж втрачають здатність утримувати заряд, але це може змінюватися залежно від моделей використання та циклів заряджання.
  • Фактори, які впливають на термін служби батареї, включають кількість циклів заряджання, якість батареї, неправильну зарядну потужність, надмірне нагрівання та відсутність використання.
  • Щоб продовжити термін служби акумулятора вашого ноутбука, розумно використовуйте кожен цикл заряджання, уникайте надмірного нагрівання, використовуйте рекомендовану потужність зарядного пристрою та належним чином зберігайте акумулятор, коли він не використовується. Заміна батареї на оригінальну або якісну опцію стороннього виробника також може допомогти продовжити термін служби ноутбука.

Протягом багатьох років батареї таких пристроїв, як ноутбуки та телефони, втрачають здатність утримувати заряд. Період між першим використанням батареї та остаточною нездатністю підтримувати будь-яку енергію називається терміном служби батареї.

Щоб правильно обслуговувати свій ноутбук, важливо знати, скільки часу має працювати акумулятор.

Як довго працюють батареї ноутбуків?

Як правило, акумулятора вашого ноутбука вистачить на два-п’ять років, перш ніж він втратить здатність утримувати заряд. Хоча ця оцінка відображає термін служби акумулятора в ноутбуці, яким користується пересічний користувач, вона не зовсім точна. Термін служби акумулятора залежить від того, наскільки швидко ви виконуєте цикли заряджання акумулятора.

  Який вибрати для утилізації?

Кожен цикл заряджання відбувається, коли акумулятор переходить від повного заряду до повного розряду (100%-0%). Звичайний ноутбук містить батарею, яка в середньому може витримати від 300 до 500 циклів заряджання, перш ніж відбудеться значне зниження ємності батареї. Рідше використання ноутбука може подовжити ці цикли, хоча повна невикористання може скоротити термін служби батареї.

Важливо враховувати, скільки триває кожен цикл заряджання. Якщо після повного заряджання ваш ноутбук працює протягом десяти-дванадцяти годин, ви можете використовувати лише один цикл заряджання кожні два дні, фактично гарантуючи, що акумулятор прослужить кілька років. Якщо батарея витримує лише п’ятигодинний заряд, вам може знадобитися кілька циклів заряджання щодня.

Що впливає на термін служби акумуляторів ноутбуків?

Кілька факторів впливають на термін служби акумуляторів ноутбуків, зокрема повний цикл заряджання, вплив надмірного тепла та якість самого акумулятора.

Цикли заряду

Найважливішим фактором, що впливає на термін служби батареї вашого ноутбука, є те, наскільки швидко ви заряджаєте її. Як згадувалося, більшість ноутбуків мають від 500 до 1000 циклів зарядки, перш ніж батарея втратить значну ємність. Як наслідок, ноутбуки, які використовуються часто, але протягом короткого періоду часу, зазвичай мають довший термін служби батареї, ніж ноутбуки, які використовуються годинами щодня.

  Що таке WHOOP Band?

Якість батареї

Якість самого акумулятора також впливає на термін його служби. Як правило, ви отримаєте найкращий термін служби від батареї OEM або батареї стороннього виробника, виготовленої з якісного матеріалу, наприклад літію. Дешеві батареї сторонніх виробників, швидше за все, матимуть менший загальний термін служби та можуть бути більш вразливими до погіршення якості, спричиненого надмірним нагріванням або високою потужністю зарядного пристрою.

Неправильна зарядка

Потужність зарядного пристрою для ноутбука важлива. Термін служби батареї вашого ноутбука буде максимальним, якщо ви використовуєте зарядний пристрій, який оригінально продається разом із вашим ноутбуком, або зарядний пристрій стороннього виробника з еквівалентною потужністю. Використання зарядного пристрою з потужністю, вищою за рекомендовану (наприклад, 65 Вт замість 45 Вт), призведе до швидкого зношення акумулятора вашого ноутбука.

Надмірна спека

Тепло є основним зовнішнім фактором, який може зменшити термін служби батареї вашого ноутбука. Пошкодження можуть бути викликані внутрішніми або зовнішніми джерелами тепла. Слід уникати використання ноутбука в дуже спекотну погоду та переконатися, що нижні вентиляційні отвори завжди залишаються незаблокованими. Уникайте розгону процесора або використання програм, які перегрівають ваш ноутбук. Вам може знадобитися полагодити ноутбук, якщо він часто перегрівається.

  Як скоротити витрати та максимізувати свій бізнес

Відсутність використання

І останнє, але не менш важливе: один із факторів, що впливає на термін служби батареї, полягає в тому, що ваш ноутбук не використовується. Якщо ваш акумулятор зберігається протягом кількох тижнів або довше, поки в акумуляторі залишився заряд, застійний заряд швидко погіршить роботу акумулятора. Вам слід повністю розрядити батарею ноутбука, перш ніж зберігати його, якщо ви збираєтеся залишити ноутбук довше, ніж на кілька тижнів.

Подовжте термін служби батареї вашого ноутбука

Це велика неприємність, коли ваш ноутбук не може належним чином заряджатися. Хоча погіршення якості акумулятора неминуче, його можна пом’якшити, продумано використовуючи кожен цикл заряджання та дотримуючись правил догляду за акумулятором. Якщо батарея остаточно розрядилася, заміна її на оригінальну або якісну сторонню батарею є чудовим способом продовжити термін служби вашого ноутбука.